Porodní bába na Syltu

Dvě děti a jedno nebezpečné tajemství Geesche je jediná porodní bába na Syltu. Když se jedné bouřlivé noci objeví na prahu jejího domku dvě těhotné ženy, které neodkladně potřebují její pomoc, učiní Geesche rozhodnutí, které změní celý její další život. Dramatický příběh se odehrává na pozadí historických událostí – stavby ostrovní železnice a počátků turistického ruchu na jednom z nejoblíbenějších pobaltských ostrovů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226559/porodni-baba-na-syltu-0dg-226559.jpg 3.5105
Vydáno:, Ikar (ČR)

Die Hebamme von Sylt (2011)

Kniha Porodní bába na Syltu

SleepyAllDay

Asi jako u každé knihy i tady jsem měla velký problém se začíst. Ovšem jakmile jsem se dostala k druhé polovině, zjistila jsem, že se od knihy nemohu od čtení odtrhnout. Ano, některé pasáže byly zdlouhavé a v podstatě zbytečné.
Hlavní zápletka mi byla jasná hned, ale děj kolem byl hodně zajímavě opřaden jedním tajemstvím za druhým.Každá dějová linka skončila tak otevřeně, že jsem nutně potřebovala vědět jak to s ní bude pokračovat dál.
A najednou byl konec.
Zvraty byly překvapivé, několikrát jsem o postavách musela měnit názory.

vikaa

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Čtení pro ženy s napínavou zápletkou. Od začátku čtenář ví o tajemství, které ostatním zůstává skryté a jež nakonec vyvrcholí v sérii zločinů a vražd. Hlavní postavy románu - jejich přednosti i slabosti nejsou rozhodně vylíčeny černobíle a mnohdy dokonce chápeme jejich pohnutky vedoucí ke zločinu...
Za mně poctivé čtyři hvězdy v tomto oddechovém žánru.

allyce

Jednoduché, předvídatelné, povrchní......... Bylo velmi těžké se přinutit k dočtení.

petrulkaa

Krásný historický román, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Škoda, že nemá pokračování. Je to mé první setkání s touto spisovatelkou a těším se na její další knihu. Je to opravdu skvělá vypravěčka, děj byl zajímavý, napínavý a vzrušující od začátku až do konce. Opravdu krásně popsaný život na ostrově Sylt, život chudiny a bohatých, který se díky lásce smíchal a vytvořil nádherný a přitom i smutný příběh. Opravdu doporučuji.

kob
26.07.2018

Připadlo mi to jako předloha pro nějakou zběsilou telenovelu ;-)

Jolina
11.07.2018

Nemohla jsem se začíst. Pak se ale zadařilo a s napětím jsem sledovala, jak se osudy propletou dále, jak jsou spolu svázané. Jeden krok v minulosti může změnit celou budoucnost, a to ne pouze jednoho člověka. Věřila jsem hlavní hrdince. A čekala, kdo je vlastně tím viníkem...a pak vlastně vznikla otázka - kdo vlastně není vinný?

Lalina3
15.06.2018

Fajn zápletka. Doufám, že byl úmysl autorky ji rozluštit už v prologu.
K hlavní zápletce se přidružily další. Ty mě zajímaly a čekala jsem, že se nějak propojí a hlavně, že se vyřeší... Nepropojily a nevyřešily. Nakonec autorka pozabíjí polovinu postav, aby to mělo nějakou akci a rozdělí skoro všechny vztahy, abychom se měli s čím trápit po dočtení. Naprostá paráda.
Kniha měla velký potenciál, autorka si ale se zápletkou neporadila. Prostředí i postavy byly krásně vykreslené, i když občas dost nesympatické.
Do konce knihy jsem chtěla dát 5*, protože jsem čekala nějaké dokončení. Propojení důkazů, atd... Nedočkala jsem se a to mi teda vyrazilo dech.

sabca
12.03.2018

Tak jak tady již někteří píši. První polovina trochu slabší. Příběh je předvídatelný, ale druhá část už byla napínavější a konec jsem musela dočíst na jeden zátah. Jedná se opravdu o oddechovku a proto kdo má takové příběhy rád ať po knize sáhne.