Strom duchů

Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem – Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou. Místo univerzity se přidal k námořnictvu. Až později vystudoval práva a nakonec se z něho stal lord kancléř. Na své životní cestě si udělal spoustu nepřátel, kteří ho, i s jeho rodinou, nakonec dohnali až k smrti. Ruth je Thomasovým příběhem zcela pohlcena a pomalu pociťuje nejen jeho reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho nepřátel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408498/big_strom-duchu-y69-408498.jpg 3.9263
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Brána

The Ghost Tree, 2018

Kniha Strom duchů

Simi

Dočetla jsem a oddechla si, že je tomu tak. Námět, Skotsko, duchaření … super. Zbytek pro mne víc, než slabé. Děj byl zbytečně překombinovaný a natahovaný, že zmizelo napětí, očekávání a vlastně i dobrý konec. Autorka mne nepřesvědčila tím, že takhle by se dalo zamést s agresivním a stovky let v pomstě neuspokojeným duchem. Hlavně, že už je dočteno.

maminaOlina

Kniha mě vůbec nezaujala, riskla jsem pro mne neznámou spisovatelku a radši tento styl psaní a jeho čtení přenechám jiným.

martina.culik

Od autorky jsem dosud žádnou knihu nečetla a úplně nadšená jsem nebyla. Vzhledem ke komentářům níže jí ale asi ještě dám šanci u nějaké obecně lépe hodnocené knihy.
Prolíná se zde historická, současná a duchařská linka. V knize mě trochu mátl postoj k duchům - v některých částek se brali jako samozřejmost a jinde zde byl postoj spíše skeptický. Musím říct, že části z historie byly zajímavé, ale celkově mě příběh moc neoslovil a přišel mi takový neukončený, jako by jen vyšuměl do prázdna.

Knihomol17941

Knihu jsem si koupila na základě doporučení kamarádky, ale mě osobně zklamala. Je vidět, že autorka je do příběhu své rodiny hodně zahleděná, bohužel mě jako čtenáře strhnout s sebou nedokázala. Děj je uměle nastavovaný a leckdy se člověk musí nutit, aby to dočetl. Konec měl sice poměrně svěží spád, ale prokousat se tam bylo úmorné. Za mě bohužel ne, pokud nejste vyloženě fanoušek dlouhých historických románů.

Filomena1961

Barbaru Erskinovou mám ráda, knihu jsem přečetla rychle, ale nějak mě neoslovila, znám od ní lepší věci. V knize se prolíná přítomnost s minulostí a svět reálný s nadpřirozeným.

18LenkA12

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a čtení mě moc nebavilo. Postupem času se děj změnil a příběh mě vtáhl do sebe, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Autorka umí psát tak dobrodružně a napínavě, že se už teď těším až si přečtu další její díla. Strom duchů můžu všem jen doporučit.

MilaJ

Mám ráda Erskinovou, přečetla jsem všechny jeji knížky, ale tato je jedna z nejslabších.

menalinda
29.12.2021

Hezká kniha,ale mohla být o polovinu kratší.Místy moc natažené,