Půlnoční zátoka

Půlnoční zátoka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15284/bmid_pulnocni-zatoka-65d0f65163b70.jpg 4 144 27

Od té srpnové noci uplynulo už více než čtyřicet let, ale na Juliině životě stejně pořád leží stín toho, jak zemřela její starší sestra Isabel. Vzpomínky a pocit viny ošklivě poznamenaly i její vztah s vlastní dcerou a matkou. A pak nečekaný dopis od někoho z její minulosti znovu otevře otázku, co se tu noc skutečně stalo, a ta vede k dalším a dalším. Jaký podíl na tragických událostech měla Julie sama a jaké drtivé tajemství před nimi jejich matka celá ta léta skrývala? Byl muž, kterého za vraždu odsoudili a zemřel ve vězení, nespravedlivě odsouzen, a pokud ano, kdo byl skutečným vrahem? Julie musí sebrat všechnu svou odvahu a sílu, aby se vrátila do minulosti a rozmotala to klubko tajností a lží, které v tenkrát v půlnoční zátoce vedly ke krutému, násilnému činu.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Bay at Midnight , 2005

Jiparis
Jiparis
20.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo moc příjemné čtení. Líbilo se mi procházení pocity různých lidí, hledání motivů a viny, sebepoznání , odpuštění. To vše spolu s hledáním pravého viníka.

Prateri
Prateri
08.08.2023 5 z 5

Půlnoční zátoka - kniha, kde se střídají vzpomínky se současností, stará tajemství, výčitky svědomí, rozhodnutí, která vedou k tragédii a k tomu spisovatelka, která umí vyprávět - to je pro mne silný zážitek. Romány Diany Chamberlain mne nemohou zklamat, i kdyby se o to snažily :).

Youn@n
Youn@n
08.01.2023 4 z 5

Diane se čte sama. Tato knížka se mi líbila, ale má lepší :-)

raty
raty
13.02.2022 4 z 5

Čtivý příběh se střídáním linie z minulosti a současnosti. Napětí v tomto rodinném dramatu rozhodně nechybí. Pomáhají k němu i změny osoby vypravěče, postupné odhalování pravdy a současné problémy v rodině, která je postižená dávnou, tragickou ztrátou nejstarší dcery. Mě to bavilo a určitě si od autorky přečtu i další knihy.

Cuprinka
Cuprinka
14.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Již třetí od této autorky, kterou jsem přečetla. Diane píše velice mile a čte se sama. Určitě od ní ráda přečtu další knihu!

bedkniha
bedkniha
04.05.2021 5 z 5

Tak Diane Chamberlain nikdy nezklame. Od ní jsou knihy vždy příjemné a oddychové i přesto, že jsou tak trochu detektivní. I tato kniha není výjimkou.

bezzink
bezzink
08.08.2020 4 z 5

Od te doby, co jsem objevila Diane, se nemohu od jejich skvostu odtrhnout. Navstevuji antikvariaty a postupne si doplnuji svou knihovnu temito jedinecnymi kousky. Neprestanu, dokud nebudu mit vsechny knihy a pak se asi budu muset vrhnout na zbytek v anglictine.
Kazda jeji kniha je plna emoci. Tak vyrazny koktejl uz jsem dlouho necetla. Jeji knizky maji jedno spolecne - chyby mladych. Vetsinou 17ti leti udelaji chyby, ktere je pak provazeji zbytek zivota a az o mnoho let pozdeji se dozvedi celou pravdu a jakou roli ve skutecnosti v tragedii sehrali. Vzdy me to dozene k slzam, presne v tomto veku si myslime, jak jsme hrozne dospeli a bojujeme s rodici, kteri v nasich ocich nic nechapou. I ja delala v tomto veku chyby. Nastesti nikdy nedopadly tak fatalne jako v Dianinych knihach.
Tato kniha byla hodne popisna, coz nemusim, asi proto ty 4 hvezdy, ale jinak to byl pribeh hluboky, tragicky, smutny, sokujici. DOPORUCUJI!

mariva
mariva
25.07.2020 3 z 5

Docela dobře namíchaný koktejl z historie i současnosti postav, ale na mě trochu moc popisů a také už asi od poloviny se dala rozmotat celá záhada. Závěr to jen potvrdil a osladil.

xena2711
xena2711
03.05.2020 5 z 5

Přesně styl Diane. Temná minulost, která se pomalu rozmotává a přitom popisuje i přítomnost postav. Moc pěkný příběh, který se nedá odložit. Doporučuji.

Květinka008
Květinka008
02.12.2019 4 z 5

Diane Chamberlaine mě baví! Uvědomila jsem si, že píše vlastně detektivky zabalené do hávu románu, a zatím vždy se týkají tajemství v rodině. Protože jsem na to byla už připravená, zhruba v půlce knihy jsem tušila závěr. Ale i tak jsem byla podivně naštvaná :-/ Každopádně doporučuju!

petrulkaa
petrulkaa
03.07.2018 5 z 5

Moc hezké napínavé čtení.

martiline
martiline
02.05.2018 5 z 5

Celoživotní příběh ... propletený, kdy se prolíná minulost s přítomností. Bolestivý z pravdy na konci. Toto umí právě Diane Chamberlainová ... Nicméně, nemohla jsem přestat číst, jak moc mne děj vtáhl do sebe ...

malen
malen
25.04.2018 4 z 5

Knížky této autorky mám moc ráda, ale tahle mi přišla trošku slabší. Ale i tak jsem si ji s chutí přečetla.

Danago
Danago
07.08.2017 5 z 5

Další velice autorčina pěkná knížka. Tragédie z minulosti odkrývá ještě starší tajemství. Jako všechny knížky od této autorky je napínavá a velmi čtivá.

beruska
beruska
27.11.2016 5 z 5

Hezký příběh, který vás neustále drží v napětí :-) ... Paní spisovatelka zkrátka umí :-) ...

Šánka
Šánka
21.11.2016 4 z 5

Další pěkná knížka od této autorky plná tajemství a překvapení, ve které se střídá minulost s přítomností a s každou další kapitolou rozkrývá složitý propletenec rodinných vztahů a tragédie, která se udála před více než čtyřiceti lety.
A i když jsem si vraha celkem brzy tipla ( detektivka to nebyla :-)), příběh se mi moc líbil a krásně četl.

Liduka
Liduka
05.06.2016 4 z 5

Moc pěkná kniha, která se četla sama. Během celé knihy se před vámi odvíjel příběh Julie a její podíl na vraždě sestry a dále její matky, která také měla svoje tajemství. Jak a proč vlastně Isabel zemřela jste se dozvěděli až na konci knihy.

jllv
jllv
20.05.2016 5 z 5

Druha kniha od této autorky a jsem opět nadšená. Její styl mi prostě sedí. Knížka se čte sama, příběh se mi libil, byla jsem zvědavá jak to vše bylo. Těším se na její další knihy.

Illaa
Illaa
02.04.2015 3 z 5

Od Diane Chamberlainové jsem již četla několik knih, proto jsem věděla, že mi je její styl psaní velice sympatický. Dokáže vtáhnout do děje a čte se jedním dechem. Tak tomu bylo i u knihy Půlnoční zátoka, četla se svižně a od půlky knihy jsem již byla netrpělivá na rozřešení záhady smrti Isabel.

Misha11
Misha11
03.01.2015 4 z 5

Moje první knížka od Diane Chamberlain. Čtivá, bez hluchých míst, ve které se střídá současnost s minulostí. Zajímavý námět, kvalitní provedení. Přesvědčila mě o tom, že po této autorce ještě určitě někdy sáhnu.

americká literatura

Diane Chamberlain