petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

I když jsem se zpočátku do knihy nemohla začíst a odložila jsem ji, nyní jsem ráda, že jsem se k ní po přečtení thrilleru vrátila. Nakonec jsem ji četla téměř jedním dechem a nechtělo se mi ji odkládat
Byla to pohodová letní romantika s popisem krásného chorvatského prostředí. Díky skvělému vypravěčskému umění mé oblíbené spisovatelky jsem mohla prožít s hlavní hrdinkou Maddie nádherné a napínavé chvilky při letní brigádě na luxusní jachtě. No a láska a romantika k létu patří, takže za mě opravdu skvělý odpočinkový letní příběh.

21.07.2023 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Napínavé až do konce. Knihu se mi vůbec nechtělo odkládat, spisovatelka je mistrovská vypravěčka. Obzvlášť posledních sto stran jsem četla jedním dechem a rozuzlení bylo přímo strhující, pro mě překvapující, nečekané. Už se těším na další knihu této skvělé autorky.

19.07.2023 5 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

Mám moc ráda dobrodružné knihy, ve kterých hlavní hrdina překonává těžké překážky. A tato byla navíc o těžkém, ale zároveň krásném a napínavém životě v Austrálii. Příběh Tary se moc hezky četl, měl rychlý spád, mnoho napínavých a zajímavých částí, knihu se mi nechtělo odkládat. Moc nerada se s osudem Tary loučím, klidně bych brala pokračování.

12.07.2023 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Tak to byla opět nádhera. Na tento poslední díl jsem se moc těšila a předčil má očekávání. Vůbec jsem se nemohla od knihy odpoutat. Krásný,propletený,napínavý,romantický.....
prostě dokonalý příběh. Až je mi líto, že už se s ním musím rozloučit.

19.06.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příjemný, dojemný a odpočinkový příběh.

19.06.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Zprvu jsem byla zklamaná, četba mě moc nezaujala, příběh byl klidný, až nudný. Nedokážu ale rozečtenou knihu vzdát a tentokrát se mi to vyplatilo a má oblíbená spisovatelka mě nakonec nezklamala. Jak se děj přehoupnul do švýcarské zimy a útulného penzionu.mezi výborné dorty a zajímavou společnost, už jsem se od něj nemohla odpoutat. Byla to sice klasická pohádka s jasným romantickým zakončením, ale za pohodové a odpočinkové okamžiky u dobré kávičky to stálo.

03.05.2023 4 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Opět krásný, zajímavý a napínavý příběh plný dobrodružství, lásky a tajemství. Škoda jen, že už se nedočkáme osmého posledního dílu. Velká čest památce tak skvělé paní spisovatelce.

22.04.2023 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Romantický příběh lásky odehrávající se na divokém pobřeží Bretaně, který mě opět, jak je to u této autorky zvykem, velmi uchvátil. Příběh se odehrává ve dvou časových linií, což mám velmi ráda.

15.03.2023 4 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

I tento, poslední, díl rodinné ságy je velmi povedený, poutavý, romantický, napínavý a čtivý. Škoda, že je poslední. Krásný, někdy i těžký život v domě s kavárničkou mě velmi zaujal. Spisovatelka tu velmi citlivě popisuje spletitost a soudružnost rodinných životů několika generací. Ani tentokrát mě má oblíbená spisovatelka nezklamala a moc se těším na její další knihu.

18.02.2023 5 z 5

Z deníku učitelky základní školy Z deníku učitelky základní školy Pavla Hermannová

Moc hezky napsaná kniha z učitelského života. Děkuji své profesní kolegyni za krásnou a hlavně pravdivou větu :......děti jsou fakt kouzelné a být s nimi má smysl, i když je to kolikrát veliká makačka a obří zodpovědnost. Lépe bych to po mé pětatřicetileté praxi nevystihla. Za knihu autorce moc děkuji a smekám před ní.

05.02.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Krásný, čtivý romantický příběh. Oddechovka, od které jsem se nemohla odpoutat. I když se část děje odehrává ve smutném období války a osudy hrdinů jsou někdy velmi kruté, je to kniha velmi zajímavá, dojemná, napínavá a láskyplná. Autorka je opravdu skvělá vypravěčka.

02.02.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Nádhera. Vůbec jsem se od rušného života v kavárně nemohla odpoutat a moc se těším na další díl. Spisovatelka je opravdu skvělá vypravěčka a tento díl se jí stejně, jako ten první moc povedl. V příběhu opět nechyběla dramatičnost, láska, rodinná i partnerská soudružnost, odvážná podnikavost, síla rodinného pouta, víra v lepší časy........, ale ani nenávist, zloba, násilnost, nevěra......Prostě zajímavý příběh od začátku až do konce.

22.01.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Kniha se mi moc líbila, i když vypráví příběhy lidiček ze smutného válečného období. Moc se těším na další pokračování.

07.01.2023 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Tato kniha mě vůbec nezaujala, byla velkým zklamáním. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, neodložila jsem ji, protože to nikdy nedělám. Stále jsem čekala, že se do knihy více začtu, ale nestalo se. Příběh mě zaujal až teprve v rozuzlení na konci knihy.

28.12.2022 2 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Opět velmi napínavý a strhující příběh, ve kterém autorka ukázala své vynikající umění popsat historické události. Kniha se dobře četla, politika mi vůbec nevadila, neboť ta patří k životu. Škoda, že už není další díl.

27.11.2022 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Moc hezká oddychovka, ve které nechybělo napětí od začátku až do konce. Autorka bezvadné série Sedm sester mě opět nezklamala. Obdivuji, jak bravurně líčí příběh dvou časových linií. Už se moc těším na další její knihu.

03.10.2022 5 z 5

Kája a Claudie: Hra na štěstí Kája a Claudie: Hra na štěstí Michaela Fišarová

Velmi hezky napsaná kniha o trampotách a nelehkém životě dětí rozvedených rodičů. Mám takových dětí v letošní čtvrté třídě několik, proto jsem tuto knihu zvolila jako prázdninové čtení. Jsem moc zvědavá na to, jak se dětem kniha líbila, těším se na jejich názory. Je to velká náhoda, mám ve třídě také dvojčata a mají také rozvedené rodiče. Jsou to děvčata Emička a Esterka,
Naštěstí střídavou péči nemají. Žijí s maminkou, která má s novým partnerem další tři holčičky. Jak se asi cítí? Mají to podobné, jako hrdinové této knihy? Měly také někdy pocit, že už je maminka nemá ráda? Chtěly také utéct k tatínkovi?

03.09.2022 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Krásný, zajímavý a napínavý příběh další ze sedmi sester. A tak, jako předešlých pět dílů, i tento se mi moc líbil. Autorka opět velmi mistrně popisuje minulost i přítomnost života tentokrát krásné, modelky tmavé pleti, která souvisí s africkými předky. A tak se dozvídáme mnohé ze strhujícího života v divoké Keni, o afroamerické kultuře, ale bohužel i o bolestném osudu mladých narkomanů. Je to prostě kniha plná romantiky, tajemství, lásky, ale i nenávisti. Moc doporučuji
a těším se na další, žel poslední díl.

24.08.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Výborné čtení. I když nerada čtu téma ubližování a týrání, tento děsivý příběh únosu mě zaujal od začátku až do konce, vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, ještě že mám prázdniny. Závěr byl skvělý a velmi překvapivý, vůbec jsem netušila, kdo byl ten zloduch, autorka je opravdu skvělá vypravěčka.

08.08.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak tato kniha není můj šálek kávy. Asi proto, že byla moc překombinovaná. Těšila jsem se na smysluplné objasnění na konci, ale bohužel žádné nepřišlo.

06.08.2022 2 z 5