prestiggio prestiggio komentáře u knih

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha vhodná na oddychové čítanie, ktorá ma však rýchlo vtiahla do deja.

16.06.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha sa citala relativne dobre. V prvej časti pôsobila takmer až nudne a niektoré veci ma iritovali. No druhá časť. To už bolo o niečom inom. Myslim že dobrá kniha, ktorá stojí za prečítanie.

24.03.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Vyborna kniha. Hlavna hrdinka mi dost pripominala Sheldona Coopra z Teorie velkeho tresku. Na pribehu je vidiet aky clovek je ak ho obklopuju dobri ludia. Knizka sa citala rychlo a dobre. Vsetko davalo zmysel v tych spravnych miestach.

11.03.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Som rada že som spoznala Oveho. Celkom mi prirástol k srdcu. Priznam sa že občas aj slza v oku bola.

28.02.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Čitam, čítam a zrazu koniec! Tak toto nie. Dufam, že pokračovanie vyjde čo najskôr. Dávno som nič podobné nečítala. Keby sa dalo dám viac hviezdičiek.

28.01.2017 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

knihu som mala v audioverzii na nocnej smene v praci. a skoro nic som neurobila lebo som sa stale smiala.

18.11.2016 5 z 5

Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Marie Kondo

stale dookola to iste. podstatne veci by sa dali zhrnut na par stran. kapitolu o vyhadzovani knih som citala takmer s fyzickou bolestou. mozno nieco si z tejto knihy vezmem, ale urcite kvoli nej nezmenim svoj zivotny styl

18.06.2016

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Po precitani recenzii aka je tato kniha uzasna som bola sklamana. cakala som nieco viac. Stale som cakala kedy to naberie trochu spad, resp. nejaku tu dravost ale nikde nic. Kniha vo mne nezanechala ziadny pocit, snad len to ze znova by som ju uz necitala. No a slza nebola tiez ziadna ( a to som typ zeny ktoru rozcitlivie aj reklama na psie granule)

06.05.2014 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Čítanie tejto knihy mi nevadilo. Ale naozaj neviem ako ju ohodnotiť. Pre mňa bol text napisany dobre. Ale ten nápad... WTF?! Podľa mňa už len to ze to niekoho vôbec napadlo o niečom svedčí.
Ale to je asi v ľuďoch, ak vám povedia ze môžete tak to robíte. Silno mi to pripomínalo knihy z obdobia druhej svetovej vojny. Ľudia robili ľuďom zle iba preto ze mohli.
Aj keď zaujímalo by ma ako prebiehal ten proces zmeny klasického mäsa za špeciálne. To sa jedného dňa ráno zobudili? Alebo ako vyberali kto to bude?
No a ten koniec. Verila som ze hlavný hrdina bude mať vôľu niečo zmeniť.

03.01.2023

Carrie Carrie Stephen King

Od Kinga som už precitala asi 2 knihy. Tie sa mi páčili. Tuto hodnotím slabšie. Vadili mi vsuvky (vysluchy , clanky z novín...) Nemohla som sa sústrediť na líniu pribehu

20.12.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Veľmi pekný príbeh. Dôležitým momentom pre bolo uvedomenie si, koľko nedorozumení vznikne ak sa ľudia nevyjadruju správne a vznikne komunikačný sum
A inak sa kniha čítala dobre. Ale to bude možno aj tým ze som ju mala v elektronickej podobe. A tie sa mi vždy čítajú lepšie.

06.06.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knihu som dostala zadarmo z jednoho kníhkupectva. Sama by som si ju nikdy nekúpila. Podľa obálky by som ju asi priradila ku knihám s erotickou tematikou, ktoré vôbec nečítam. Ale nemohla som sa mýliť viac. Kniha bola úžasná. Plná emócií. A priznám sa, ze na konci som plakala.

19.05.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Skvelé, napínavé. Na jednej postave mi nieco nesedelo, ale necakala som az taky zvrat.

19.06.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

No tak mne sa to teda pacilo, a hlavne aj vztahova linia hlavnych hrdinov. Milujem ich oboch, ale ten koniec!!! Dufam ze bude pokracovanie.

13.05.2018 5 z 5

Diabolské hry Diabolské hry Angela Marsons

Prva kniha serie ma extra zvlášť neoslovila. A túto som začala čítať s miernymi obavami. Našťastie boli zbytočné a ja nemôžem inak ako dať za túto skvelú knihu 5 *. Toto je jedna z mála kníh kde ma neunavovali zbytočne dlhé opisy a stále som bola v napätí. Ak aj ďalšie knihy tejto autorky budú minimálne také dobré ako táto, neviem sa dočkať kedy si ich prečítam.

10.01.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Jeden dom, niekolko bytov, na prvy pohlad obyčajní susedia? Urcite nie, hlavne ak tam byva Elsa a jej babicka.
Knihu si pridavam aj do vyzvy pretoze dej sa odohrava presne na vianoce.

03.01.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Precitanie knihy bolo pre mna utrpenim.

18.12.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

kniha je bohatá na emocie, aj som sa občas zasmiala ale aj dosť poplakala. Aj ma kniha prinutila dosť rozmýšlať o živote. určite odporučam prečítať.

09.04.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

velmi pekny pribeh. napinavy, dojemny, citlivo napisany s dobrym koncom. ale priznam sa ze zozaciatku som cakala nejaku pubertalnu somarinu. bola som vsak milo prekvapena.

07.04.2014 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

dej je smutny ale knizka je uzasna, uzasne ze male dieta dokazalo nieco take prezit. stale som si kladla otazku preco to ta matka robi? preco sa otec nezachova ako chlap a neda jej riadne po hube? som zvedava na pokracovanie.

28.03.2014 5 z 5