Strom duchů

Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem – Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou. Místo univerzity se přidal k námořnictvu. Až později vystudoval práva a nakonec se z něho stal lord kancléř. Na své životní cestě si udělal spoustu nepřátel, kteří ho, i s jeho rodinou, nakonec dohnali až k smrti. Ruth je Thomasovým příběhem zcela pohlcena a pomalu pociťuje nejen jeho reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho nepřátel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408498/strom-duchu-y69-408498.jpg 3.9221
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Brána

The Ghost Tree, 2018

Kniha Strom duchů

anetkapol

Mě se kniha líbila. Jen jsem špatně snášela rychlé přepínání mezi současností a minulostí.

tess.de.veles

Velike zklamani !!! Mam od pani Erskinove prectene vse, co vydala, ale tohle se ji tedy nepovedlo...Byla to jedna velka nuda :-( A bylo to takove divne....treba to, jak lici, jak duch chce znasilnit Ruth? Jako fakt ???!!!! Ufff....to na me byla silna kava....Myslim, ze pani Erskinova je uz dama v letech a ze tohle je jeji posledni kniha...., kdyby nevysla, nic by se nestalo...Ono stejne zadne jeji dilo NEPREKONA jeji prvotinu Zila jsem jiz pred staletimi....ta kniha je ohromujici....A pak uz pani Barbara 'vykradala' jen sama sebe....:-( Skoda, byla to moje velmi oblibena aurorka....Ale jeji misto v poslednich letech prevzala Susan Kearsley....Taky propleta minulost s pritomnosti, jeji knihy maji 'stavu' a moc me bavi :-)

AlisekPac

Je to první kniha od Erskinové, kterou jsem nedočetla. Z jejích knih jsem byla vždy nadšená, užívala si je a moc mě bavily a na novou jsem se fakt těšila. Ale NE! Knize i příběhu by slušelo min. o 150 stran méně. Proč tak zbytečně natahovaný děj ? Ani jedna časová rovina mi nesedla. Přišlo mi, že se scény i dialogy pořád opakují. Spousta zbytečných zápletek, napětí žádné. Já se nudila a nutila se do čtení a po 3/4 knihy mi už bylo jedno, jak to bylo a jak to dopadne. Tři hvězdy jen za to, že je to Erskinová.

Kopretinka784

S nadšením jsem se pustila do čtení. Prolínání současnosti, minulosti, duchovna i detektivky bylo zajímavé. Četlo se pěkně. Jako u většiny takto psaných knih - jakmile se v jedné linii rozjede napínavý děj, v pravý okamžik se přeskočí do jiné linie. Někomu to nevyhovuje, ale mě to svádí k dalšímu čtení i když víčka padají a rozum radí, už jdi spát, ráno brzo vstáváš. Nevím sama, jaké jsem očekávala vyvrcholení příběhu. Ale konec mě tak nějak nenadchnul.

jolii

No zkrátka Erskinová. Chvílemi úžasné a napínavé čtení, chvílemi méně záživné. Ale knihy autorky mám obecně ráda, tak proč si i tuto nepřečíst.

zahradnice18

Trochu zdlouhavé. Čtyři v jednom - historie, milostný román, detektivka - tak trochu, duchařský příběh. Číst se to dalo, ale rozhodně nevím o nikom, komu bych ji doporučila.

Danae001
27.12.2020

Kniha mne bavila od začátku do konce, líbilo se mi v ději prolínáni současnosti i minulosti, napínavost i nádech tajemna. Pro mne určitě nebyl příběh rozvleklý a zbytečně dlouhý, jak zde někteří píší, naopak, klidně bych jej prodloužila a dál se dovídala více z minulosti předků a více se nechala strašit nadpřirozenem a ještě déle napínat, jak vše dopadne...
Skvěle a poutavě napsáno, žádná nuda.

zimolka
27.12.2020

Pro mě je kniha první setkání s autorkou a asi poslední. Kniha mě nezaujala. Asi zůstanu u detektivek