petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Krásný historický román, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Škoda, že nemá pokračování. Je to mé první setkání s touto spisovatelkou a těším se na její další knihu. Je to opravdu skvělá vypravěčka, děj byl zajímavý, napínavý a vzrušující od začátku až do konce. Opravdu krásně popsaný život na ostrově Sylt, život chudiny a bohatých, který se díky lásce smíchal a vytvořil nádherný a přitom i smutný příběh. Opravdu doporučuji.

13.01.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nádhera. Jsem moc ráda, že jsem se konečně dočkala pokračování knihy Než jsem tě poznala. A ani tento díl nezklamal.

02.01.2019 5 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

Hezká romantická oddechovka.

02.01.2019 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moc hezké čtení. Autorka je skvělá vypravěčka. Doporučuji.

04.12.2018 5 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Uf, mrzí mě, že není další díl. Všechny tři díly doporučuji. Bylo to opravdu krásné čtení.

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Opět nádhera, ještě že má kniha další díl.

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Nádhera. těším se na další díl. Tomu, kdo má rád historické knihy vřele doporučuji.

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Tak to bylo tentokrát velké zklamání. Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem od autorky četla. Necítila jsem žádné nutkání knihu číst, spíše jsem se k tomu nutila a těšila jsem se na její konec. Nedokážu totiž rozečtenou knihu od oblíbeného autora odložit a stále čekám na zlepšení děje, což v tomto případě nenastalo.

28.08.2018

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Knihu doporučuji, hltala jsem ji od začátku do konce. Nedalo se od ní odtrhnout. Je to krutý příběh o obchodu s bílým masem, o hrůzách, které musejí dívky snášet. Všechny Moničiny knihy jsou prostě skvělé!

28.08.2018

Horší už to nebude... Horší už to nebude... Iva Hlaváčková

Hezky napsaná kniha ze života. Doporučuji.

28.08.2018 4 z 5

Osudu neutečeš Osudu neutečeš Iva Hlaváčková

Zajímavý, čtivý, napínavý a velmi smutný příběh. Krutá doba války popsaná v milostném příběhu silné, odvážné a podvedené ženy. Doporučuji. Moc pěkná kniha.

14.08.2018 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Silný příběh z doby před druhou světovou válkou, během ní i po ní mě opravdu zaujal. Autorka je skvělá vypravěčka, příběh se opravdu moc hezky četl.

31.07.2018 4 z 5

Prokletý tanzanit Prokletý tanzanit Monika Wurm

Nádhera. A stejně jako první díl ani tento díl nezklamal. Zajímavé a napínavé až do konce. Těším se na další knihu této autorky.

24.07.2018 5 z 5

Nesmíš mě milovat Nesmíš mě milovat Monika Wurm

Spisovatelka mě opět nezklamala. Tak jako Pakistánskou princeznu jsem i tuto knihu četla téměř jedním dechem. Jaké štěstí, že mám prázdniny. Dva napínavé příběhy, každý z jiné doby. Člověk si opět uvědomí, jaké má štěstí, že žije teď a tady. Na jedné straně krásná pohádka, na druhé straně krutý a smutný příběh. Už se těším na další díl.

15.07.2018 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Nádhera od začátku až do konce. Má oblíbená autorka opět nezklamala. Úžasné propojení současnosti s minulostí. Barbara je prostě skvělá vypravěčka.

03.07.2018 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Kniha se hezky četla, super oddychovka, čtená téměř jedním dechem.Těším se na další knihu od této autorky.

03.07.2018 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Moc hezké napínavé čtení.

03.07.2018 5 z 5

Zásah osudu Zásah osudu Danielle Steel

Po přečtení prvních stránek jsem chtěla knihu odložit. Neměla jsem chuť ani odvahu číst o tak vážném tématu jako je rakovina. Nakonec mě ale kniha zaujala a zcela pohltila. Jsem ráda, že jsem ji přečetla , neboť je důkazem toho, že boj o život se nemá vzdávat.
Má oblíbená autorka je opravdu mistrem svého řemesla. Je to její již několikátá kniha, která nemá nic společného s červenou knihovnou a to mě no ní baví.

16.03.2018

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Další nádherná kniha, čtena jedním dechem. Tato má oblíbená spisovatelka prostě nikdy nezklame. Až je mi líto, že tento napínavý, zajímavý i poučný příběh skončil.

08.03.2018 5 z 5

Pošetilý sen Pošetilý sen Nora Roberts

První povídku jsem sotva dočetla, druhou jsem už ani nezačala.Jsem zvyklá na lepší knihy od této autorky, tato mne opravdu zklamala, je to moc velký slaďák, děj nic moc.

14.02.2018 2 z 5