petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Jsem ráda, jsem knihu konečně dočetla. Nebyl to můj šálek čaje, ale nedokážu knihu odložit, vždy čekám na gradaci příběhu, ale tentokrát jsem se nedočkala. Kniha mě zklamala.

24.09.2021 2 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Krásné čtení, i když zpočátku velmi kruté téma cholery. Opravdu jsem si parádně početla, bylo to čtení přesně podle mého gusta. Mám moc ráda knihy z nemocničního prostředí a tato byla ke všemu i historická, děj se odehrává v Berlíně roku 1831 a to zasazení děje se mi moc líbilo. V příběhu se krásně prolínají osudy tří žen - hraběnky Ludovici, porodní báby Marty a mladé ošetřovatelky Elizabeth. Postava doktora Dieffenbacha je skutečná, tento skvělý lékař opravdu pracoval v nemocnici Charité. Je to příběh o životě a smrti, ale i o naději a lásce. Moc se těším na pokračování.

19.08.2021 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak to byla opět nádhera. I když ten konec byl velké překvapení a pro mě trochu zklamání. Knihy od Jodi Picoult vždy přečtu jedním dechem a u téhle to platí dvojnásob. Jak se příběh vyvinul mě fakt překvapilo, posledních 50 stránek jsem přečetla doopravdy jedním dechem, protože se tam dělo tolik věcí. A k tomu, že se mi kniha četla dobře, určitě přispělo i to, že od mala mám strašně moc ráda slony a tahle kniha mi je opět více přiblížila a dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani tušení . Doporučuju!

12.08.2021 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Krásný příběh o velkém přátelství
dvou dospívajících dívek. Tato historická část se moc hezky četla, ale druhý příběh popisující současnost mě zklamal svým zbytečně zdlouhavý popisem života jeptišek v klášteře. Měla jsem tendenci přeskakovat. Osudová láska, pevné přátelství, fantazie, tajemné pověsti, rodina a válka. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, v minulosti- od roku 1940 a dál, a v současnosti. Obě dějové linky spojuje městečko Plouvan ve francouzské Bretani. Časové linky se střídají vždy po několika kapitolách, nenastává chaos ani zmatek v ději. Část knihy z minulosti je svižná, dobrodružná, čtivá, plná emocí, bez hluchých míst, akce za akcí, zaryje se čtenáři pod kůži. Tu hodnotím jako výborně napsanou.
Pokud by byla kniha napsána jen v jedné rovině, a to v té z období války, a na závěr by byla kapitola ze současnosti, která by odhalila, vysvětlila, překvapila, byl by to perfektní román o velké lásce a tragédii.
Hodnotím jen jako příjemné čtení, každopádně Maelle a Sema mi v hlavě ještě chvíli zůstanou. Milovníkům záhadných romantických příběhů knihu doporučuji.

04.08.2021 3 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Kniha se hezky četla, vůbec mi nevadilo, že se místy podobala spíš červené knihovně než válečnému románu. Zajímavý a napínavý příběh.
S chutí jsem si při ní odpočinula a přišla na jiné myšlenky.

28.07.2021 4 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Nádherná kniha. Má oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je opravdu skvělá vypravěčka. Barvitě líčí exotický svět Afriky, nelehký život s domorodci, častý boj o holé přežití v divočině a samozřejmě nechybí ani zajímavý a napínavý životní a často smutný příběh hlavní hrdinky, která to neměla vůbec lehké, ale její houževnatost, velká odvaha a víra v lásku ji nakonec dovedou ke spokojenému životu. Kniha dokazuje, že člověk se na cestě za svým snem nemá vzdávat hned při první překážce. Škoda jen, že tento poutavý román nemá další pokračování, byla to opravdu vzrušující četba. Moc doporučuji.

23.07.2021 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Právě jsem knihu dočetla a moc mě mrzí, že tento nádherný příběh skončil a já se musím loučit s jeho úžasnými hrdiny - živými i duchy. I když to byl smutný příběh z druhé světové války, který popisuje nebezpečné boje pilotů, autorčin styl psaní jsem si přímo zamilovala a ke konci se mi chtělo i brečet. Kniha mi opět ukázala, jak může být život krutý a nespravedlivý k těm nejvíce hodným lidem. Ma oblíbená autorka mě opět nezklamala a těším se její další knihu. Moc DOPORUČUJI!! :)

08.07.2021 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kniha mě trochu zklamala Začátek knihy se čte velice špatně, kolem 100 strany se kniha otevírá a každého čtenáře vtáhne do svého děje. Příběh smutný a utrápený, zároveň naplněný silnou láskou a porozuměním. Konec tak trochu nesrozumitelný, nerozřešený, děj se rychle usekl.

16.06.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná kniha, která mě scela, tak jako každá kniha této autorky, pohltila.Knihy ze života mě baví, proto jsem sáhla po Hlasu kukačky. První část, která byla věnovaná Editě mě ze začátku úplně nechytla. Po pár stránkách už jsem si její příběh vychutnávala.
Druhá část byla věnovaná Irmě - matce Edity a rozplétala jejich rodinné vztahy.
Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala.
Pěkná kniha, která určitě stojí za přečtení.

25.05.2021 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Knihy Joy Fieldingové mám moc ráda a ani tato mne nezklamala. Napětí od začátku do konce, zajímavá zápletka, dramatické rodinné vztahy. Škoda jen, že byl i vztah dvou sester tak nehezký, bez lásky a upřímnosti. Odhalení vraha bylo pro mě neočekávané. Za mne má i tato kniha velké plus.

15.05.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Za mě opět super kniha od mé oblíbené autorky.Další nádherný příběh. Kniha se nedala odložit, jsem také knihovnice a tento příběh jsem opravdu živě prožívala. Dílo je napsáno tak úchvatně, že mi přišlo, že jezdím s nimi po horách, užívám si té nádherné přírody a dostávám chuť na horký čaj po "návratu do knihovny ve dnech, kdy venku mrzlo". PROSTĚ JOJO MOYES NEZKLAME

08.05.2021 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Moc hezky napsaná kniha, i když jsem se ze začátku hodně přemlouvala, zda toto téma vůbec číst, nakonec jsem velmi ráda, že jsem to nevzdala. Vůbec jsem se nemohla od knihy odpoutat, příběh byl napínavý až do konce. Klidně bych brala pokračování.

20.04.2021 4 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala, už se těším na její další knihu. Že začátku jsem se sice nemohla začít, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Pěkný, napínavý manželský a rodičovský propletenec. Sice smutný, ale to je život. Jsem moc ráda za ten optimistický závěr.

10.04.2021 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Ani tato historická kniha od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Je to velmi čtivá a od začátku napínavá oddechovka, kterou jsem četla jedním dechem. Je to sice červená knihovna, ale v tomto případě mi to nevadilo. Jen ten konec byl trochu uspěchaný......

14.03.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Uf, tak to byl mazec, od knihy jsem se téměř neodtrhla.
Dívka ve vlaku je kniha, na kterou určitě nezapomenu.
Bavila mě od první stránky a hlavní hrdinku jsem měla ráda a hrozně jí fandila. Nejprve jsem Rachel odsuzovala, protože je alkoholička,ale pak to byl při čtení důvod jí fandit a těšila jsem se, až jí to dojde a pít přestane, pořád jsem si říkala- tak už nepij. Kadopádně kniha mě velice bavila.
Jsem ráda, že jsem film ještě neviděla a teď si ho konečně pustím pro srovnání. I když už teď vím, že se knize určitě nevyrovná.

06.03.2021 5 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Další zajímavá, čtivá a poučná kniha od mé velmi oblíbené autorky. Psychologický román zachycuje průběh krize jednoho manželství.
Soužití pětatřicetileté překladatelky a tlumočnice Violy Gallové a o deset let staršího úspěšného houslaře Zbyška. Nemají zatím vlastní děti, neboť Viola vždy preferovala náročnou profesi před mateřstvím. Již deset let se však starají o syna z prvního manželství Zbyškova mladšího bratra. Sedmnáctiletý mladík odešel ze střední školy, střídá brigády a experimentuje s drogami. Zbyšek touží po vlastním synovi, který by pokračoval v jeho řemesle. V rodině roste napětí a přibývá hádek. Viola odjíždí jako tlumočnice na kongres do Záhřebu, kde se snaží trochu odreagovat. Za flirt s bezcharakterním a pomstychtivým novinářem však draze zaplatí. Po návratu domů začne manžel dostávat anonymní vulgární dopisy o její údajné nevěře, a tak jejich svazku hrozí rozpad. Jsem ráda, že jsem ve svém životě nepotkala žádnou falešnou rádo by kamarádku.

03.03.2021 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Moc hezká oddechovka. Myslela jsem, že to bude kniha historická, ale je ze současnosti, což mě mile překvapilo. Nejsem pro domácí porody a i tato kniha mi můj názor potvrdila. V knize je moc hezky popsán příběh tří generací porodních bab - babička, matka a dcera. Všechny mají svůj zajímavý životní příběh. Byla jsem napnutá až do konce, druhou polovinu jsem četla jedním dechem.

13.02.2021 5 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Má oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je to už několikátá kniha,kterou jsem od ní četla a je to opět skvělé, pohodové čtení. Příběh ženy, která se ve středním věku rozhodla postavit se na vlastní nohy. Zbavila se nejen role domácí pipky, ale i nevěrného manžela a konečně začala používat své schopnosti, chytrost a půvab. Za mě skvěle poučná pro ženy stejného osudu. Jen tak dál skvělá autorko.

03.02.2021 5 z 5

Ukradené dětství Kamily Ukradené dětství Kamily Danka Šárková

Moc pěkné čtení, až mě mrzí, že už je konec. Četla jsem téměř jedním dechem. Knihu můžu všem vřele doporučit. Tento psychologický příběh protkaný v druhé polovině cestopisem, se čte skvěle, nebudete se moci od stránek odtrhnout. Asijská místa, na která nás autorka v příběhu zavedla, sama procestovala, takže jsou popsány autenticky a tyto pasáže mě rovněž hodně bavily.
Bylo to mé první setkání s touto autorkou a jsem mile překvapena. Je to skvělá vypravěčka a těším se na její další knihu.

24.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Bylo to moje první setkání s touto autorkou a byla jsem velmi mile překvapena. V této korona době velmi příjemné čtení, četla jsem téměř jedním dechem. Pohodová odpočinková knížka, která využívá současného trendu žít hygge. Nejen že inspiruje k tomu žít klidněji v "dánském" stylu, ale láká i k návštěvě Kodaně a Dánska celkově.
Těším se na další knihu této skvělé autorky.

18.01.2021 5 z 5