Porodní bába na Syltu

Porodní bába na Syltu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226559/bmid_porodni-baba-na-syltu-0dg-226559.jpg 4 123 41

Dvě děti a jedno nebezpečné tajemství Geesche je jediná porodní bába na Syltu. Když se jedné bouřlivé noci objeví na prahu jejího domku dvě těhotné ženy, které neodkladně potřebují její pomoc, učiní Geesche rozhodnutí, které změní celý její další život. Dramatický příběh se odehrává na pozadí historických událostí – stavby ostrovní železnice a počátků turistického ruchu na jednom z nejoblíbenějších pobaltských ostrovů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Hebamme von Sylt , 2011

Leniiis
21.08.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se v ní trochu hledala, ale ke konci už jsem nemohla přestat :-) škoda jen, že času je tak málo.

lailaj
09.07.2017 2 z 5

upřímně nechápu, kde knížka nabrala tolik procent. Knížka mi nepřišla čtivá, jednání některých postav mi nepřišlo moc věrohodné. A u konce mi přišlo, že autorka se pokouší o poetický konec, což se ke zbytku knihy moc nehodilo.

bookcase
16.09.2016 4 z 5

Taky jsem odhalila zápletku v podstatě hned. Ale to nevadí, autorka na ni nenápadně poukazovala v celé knížce, takže na to určitě přišlo více čtenářů. Jinak příběh nebyl špatný, docela si to umím představit jako film.

MichelleS
20.06.2016 1 z 5

Po předchozí tísnivé vzpomínkové knize jsem si vybrala tuto, očekávala jsem romantiku, tajemství, obálka napovídala historické prostředí malého ostrova. To, že je zápletka průhledná už při přečtení anotace, bylo už napsáno v jiných komentářích, to bych přešla, kdyby ... A těch kdyby je.
Kdyby měla kniha dobovou atmosféru. (Proč si někteří autoři myslí, že stačí uvést rok, vynechat auta a mobily, přidat nějakého šlechtice, kočár a šněrovačku a mají s rekvizitami vystaráno?)
Kdyby byla napsána originálním stylem, zaujala nezvyklými slovními spojeními.
Kdyby postavy měly charakter, trochu uvěřitelný.
Kdyby nebyl použit veškerý šokující arzenál nablblých telenovel.
...
Na začátku to vypadalo na tři hvězdy, ale bylo to horší a horší. Někde výše bylo zmíněno, že se kniha vlekla a dostala spád až ve druhé polovině. A přesně ten spád, hra na dobrodružný thriller, tisíckrát obehrané záměny a nedorozumění, snaha nacpat tam toho ještě víc a víc, to dovedly až na jedinou hvězdičku. Asi za tu lákavou obálku.

marimari
12.02.2016 5 z 5

Zločin a následuje trest. Tak jsem pochopila příběh já. Každodenní výčitky, přítomnost Hanny a vědomí, že stejně nedosáhla vytouženého cíle a nakonec úleva a smíření, když pravda vyšla najevo. Jak často litujeme něčeho, co jsme udělali nebo neudělali?
Neotřelé, skvěle napsané. Dávám pět hvězdiček.

Selinute
29.01.2016 3 z 5

Zajímavý námět, zápletky i reálie, přesto se však knížka místy hodně vlekla a spousta, spousta zbytečných stránek snižovala její čtivost. V poslední třetině jsem zaznamenala výrazné zlepšení. Knížka měla poměrně akční děj a dokázala i zaujmout. Celkově mě však nijak výrazně neupoutala.

Ranuncul
20.01.2016 3 z 5

Příběh nebyl špatný,jen na můj vkus příliš rozvláčný,knha mohla mít tak o 100 stránek mín a bylo by to mnohem lepší.
Dávám takovou slabou 3.

kosilka
08.01.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, bylo krásně popsané a vykreslené prostředí a život na Syltu, ale i povahy a charakteristiky jednotlivých postav. Vše bylo tak uvěřitelné, že mi při čtení připadalo, jako bych na ostrově byla s hrdiny, jako by se všechno toto stalo, bylo to tak obyčejně neobyčejné a neobyčejně obyčejné. Moc hezké. Příběh byl zajímavý, netradiční, celou dobu jsem přemýšlela, kdy pravda vyjde najevo a nakonec bylo vlastně všechno úplně jinak, než jsem čekala.
Někteří zde psali, že od začátku věděli, co se v příběhu před těmi 16 lety stalo a psali to ve smyslu v podstatě negativním. Tady ovšem šlo přesně o to, abychom to věděli, vědět a tušit jsme to mohli a dokonce měli. Tento postřeh je od čtenářů neopodstatněnou výtkou. Kniha je totiž ještě o něčem jiném než o tomto tajemství. Z něj se akorát vše odvíjí.
Mně se kniha velmi líbila, ovšem četla jsem i knihy ještě lepší, proto hodnotím hvězdičkami čtyřmi.

keselylenka
30.12.2015 5 z 5

Ze začátku se děj trochu vlekl, až jsem skoro knihu odložila. Nicméně někde v půlce se něco zlomilo a já jsem ji nemohla odložit. Ačkoli tajemství mi bylo od začátku jasné, tak zápletka skvělá a konec - jednoduše koukám. Doporučuji

IYv
09.12.2015 1 z 5

snůška zápletek, zločinů a nedorozumění...škoda, zklamala

mirkol
09.11.2015 3 z 5

ke konci se mi zdálo, že tam zbytečně přidává jednu zápletku za druhou

mirunda
16.09.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha velmi bavila, přečetla jsem ji docela rychle, ale ten konec mi přišel moc překombinovaný

Mon12
14.09.2015 3 z 5

Jak už zde bylo napsáno, ze začátku knihy je hned zřejmé, o jaké tajemství jde. To mi nevadilo, zajímalo mě, jak kniha bude pokračovat, opravdu bavit mě ale začala až od půlky - což je dost pozdě, proto dávám jen 3,5 hvězdy, tu půlku přidávám za napínavost a spád ke konci.

bobkovylist
15.07.2015 5 z 5

Kniha pro mě začala být napínavá v půlce, začátek byl velice zdlouhavý, ale pak se to rozjelo :). Tajemství, o které jde, jsem se dopídila v počátku. Prostředí a postavy jsou hezky popsané.

Henriette
04.07.2015 4 z 5

Přemýšlím, co o knize napsat. Zpočátku jsem myslela, že ji ani nedočtu. Autorka mě nedokázala vtáhnout do děje, příběh mě nebavil, od začátku jsem věděla, o jakou zápletku a tajemství jde. Ke konci však knížka dostala spád a co musím pochválit, je vykreslené prostředí Syltu, a charakteristika postav. Autorka dokázala výborně popsat chudobu i bohatství i ty, kteří si na bohaté a vznešené pouze hrají.

Kalina
03.07.2015 4 z 5

Zápletka s narozenými děcky celkem předvídatelná, ovšem ke konci dostal příběh spád a velice dobře se četl. No možnà to bylo pozdě, ale přesto mohu knihu doporučit.

katynais
26.06.2015 1 z 5

Prijde mi, jako bych cetla jinou knihu nez jini uzivatele, protoze pro me velike zklamani. Autorka me absolutne nedokazala vtahnout do deje, strasne me to nudilo, takze jsem stranky preskakovala. Od zacatku jsem vedela co se v den porodu stalo.

DejnaDee
23.06.2015 2 z 5

Celý příběh je značně rozvláčný, zbytečně natahovaný, místy až nudný. Od samého začátku je jasné o jaké nebezpečné tajemství se jedná. Rozuzlení vcelku nezajímavé. Tato kniha mě neuchvátila.

Dousabel
05.05.2015 4 z 5

Krásný příběh, opravdu čtivě napsáno. Intriky, zrady, lži a velká tajemství, která vyústí ve spravedlivý konec. Jen to závěrečné rozuzlení by si možná zasloužilo ještě trochu rozvést, zůstávají mi v hlavě otazníky :) Ale určitě si od této paní autorky zase ráda něco přečtu.

milunka21
30.03.2015 5 z 5

Napínavý příběh,kniha se mi strašně líbila.Jen jsem doufala v šťastnější konec.Jinak spisovatelka ví jak zaujmout čtenáře :-)