petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Herečka Herečka Magda Váňová

Spisovatelka mě opět nezklamala. Perfektní oddechovka. Příběh je tak krásně propracovaný, že mám pocit, že je opravdu skutečný a ne jen výplodem autorčiny fantazie. Kniha mě bavila, chvílemi mě rozčilovalo neuvážené jednání některých postav....prostě parádní počtení! Už se těším na její další knihu.

02.01.2021 5 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Nemám moc ráda krátké povídky a opět se mi nechuť k nim potvrdila. Paní Váňová mě poprvé zklamala. Hezké, jak si v první povídce pan uvědomí, kdo o něj skutečně stojí. Ty další dva jsou už lepší. Jak ta potvora Doris zničila svému muži život a nikdy se neponaučí a šílená troj až čtyřkombinační partnerská partie. Dalo se to přečíst a občas se i pobavit, ale paní Váňová umí víc setsakramentsky víc.

22.12.2020 4 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Elizabeth Chadwick

Pěkné, odpočinkové čtení. Autorka opět nezklamala, vždy si ji zvolím, když potřebuji lehčí žánr. Síla lásky a vítězství nad zlem, krutostí a hamižností, to vždy člověka zahřeje na duši.

02.12.2020 4 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Velmi citlivý čtivý příběh. Autorčiny knížky jsou z opravdového života, člověk u nich nemá pocit, že jde o vymyšlený děj a nereálné postavy. Dokáže dojmout k slzám i přivést k zamyšlení o tom, co je v životě opravdu důležité. V této knize se potvrzuje známé "Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti...". Kniha se mi moc líbila a i když je to tentokrát o starší ženě, mladším může ukázat, jestli jejich chování ke stárnoucím rodičům není náhodou podobně necitlivé, jako tomu bylo u dospělých dětí hlavní postavy této knihy.

08.11.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Do knihy jsem se nemohla stále začít, takže jsem ji četla poměrně dlouho. A kupodivu mi to nevadilo, neměla ten efekt, kdy se na knihu těším, až ji opět vezmu do ruky. Ne, že by se mi nelíbila, ale chvílemi mi přišla až příliš rozvláčná. Jinak jsem se ráda dozvěděla něco nového o Amiších a Jodi se musí nechat, že témata svých knih nezpracovává povrchně. Mám autorku velice ráda a knihu jsem nechtěla vzdát a jsem ráda, že jsem jí dočetla. Druhá polovina se už četla lépe, děj měl spád.
Pěkně propracovaný příběh. Vyprávění se trochu táhlo, ale jinak super, vřele doporučuji.

03.11.2020 4 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Pěkná oddechová knížka, mě se líbila, docela jsem si při čtení pročistila hlavu. Když se chci podívat do Austrálie, vždy sáhnu po knize Elizabeth Haran. Dostanu k tomu nepřeslazenou romantiku s jemným příběhem současně. Hezké a opravdu příjemné čtení

03.10.2020 5 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Příjemná letní oddychovka, i když se smutným tématem ztráty blízkého člověka, osiřelé holčičky a jejího nezodpovědné otce. Ještě, že hlavní hrdinka, teta holčičky je žena se srdcem na pravém místě a spasí celý svět.Příběh z běžného života ,o to víc se mě líbí,že je to příběh obyčejných lidí.Knížka se četla sama.

11.08.2020 4 z 5

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Nejdříve jsem chtěla knihu odložit, nemám moc ráda příběhy, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Tato knížka mě překvapila, je to oddechové i zajímavé čtení, dokáže vtáhnout do děje. Několik na sebe navazujících příběhů ze života s detektivními zápletkami, jež řeší kriminalisté Přítulný se Zajíčkem. Hezky jsem u knihy relaxovala, super čteni na léto.

03.08.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak z to mám opravdu nepříjemný pocit. Mohlo by se to stát? Zemře identické dvojče a rodíče neví, které to je? Knihu jsem četla téměř jedním dechem. Pořád jsem od toho asi čekala něco víc.. začátek byl zajímavý, pohled na život dvojčat, jejich napojení, možná záměna.. ale konec se mi nelíbil. Škoda.

16.07.2020 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Kniha se moc hezky četla, je to milý romantický příběh, který pohladil moji duši. Většinou se takové, až červené knihovně vyhýbám, ale chtěla jsem si v této koronovirové době přečíst něco sladšího a udělala jsem dobře, od knihy jsem se nemohla odpoutat a příjemně jsem se odreagovala. Opravdový odpočinek. Děj možná předvídatelný a nenáročný, ale přesně to pravé na horké letní odpoledne. Mně se to moc líbilo a užila jsem si každou stránku.

18.06.2020 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Oddechovka. Smutné téma úmrtí milovaného partnera a zároveň tatínka malého synka. Jak to všechno může vdova zvládnout? Naštěstí má bezvadnou rodinu, která ji i se synem pošle do krásné Provence vyřešit přestavbu téměř vyhořelého rodinného domku... a tam se objeví princ na bílém koni. Je to opravdu pohodový, odpočinkový román na léto. Nechybí v něm romantika, humor, láska ani napětí. A jako bonus delikátní provensalské recepty.

16.06.2020 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Uf... Příběh plný hrůzy, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Knížky, ve kterých se prolíná minulost s přítomností mám moc ráda. Přiblížení situace v psychiatrických léčebnách v tehdejší době bylo pro mě děsivé! Je až k neuvěření, jaká bezpráví se některým lidem, zvláště ženám, děla. No a Izzy je velmi milá holka, které jsem celou dobu přála šťastný konec stejně jako Claře. Trochu mě zklamal ten uspěchaný závěr, ale jsem ráda, že to při té hrůze takto krásně dopadlo. Už se těším na další knihu této autorky.

07.06.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Tato má velmi oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je prostě výborná vypravěčka. Tato kniha je citlivě a dojemně podaný příběh, při kterém párkrát slzička ukápla a ačkoli to není žádná červená knihovna, najdete tu lásku na všechny způsoby. Lásku, pro kterou se člověk vzdá vlastní rozjeté kariéry a země, v níž žil (prarodiče Sarah), láska vnučky k dědečkovi, láska ke zvířecímu kamarádovi, láska k jezdectví, láska mezi skoro exmanželi, o které ale dlouho nevědí....A Sarah a jejímu koníkovi snad musí každý fandit od začátku do konce. Velmi pěkný čtenářský zážitek. V knize se ukazuje autorčina velká láska ke koním, což je prostě úžasné.

31.05.2020 5 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Ani tento třetí díl mě nezklamal, byl napínavý až do konce. Tak jako předešlé dva díly,tak i tento závěrečný je napěchovaný příběhy lidí s kterými jsme se seznámili již dříve. A tak jako v předchozích přibylo několik nových postav. A naopak některé zmizely.
Doufám,že autorka nevyčerpala svoji fantazii a že se dočkáme dalších nádherných příběhů z drsné Argentiny. Je mi líto, že se musím s těmito zajímavými osudy několika generací rozloučit.

12.05.2020 4 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

Opravdu nádherné kniha. Četla se skvěle. V této nelehké době koronovirové karantény to bylo úžasné rozptýlení. Měla jsem problém knihu odložit a každou volnou chvíli jsem se k ní vracela. Příběh chudoby a bohatství byl plný napětí, lásky i zla. Barvitě byla vykreslena nekonečná plavba po moři z Německa do Argentiny, kde měl hrdinku čekat lepší život s manželem a rodinou, ale samozřejmě ji čekalo nemilé překvapení v podobě na smrt nemocného manžela, věčně opilého otce, zbídačené matky a sestry, které těžko hledaly práci a nakonec dvou bratrů, kteří od nich odešli a živili se jako zločinci. Bylo to moje první setkání s touto spisovatelkou a jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Hned otevírám druhý díl Laguna plameňáku a věřím, že napínavý a úžasně líčený příběh bude pokračovat ve stejném duchu. . Rodinné ságy čtu moc ráda. Doporučuji

17.04.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Moc pěkně napsaná kniha. Napětí od začátku do konce. Téma kruté, ale bohužel reálné. Domácí násilí a šikana nejen na manželce, ale i na malém synovi, nevěra, ponižování, pohrdání, strach a dalši hrůzy v jednom přiběhu. Spisovatelka je skvělá vypravěčka, těším se na jeji další knihu.

06.04.2020 5 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Tato spisovatelka je má velice oblíbená autorka, ovšem tato kniha mě moc nebavila.Zbytečně táhlý děj, žádný dějový spád.

01.04.2020 2 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Úžasné. Spisovatelka mě opět nezklamala. Zajímavý,realistický příběh ze současného rodinného života. Hlavně posledních sto stránek jsem četla jedním dechem a nemohla se dočkat, jak se vše v rodině vyřeší. Jsem ráda, že se ukázalo, že rodinná pouta jsou pevná,

14.03.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Tento díl mě už tak nenadchl. Sice pokračoval zajímavý příběh šlechty, ale už to bylo moc potahované. Závěr byl dle očekávání šťastný,tak to mě potěšilo.

14.03.2020 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

I druhý díl rodinné ságy jsem četla téměř jedním dechem. Krásný i když hrůzami války zasažených příběh. Spisovatelka je skvělá vypravěčka, těším se na další díl, škoda jen, že poslední

09.02.2020 5 z 5