punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Straky Straky Zoe Sugg

(SPOILER) Místy mi přišlo slovíčkaření podobné světu Harryho Pottera (kolej, prefekti) nicméně to nemění nic na tom, že to byl napětím prosetý příběh, který byl okořeněn o tajuplný podcast s názvem: Kdo zabil Lolu. Četlo se to svižně a příběh se mi líbil, ačkoliv něco tomu z mé strany chybělo. Nedokážu to momentálně pojmenovat.

Tajemno spojené se strakami bylo zajímavě vymyšleno, ačkoliv jak se to celé rozuzlí si musíme počkat na další díl. Což mě samotnou překvapilo, těšila jsem se, že je to standalone.

Postavy mi nijak zvlášť nepřirostly k srdci, zaujala jsem k nim neutrální postoj. Nevadily mi. Audrey i Ivy mají svou minulost, která se s nimi táhne. Musím říct, že po odhalení minimálně Audryina tajemství mi běhal mráz po zádech.

Samotný konec nebyl špatný, ale mohlo to být víc tajemno nebo jak to říci. Není to tak, že bych nutně potřebovala další díl, což je rozhodně škoda. Nicméně rozhodně si ho nenechám ujít, jsem zvědavá jak to bude celé vymyšlené.

31.10.2022 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Má druhá kniha od autorky. Tady mi trvalo výrazně déle, než jsem se začetla. Zpočátku mě totiž strašně iritovalo chování hlavní hrdinky Frankie.

Proto jsme knihu na chvíli odložila a pak o pár dní později (fakt to pomohlo) jsem četla dál a byla jsem odpoutaná od těch prvních pocitů a četlo se mi to lépe.

Příběh mě pořádně chytl až chvíli před stranou 200, neboť se tam trochu i proměnila hlavní hrdinka ve více snesitelnou osobu. Zatímco Mark mě bavil od začátku, co se objevil v příběhu.

Přestože příběh nebyl tak humorný jaký jsem očekávala, bavil mě. Měl své kouzlo. Především Hárum, který měl podíl na hodně věcech a ten konec mě pak trochu mrzel, na druhou stranu bylo to nevyhnutelné

Knihu vřele doporučuji všem romantickým duším. Nenechte si tento příběh s trochou humoru ujít. Byly tam scény, u kterých jsem opravdu vyprskla smíchy. ️

31.10.2022 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Jak hodnotit biografii? Je to těžké, ale na druhou stranu tahle kniha jde hodnotit úplně přirozeně sama. Možná i tím, že jsem v rockerka.

Dave Grohl je postava, která vás okouzlí ať už hudbou, kterou dělá od srdce, nebo i svými myšlenkami, příběhem. Nesetkala jsem se s nim osobně (Škoda, ani FF jsem naživo neviděla a mrzí mě to!). Myslím, že by to byl Zážitek ano správně s velkým Z. Pokud vám jméno Dave Grohl nic neříká, tak minimálně znáte Nirvánu, kde vystupoval nebo právě Foo Fighters. Tyto názvy kapel kolem vás už stopro šly.

Jen chci říct, že mě bavil neskutečně styl vyprávění. Četlo se to doslova jedním dechem. Dave si mě získal i svými myšlenkami ne jen hudbou, kterou miluju. Určitě tato kniha stojí za přečtení.

Dave si prošel kde čím ve svém životě. Začínal s hudbou a jako kde kdo začal v garáži, ve starých sešlých klubech a vypracoval se až tam, kde je! Setkal se s mnoho známými jmény. I proto je mi ta kniha tak blízká. Čtete o kapelách, zpěvácích a zpěvačkách, které znáte nebo dokonce posloucháte. Tento biografický příběh je skutečný a místy až neuvěřitelný.

Jemu tu slávu přeji, dřel na tom, aby byl tam, kde je teď.

31.10.2022 5 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

(SPOILER) Myslím, že takových knih o transgendru je málo, já tohle nevyhledávám, ani obecně tématiku LGBT+. Nicméně autorka psala poutavě, zajímalo mě jak Miška a Erika skončí.

Ocenila jsem pohled obou jak Mišky tak Eriky, zejména v knize je to krásně odlišené. Ani nemohu říct, kdo mi k srdci přirostl více, možná přeci jen Erika. Na její pohled jsem se těšila asi více.

Příběh v sobě nese mnoho důležitých témat, o kterých se nemluví. A i když to bylo zpracované lajcky, tak myslím, že je to lepší, než kdyby na nás někdo chrlil tunu odborných názvů apod.

31.10.2022 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Příjemné shledání opět s hrdiny, co tak známe z Nových začátků. Chvíli jsem tápala, co se vlastně dělo všechno v díle před, ale dost věcí je tam oživených a na zbytek jsem si v průběhu vzpomněla.

Byla to skvělá oddechovka, ačkoliv mě Will zvedl tolikrát ze židle, že jsem místy přemýšlela, zda je to vlastně odpočinkové čtení a nebo nasírací.

Izzy i Willa jsem si oblíbila už v prvním dílu a neskutečně jsem se na tyto dva těšila. Uvidíte příběh, který se snaží přeměnit kamarádství v lásku a nese to s sebou tolik proměnných. Já jsem se tedy nenudila. Dá se říci, že milostný trojúhelník, který v knize je, mě hodně bavil.

Konec knihy se asi jistým způsobem dal očekávat, ale to bych to nebyla já, když bych něco tušila dopředu že ‍️. Ale Nee zajímavý zvrat ve věcech se tam naskytl a musím říct, že i přesto se mi kniha velmi líbila a někdy se k ni vrátím jako k oddech.. pardon nasírací romantické knize.

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Amoo co mi to děláš? Od první strany jsem byla ponořená v příběhu a hltala stranu po straně. Hodně jsem se nasmála a zároveň si poplakala.

Tahle část byla výrazně lepší než předchozí. Doslova jsem této části propadla. Mnoho a mnoho věcí se nám tu vysvětlilo a končilo to celkem uzavřeně. Ačkoliv se těším na další díly, které vychází teď na podzim!

Nate a Tillie mi přirostli nakonec k srdci více než Madison a Bishop. Ačkoliv na Bishopa stále nedám dopustit, nicméně Tillie je od začátku celé série mou oblíbenou postavou, to jak se do tohohle světa hodí - jako prdel na hrnec. Funguje to a mega moc mi to sedlo a bavilo mě to. Opět je to zvrácené, hodně zvrácené, ale zároveň čtivé a totálně skvěle vymyšlené, kdy máte neustále nutkání číst dál a dál.

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Tenhle svět miluju. Naprostá dokonalost opět. Pokračování Naslouchače je opět napínavé, nabité novými informacemi, ale i vzájemné propojenosti.

Ilan poznává svět pětadvacítky, jak se dívají na sklenaře a celkově poznává minulost, nejen Pařížskou horečku, co se vlastně stalo a kdo všechno ji tam zažil. Nejvíce se dozvídá v místě zvané LAPOD, což vám nebudu spoilerovat, ale bylo to opravdu hustý. Ilan se zdokonaluje ve svém oboru.

Zvuk Velonu mi trochu připomněl Nimbus, protože funguje na stejný princip.

Přes všechny informace, které se dozvídáme miluju nejvíc Vargase a Kapitána.

Ke konci knihy se toho děje opět hrozně moc. A samotný konec knihy vás hrozně naláká na pokračování.

3,75/5

Faja Faja Petra Stehlíková

Zvuk Velonu mi trochu připomněl Nimbus, protože funguje na stejný princip.

Přes všechny informace, které se dozvídáme miluju nejvíc Vargase a Kapitána.

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Třetí díl v pořadí této romantické série z Green Valley se mi líbil nejvíce, několikrát mě kniha dojala k slzám a nemohla jsem se odtrhnout. O to hůř, když jsem se odtrhnout prostě musela.. .

Postavy si mě získaly hned, hlavně teda Elara, přišla mi v mnoha ohledech stejná jako já, taky s horkou hlavou utekla a pak vlastně nevěděla jak dál. Ale to je vše, co nám život ukáže postupně, zda jsme jednali v daný moment správně. Ačkoliv se to zprvu může zdát, že to nebyl dobrý nápad, tak ve výsledku to může příjemně ovlivnit zbytek, nebo alespoň část života.

Noah se mi líbil svou povahou, ale i on si v příběhu beru na bedra věci, za které nemůže a které hlavně již neovlivní. Přesto se s tím hrdě popral a mně se to líbilo, ačkoliv byly chvíle, ve kterých jsem ho chtěla vzít pánvičkou po hlavě.

Slow burn romantika je tady tak hezky vykreslená, že si toto získá každou romantickou duši. Romantických knih je hodně, ale tahle se vám bude líbit - můj skromný názor .

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Kniha je obsáhlá, ale má zajímavý námět. Řadí se do dystopie, poznáváme svět po katastrofě, kdy se hlavní postava oddělí od zbytku rodiny. Máme možnost sledovat jak se Ed vyvíjí, jak vnitřně zraje a dospívá k lepším postojům. Hned z kraje po začtení máte nutkání mu domluvit, jak se chová. Nicméně ta proměna myšlení je moc hezky zpracovaná. A tedy ten konec nevím moc zda jsem za něj ráda. Rozhodně je to zajímavý konec, ale asi by mě v tomhle bodě zajímalo jak to bude dál. Nemůžu si pomoc.

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

V první řadě chci říci, že tento příběh měl velmi pomalý rozjezd. Je vyprávěn ze tří pohledů - Imelda, Pippa a Adrian. Mou jednoznačně oblíbenou postavou je Adrian, nicméně během čtení jsem si je postupně oblíbila všechny. Imelda coby Alchymistka má skvělé dovednosti v míchání přípravků na zrození fénixů, popis zrození byl dechberoucí.

Celkový nápad na fénixe v podobě koní zrozených z popela je naprosto skvělé. Ačkoliv stále nechápu jisté věci, jak co funguje, tak i tak mě to hodně oslovilo. Zpočátku jsem k příběhu byla dosti skeptická, také spojené s pomalým rozjezdem. Cca 80 či 90 stran trvalo, než jsem se začetla.

Moc mě bavilo sledovat přípravy na Dostih, ale i jeho samotný průběh, který byl moc hezky popisován - místy jsem měla pocit, že koukám na film v hlavě. ️

Samotný konec mě asi mírně zklamal, další díl si sice přečtu. Na druhou stranu není to takové, že by mě extra zajímalo, co bude dál. Což je fakt Škoda, protože příběh má potenciál. Spousty věcí nebyly vysvětleny v bližších souvislostech, nebo propojení k celku.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moc nevím, kde začít s tou recenzí. Bála jsem se opravdu jen místy, a to mnohdy jen proto, že jsem to četla navečer. Není to nic, co by ve mě rezonovalo ještě za týden či dva. Hlavní hrdinka byla pro mě neutrální, ničím mě nezaujala, občas mě tedy vytáčela svým chováním. Jako, když si sebe představím v její situaci - půlku věcí, co dělala bych neudělala . Na druhou stranu asi kdyby to bylo o mně tak jsem zalezlá pod dekou a ráno balím saky paky a je mi to jedno . Takže by nebylo o čem psát.

Musím uznat, že se ale četla rychle, takže jsem ji měla během pár večerů přečtenou. Rozhodně si chystám i na další díly a třeba se mi budou líbit více.

Příběh docela zajímavě vymyšlený. Hlavně s tím hrobem, ale co mě doopravdy zklamalo byl teda konec. Čekala jsem prostě trochu víc něco jiného.

2,75/5

30.09.2022 3 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Ooo tak to bylo jako pohlazení po duši. Příběh o dospívání, poznávání sám sebe a taky o tom, že dospělí nemusejí mít vždy pravdu.

Mary Jane ach ta postava je úžasná. Ačkoliv jí je teprve 14 let, je neskutečně vyspělá a proměna jejího charakteru je moc hezky popsaná. Vyrůstá v rodině až příliš úzkoprsé. V rámci letní brigády se dostává do rodiny, která je naprostým opakem její rodiny. A kdyby máma Mary Jane věděla, čí dceru bude hlídat, nikdy by ji tam nepustila. Na druhou stranu by Mary Jane nepřišla na to kým doopravdy je.

Strašně se mi líbí jak ji všichni říkali Mary Jane, ne jen Mary nebo ne jen Jane. Mary Jane krásně rezonuje. Tento román vás pohladí po duši a zároveň na vás dýchne léto a trochu svobody a také hodně hodně hudby. Nádherná kombinace všeho, to propojení je neskutečné.

Madly Madly Ava Reed (p)

Ava má skvělý styl psaní, vždy mě dokáže odpoutat od reality a spoutat dokonale s příběhem v knize. Madly mi vzala dech, ukápla mi ne jedna slza a zkrátka, přesto, co se tam vše řeší je to kniha, u které jsem si jistým způsobem odpočinula, ať to zní sebevíc zvláštně. June je neskutečně statečná slečna, přesto že má rodiče jaké má a přesto přezevšechno čím si prochází. Důležité je se mít rádi takový jací jsme, a to by nám měli především vštěpovat rodiče.

Dokonalost se přeceňuje. I chyby dělají člověka.

28.08.2022 5 z 5

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Vadilo mi střídání pohledů, opravdu jsem nevěděla jak to autorka dělá, ale chvíli to bylo jedno dvojče pak druhý a pak to bylo z pohledu vypravěče.. takové zvláštní, ale budiž v příběhu jsem se i tak orientovala, sice na víckrát, ale šlo to.

Na můj vkus málo akce, ale když už tam byla tak to bylo poutavé a napínavé, takže to není tím, že by to autorky neuměly. Jakože zajímavé věci se děly už dříve, ale nejvíc jsem se začetla až kolem strany 160, což je fakt na můj vkus pozdě . Ale zase od této strany to má spád a příjemně to utíká. Ke konci byla akce a líbilo se mi to víc, i konec samotný se dost povedl.

Doporučuji lidem, kterým nevadí méně akce. Věřím, že i tato kniha si najde čtenáře, který z ní budou více nadšení, než já.

28.08.2022 3 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Chytlo mě to od první strany. Krátké kapitoly z více pohledů příběhu daly pěkný spád a já se ani chvilku nenudila. Zajímavá celková myšlenka knihy. Hlavní hrdinka Tuesday mi v mnohém připomínala Noční můrku z Renegátů. Nejen schopnostmi, ale nějak takhle jsem si ji i představovala.

Příběh má v sobě několik důležitých témat, které řeší. Zejména znásilnění, šikanu a také drogové gangy a zkorumpovanou policejní síť.

Myslím, že tahle kniha stojí za pozornost. Místy bych to zkrátila, něco se opakovalo, ale celkové rozuzlení všeho mi vzalo vítr z plachet a zírala jsem na stránky, co si to ten autor vymyslel. Myšleno v dobrém. Zvraty tam byly a bavilo mě to jako celek, takže vřele doporučuji.

4,75/5

28.08.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak tohle mi sedlo neskutečně do nálady. Začala jsem ve zkouškovém období a dokončila to po státnicích během dvou dnů.

Čtivé, oddechové a vtipné. Ach bože jak jsem se smála místy se slzami v očích. Ty dvojsmysly mě dostávaly, ještě jak to autorka podala.

Příběh místy pokulhával, ale jako celek to fungovalo moc dobře. Bruce a jeho banán byl skvělý, ty scény zbožňuji. A když mi bude fakt mizerně po téhle sáhnu znovu, protože mě dokázala ozbrojit úplně neskutečným způsobem. Smála jsem se místy fakt nahlas. Doslova hýkala smíchy.

Čekala jsem něco u čeho nemusím přemýšlet, splnila nad očekávání.

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

A musím říct, že minimálně první polovina oddechová byla a pak se to zvrtlo v emoční bombu alespoň pro mě. K Maggie jsem měla blízko přinejmenším, protože studuje sociální práci. A tím, že pracuje s dětmi, což sice není má cílová skupina, ale co není může být.️

Ben je sexy herec, a jak už anotace říká osud je svede dohromady, kdy oba mají svou minulost, která nebyla žádný med. Ale je asi jasné, že to mezi nimi jiskří a to fakt dost. Ačkoliv erotika tam sice byla, ale víc mě bavila pak ta vyříkávající část, kdy se postavy, které nejsou zvyklé se svěřovat, obnažily před tím druhým. ️

Musím říct, že posledních 50 stran mi dalo hodně zabrat a vytryskly mi slzy a ne jednou, že.

28.08.2022 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Mile mě překvapilo, že je kniha psaná opravdu pro děti, i dospělé. Ale zkrátka jednoduchou formou, takže to pochopí i mladší čtenáři. Kniha je plná krásných ilustrací a nebojte čte se to skoro samo. První díl má 200 stran.

Byla to příjemná nostalgická jednohubka. Postavy dětí jsou skvělé, až na Edu, toho jsem neměla ráda ani ve filmu a tady tomu není jinak.

S ohledem na to, že je spíše psaná pro děti a v porovnání s jinými fantasy díly tak hodnotím takto. Nicméně je velmi poutavá. Akorát by se mi líbila mnohem víc číst to mladší a před filmem.

28.08.2022 3 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Byla to příjemná jednohubka. Napětí se udrželo od první strany do poslední a nebyl ani jeden moment, kdy bych se začala nudit. Spíš občas při vysvětlování jsem to četla víckrát ať se zorientuju v čase i prostoru, kde se to odehrávalo.

To byl jeden minus téhle knihy, skoky do minulosti, které nebyly označené a ani střídání postav, které bylo hojné a ne že by mi vadilo střídání postav, to vůbec, ale spí, že jsem se neorientovala, kdo zrovna mluví.

Nicméně příběh mě bavil hodně. Byl moc hezky vymyšlen přesně jako to bývá v seriálu. Řeší zase nějaký problém tentokrat podle názvu s rokem hrůzy, takže pokud nemáte rádi hmyz místy možná budete mít husinu, ale rozhodně by to nemělo být něco, co vás od toho má odradit. Je to bravurně vykreslené. Jako kdyby to byl opravdový díl seriálu.