Spáčův hrad

kniha od:

Spáčův hrad https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306270/bmid_spacuv-hrad-Rdi-306270.jpg 3.9 284
Koupit Koupit eknihu Bazar

Děj dalšího románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda. V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen Miranda…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána
Originální název:

Sleeper’s Castle , 2016


více info...

Komentáře (104)

Komentáře 104 Recenze 2

m_martina
m_martina
15.08.2023 3 z 5

Docela slabé, jsem celkem zklamaná. Kniha se mi moc nelíbila, musela jsem se jí tak trochu prokousat, proto dnes jen tři hvězdy. Na víc tentokrát moje jinak oblíbená spisovatelka nedosáhla, bohužel.

Benour
Benour
08.06.2023 2 z 5

Tahle kniha byla pro mne spíše zklamáním. Rozvláčné a nudné. Druhá polovina byla lepší.


Johana
Johana
02.02.2023

Nedočteno. Kniha na mne mne zapůsobila trochu absurdně. V souladu se svým názvem. Milí přátelé, pokud nad knihou usnete víc jak desetkrát, potom je název Spáčův hrad až kouzelně vhodný...
Zkusila jsem knihu i audioknihu, nic proti tomu nemám ale netuším, o co má v ději jít , upadám u toho do spánku, ne-li do mdlob, a vzdávám se.

Angelicca
Angelicca
05.08.2022 3 z 5

Od této autorky mám přečteno témeř vše. Nebylo to úplně nejhorší, ale ani žádná pecka. Hlavní hrdinka pořád spala, byla neuvěřitelně líná a nevychovaná. Přesto doporučuji k přečtení tomu, kdo má rád tuto spisovatelku a její knihy.

Sirael440
Sirael440
20.02.2022 1 z 5

Já si také nemohu pomoci a hodnotím to jako překombinovaná slátanina. Neubráním se dojmu, že šlo o ztrátu času. Ale byl to dárek, tak jsem to přelouskala. Asi pošlu dál...

Rihatama
Rihatama
21.01.2022 3 z 5

Patetická pohádka ovčí babičky... můj dojem po přečtení 3/4 knihy. Ano, mluví ze mne cynik a desperát, což dokládá, že v tomto případě jde hodně o osobní vkus. Jsem toho názoru, že člověk by měl mít širší literární rozptyl a taky třeba apriori nezatracovat literaturu postrádající dnes tak oblíbené vulgární, lechtivé či obhroublé výrazy nebo násilné scény. Trochu mírnější pohled na svět je přece normální a je třeba jej tak chápat... co mě ale u této knihy vytáčelo do sáhodlouhých vývrtek byla naivita nebo hloupost Mirandy. Tam nejde o pozitivní, mírný přístup k životu, ale o absenci zdravého rozumu v tom, jak přijímala tzv. rány osudu, i jak se projevovala tzv. odvážně. Velmi mi tak připomínala Mirandou samotnou kritizovanou Catherine, jejíž příběh čtenáře zavádí do zcela jiné časové roviny. Kritizovanou právě za to, že i ona si nechá všechno líbit. Takže očividná nekonzistence autorky ve vytváření svých dvou hlavních hrdinek. Suma sumárum, zajímavý obsah v pro mě ne příliš lákavém hávu. Romantická duchařina. To druhé mi vyhovovalo mnohem víc :-).

Laf
Laf
12.12.2021 4 z 5

Pěkná kniha. Dobře se četla a bylo zajímavé sledovat dvě dějové linky a hlavně zjistit, jak to celé dopadlo s Catrin. Autorka prostě umí zaujmout :)

Vojslava
Vojslava
22.08.2021 4 z 5

Na postprázdninovou četbu celkem ucházející příběh, jen jsem se téměř až do konce ztrácela, kdo se vlastně komu zdá a kdo koho kde vidí... ale jinak nechyběl snad žádný typický autorčin motiv. Přiznávám ale, že ale mám i oblíbenější tituly a k tomuhle se nejspíš nevrátím.

mcabr
mcabr
29.07.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha, hezky napsané.

MonikaV
MonikaV
04.07.2021 2 z 5

Hlavně že to dobře dopadlo. Asi tak.

YA-girl
YA-girl
18.04.2021 3 z 5

Ušlo to, taková oddychovka; napínavé to bylo méně než jiné romány od autorky (možná proto, že už jsem na ten její styl psaní zvyklá). Opět to ale bylo zbytečné roztahané, a co mi vadilo ještě víc, bylo, že hlavní hrdinka Andy se chovala chvílemi dost nelogicky.

manasx
manasx
14.04.2021 3 z 5

Autorku mám rada - vyhovuje mi mix současnosti a historie - Velšsko, Skotsko, Anglie, druidové ... Tentokrat poprvé jsem ale knihu 2x odložila. Docetla jsem ji po dvou letech od zakoupení, což se mi nestává. Nakonec to hodnotim dobre, druhá polovina knihy splnila mě očekávání. Jen kniha celá mi tentokrat připadala rozvláčná.

LenysekC
LenysekC
08.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Občas mám chuť na nějakou duchařinu z Británie. Ale čím víc knih od Erskinové čtu, tím víc mi vadí, jaké jsou její hrdinky slepice. Jasně, v každé nenáročné romantice musí mít dotyčná nějaký problém, aby se ho mohla postupně zbavit, a i když mi od začátku ten problém může přijít zbytečně rozmazanej, někdy to tak prostě je - pro někoho blbost, pro jiného nepřekonatelný problém. Ale tady to bylo prostě tak šablonovité a nesmyslné... "Uteču s tebou! Ne to nejde, nejsem pro tebe dost dobrej. Střih: Uteč se mnou! Ne, to nejde, nemůžu opustit svého krkavčího otce!" Aby se nakonec shodli na tom, že spolu utéct můžou a chtějí, že. A hrdinka v současnosti? "Jsem sice podělaná strachy a nevím, co bych si počala, kdybyste kolem mě všichni tak neskákali, ale nehnu se odtud, i kdyby vás to mělo zabít." Báječná osůbka, fakt. Že by děj nějak napomáhal vývoji postav, to se říct nedá, prostě najednou skokově měnili názory nebo se dál chovali jako jelita podle toho, aby to zapadalo do eskalujícího napětí.
Když zavřu všechny oči a tohle všechno si odmyslím, má to atmosféru a člověka to zabaví. Jen u toho nesmí přemýšlet. Bohužel, přemýšlení u knihy počítám k základu, i u odpočinkové četby.

martinaandulka
martinaandulka
16.08.2020 4 z 5

Další duchařina od Erskinové se mi líbila,dvě ženy,dva věky a magické místo.Je to odpočinkový román kde jsem oboum hrdinkám držela palce a kocourek Pepper byl skvělí.

ptacicek
ptacicek
15.08.2020 4 z 5

Kniha se mi četla moc příjemné. Od této autorky to není můj první kousek a tak jsem věděla co čekat. Malinko mě v knize vytacela Rhona, ale dalo se to vydržet.

ujunka
ujunka
29.06.2020 3 z 5

Začátek slabší, popisy minulosti mě moc nebavily. Od půlky knihy se mi začalo číst lépe a ke konci to šlo úplně samo. Hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická a Rhona dávala ději správný říz. Poslední vize Meryna na konci knihy mě spíš rozesmála, takové zbytečné klišé...

Rou
Rou
29.03.2020 4 z 5

Zezačátku mě nebavily pasáže popisující dění v minulosti, boje a tažení vojáků, časem těchto popisů ubývalo a i minulost byla zajímavá. Celkově se mi příběh líbil tím, že se neřešily jen věci z minulosti, ale i přítomnost hlavní hrdinky. Postav tam bylo tak akorát a byly zajímavé, jediné co mi nesedělo, bylo chování Sue, která nechala Andy samotnou bydlet na Spáčově hradě a vůbec jí neřekla, co se tam děje a že to může být nebezpečné?

Dany45
Dany45
29.02.2020 3 z 5

Mám také rád poutavé příběhy, které se prolínají v čase . Tento mi přišel velice zajímavě stvořený a spoustu dějových věcí z historie dané doby čtenáře i poučí.
líbila s mi a u poutavého děje ( i když někdy zamotaného ) jsem si odpočinul.
nejsem si jist, zda jsem v minulosti již od této autorky něco četl, ale rozhodně se po něčem podívám!

Mufa
Mufa
07.01.2020 3 z 5

Autorka má mnohem lepší knihy, tahle mi přišla zdlouhavá. A některé postavy v ní byly úplně zbytečné. Škoda, nápad to je pěkný

Anchie
Anchie
04.01.2020 2 z 5

Mám ráda knihy ve kterých se prolíná minulost s přítomností, tak jsem se nechala zlákat na tohle dílo... Teda uf, je to patetický, hlavní hrdinky jsou ukrutně naivní v současnosti i v minulosti, Andy pořád spí a spí, další postavy se chovají často nelogicky a říkají úplně neuvěřitelný repliky. No tak pěkně děkuji, mám tu od Barbary Erskine další knížky a teď nevím jestli se do toho pustit...

PeM
PeM
23.09.2019 2 z 5

Spáčův je opravdu příznačný název....Miranda pořád spala, já skoro spala z toho, jak pořád spala.... jeden by z toho usnul, fakt ;-). Krásná obálka, příběh měl dobrou myšlenku, ale....Barbaro, opravdu máš lepší knihy...

Lenka26
Lenka26
04.09.2019 4 z 5

Také se musím připojit k názoru že paní Erskinová napsala daleko lepší knihy než tato. Děj je v zásadě poutavý, zajímavý, ale způsob jeho interpretace je zdlouhavý, místy i nezáživný. Přišlo mi že v knize bylo jakoby málo děje, a proto se ho autorka snažila nastavit zbytečně délkou. Ale i tak jsem knihu přečetla a hodnotím kladně.

Luciska13
Luciska13
24.06.2019 4 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst, ale jak knížka postupovala, dostávala jsem se do děje víc a víc. Podobný styl jsem už četla, připomíná mi trochu knihy od autorky Kearsleyové, ale od této autorky byla tato kniha první. Její styl psaní se mi opravdu líbí, i když místy mi to přišlo už jako opravdu velká duchařina. Chtěla bych ale zkusit i jinou knihu autorky, která je zde o něco lépe hodnocená. Trochu mě mrzí, že ne všechny vztahy byly dovedené do konce a jedna událost nebyla úplně objasněná. Kdo četl, pochopí, ale nechci nic potenciálním čtenářům prozradit.

tichoslapek_
tichoslapek_
07.06.2019 4 z 5

Další román mé oblíbené spisovatelky. U této knihy ale musím říci, že první polovina byla zbytečně zdlouhavá. Druhá půlka se už četla lépe. Jinak příběh jako takový je zase velice zajímavý a pěkně napsaný.

Forest66
Forest66
01.05.2019 3 z 5

Už je to dlouho, co jsem četl od autorky jiné knihy, takže si to možná špatně pamatuji, ale tady mi přijde, že současné postavy mají zcela pasivní roli, do ničeho nezasahují a vůbec by tam tím pádem nemuseli být

bbara155
bbara155
06.03.2019 3 z 5

Vždycky jsem měla knihy B. Erskinové ráda, ale tahle mě moc nenadchla. Zdála se mi příliš rozvleklá. Kdyby byl rozsah tak o třetinu kratší, bylo by to lepší.

mazda333
mazda333
03.11.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám, takže to byl výběr naslepo. S B. Erskinovou jsem se setkala poprvé a její styl mi docela sedí. Nová pro mě byla také tématika snů a duchařiny. Připadala jsem si trošku jako zatvrzelý realista na schůzi ezoteriků. Nicméně mi tajuplný letitý dům na pomezí velšsko-anglické hranice učaroval, jakož i drsná velšská krajina lesů, řek a údolí. Celkově tedy přes drobnou rozpačitost někoho, kdo obvykle čte poněkud jinou sortu knih, hodnotím příběh jako osvěžující změnu a zajímavý zážitek. A je dost dobře možné, že v budoucnu sáhnu po některé z dalších knih B. Erskinové.

ivana02
ivana02
26.10.2018 3 z 5

Klasická Erskinová. Hlavní hrdinka se ve snech vrací do neklidné minulosti, která se prolíná se současností, Tam však na ní čeká nebezpečí v podobě manželky zesnulého přítele. Kniha mi přišla hodně zdlouhavá a hlavně, Erskinová má knihy na jedno brdo. Snad už má nějaký mustr, podle které jede jednu knihu za druhou. Knížka je to hezká (obálka je naprosto úžasná), ale do další se asi hned tak nepustím

Lucy
Lucy
14.10.2018 4 z 5

Dobrá kniha..klasika od Erskinové,má horší i lepší,dobře se čte

ugisha
ugisha
22.08.2018 3 z 5

Myslím, že Barbara dosáhla svého vrcholu tak před dvaceti lety a přestože se moc snaží, její další knihy mají bohužel klesající tendenci. Příběh nebyl špatný, ale něco mi tam chybělo - především tedy rozuzlení, proč se to všechno dělo. Stále je to příjemné oddychové čtení, ale není to kniha, kterou bych si přečetla dvakrát (narozdíl od jejích starších titulů). Plus dávám za pěknou obálku :)

Lucuschka
Lucuschka
19.08.2018

Zajímavé téma, kdy se prolíná současnost a minulost. Chvíli mi ovšem trvalo než jsem si na to přeskakování v textu zvykla. Chyběla mi ovšem odpověď na otázku: Proč a rozuzlení!
SPOILER! Myslela jsem si, že to třeba vypráví Cat proto, že byla ve své době nedoceněná a chtěla vydat své básně!
Chyběl mi tedy celý smysl toho, proč to vůbec vyprávěla a nedošla klidu. Docela mě to zklamalo :-(

Linda007
Linda007
29.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Řekla bych, že je jedna z těch lepších od autorky. Krásné prostředí a hlavně tajemná atmosféra. Určitě stojí za přečtení.

Kakajko
Kakajko
17.07.2018 5 z 5

Stejná šablona jako v "Žila jsem již před staletími", ale funguje :)

Tom.Majka
Tom.Majka
14.07.2018 5 z 5

Do knihy jsem se ze začátku nemohla začíst a musela ji i odložit. Pak jsem se začetla a posledních asi padesát stránek bylo fakt super.

petrulkaa
petrulkaa
03.07.2018 5 z 5

Nádhera od začátku až do konce. Má oblíbená autorka opět nezklamala. Úžasné propojení současnosti s minulostí. Barbara je prostě skvělá vypravěčka.

Laoghaire
Laoghaire
18.06.2018 odpad!

Do knihy jsem se vůbec nemohla začít, děj bez nápadů i napětí. Stále jsem očekávala, že se něco převratného přihodí... Bohužel ne! Příští už si od této autorky knihu nepůjčím.

veronika9143
veronika9143
24.05.2018 5 z 5

Moje první kniha od Erskinové, určitě ne poslední. Je pravda, že je styl trochu těžší na čtení, ale líbilo se mi, jak to bylo skvěle propojené. Dokonce jsem místy byla vtažená do děje, kde jsem nedočkavě čekala, co se stane. Tady je sice hodnocena slaběji, než její předchozí knihy, pro mě ale byla skvělá!

princesse
princesse
09.05.2018 5 z 5

Opět jsem nadšená. Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla a ačkoliv na mystiku moc nejsem, u paní Erskinové je to o něčem jiném. Přečetla jsem od ní téměř všechny knihy a nezklamala mě žádná z nich. Už nyní se těším na další a doufám, že jich ještě spousta bude. Rozhodně doporučuji pro čtenáře Barbary.

optimistka76
optimistka76
25.02.2018 5 z 5

Erskinová nezklame. Jako vždycky má spád, napětí a trochu tajemna.

Ester59
Ester59
18.02.2018 3 z 5

Podobná jako ostatni knihy me oblibene autorky. Zadne prekvapeni.