Strom duchů

Strom duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408498/bmid_strom-duchu-y69-408498.jpg 4 324 117

Ruth se po mnoha letech vrací do Edinburghu. Jeden z důvodů je smrt jejího otce. Čeká ji nelehký úkol: vyklidit po něm dům. Brzy objevuje diář a dopisy, psané jejím předkem – Thomasem Erskinem. Thomas se vždycky snažil jít vlastní cestou. Místo univerzity se přidal k námořnictvu. Až později vystudoval práva a nakonec se z něho stal lord kancléř. Na své životní cestě si udělal spoustu nepřátel, kteří ho, i s jeho rodinou, nakonec dohnali až k smrti. Ruth je Thomasovým příběhem zcela pohlcena a pomalu pociťuje nejen jeho reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho nepřátel…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Ghost Tree , 2018

Veromika
08.08.2021 3 z 5

Kniha se moc pekne četla, ovšem příběh jako takový mě moc neuchvatil. Konec mi pak přišel moc rychlí, asi jsem čekala trochu něco jiného.

knihomolkaMist
02.07.2021 4 z 5

Neskutečně čtivá záležitost. Tato kniha má skvělý námět a příběh celkově.
Minusem jsou však malá písmena a délka příběhu... Taky bych možná vylepšila to grafické zpracování - občas se mi fakt pletlo, co se odehrává teď a co se odehrávalo předtím.
Je to teda něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst, ale fakt moc se mi to líbilo.
Spousta komentářů je o tom, že toto je jedna ze slabších knih autorky, což mě tak trochu láká přečíst si od ní něco dalšího :) Takže s autorkou se ještě určitě neloučím :D

anetkapol
06.05.2021

Mě se kniha líbila. Jen jsem špatně snášela rychlé přepínání mezi současností a minulostí.

tess.de.veles
09.04.2021 1 z 5

Velike zklamani !!! Mam od pani Erskinove prectene vse, co vydala, ale tohle se ji tedy nepovedlo...Byla to jedna velka nuda :-( A bylo to takove divne....treba to, jak lici, jak duch chce znasilnit Ruth? Jako fakt ???!!!! Ufff....to na me byla silna kava....Myslim, ze pani Erskinova je uz dama v letech a ze tohle je jeji posledni kniha...., kdyby nevysla, nic by se nestalo...Ono stejne zadne jeji dilo NEPREKONA jeji prvotinu Zila jsem jiz pred staletimi....ta kniha je ohromujici....A pak uz pani Barbara 'vykradala' jen sama sebe....:-( Skoda, byla to moje velmi oblibena aurorka....Ale jeji misto v poslednich letech prevzala Susan Kearsley....Taky propleta minulost s pritomnosti, jeji knihy maji 'stavu' a moc me bavi :-)

AlisekPac
26.02.2021 3 z 5

Je to první kniha od Erskinové, kterou jsem nedočetla. Z jejích knih jsem byla vždy nadšená, užívala si je a moc mě bavily a na novou jsem se fakt těšila. Ale NE! Knize i příběhu by slušelo min. o 150 stran méně. Proč tak zbytečně natahovaný děj ? Ani jedna časová rovina mi nesedla. Přišlo mi, že se scény i dialogy pořád opakují. Spousta zbytečných zápletek, napětí žádné. Já se nudila a nutila se do čtení a po 3/4 knihy mi už bylo jedno, jak to bylo a jak to dopadne. Tři hvězdy jen za to, že je to Erskinová.

Kopretinka784
07.02.2021 3 z 5

S nadšením jsem se pustila do čtení. Prolínání současnosti, minulosti, duchovna i detektivky bylo zajímavé. Četlo se pěkně. Jako u většiny takto psaných knih - jakmile se v jedné linii rozjede napínavý děj, v pravý okamžik se přeskočí do jiné linie. Někomu to nevyhovuje, ale mě to svádí k dalšímu čtení i když víčka padají a rozum radí, už jdi spát, ráno brzo vstáváš. Nevím sama, jaké jsem očekávala vyvrcholení příběhu. Ale konec mě tak nějak nenadchnul.

jolii
11.01.2021 4 z 5

No zkrátka Erskinová. Chvílemi úžasné a napínavé čtení, chvílemi méně záživné. Ale knihy autorky mám obecně ráda, tak proč si i tuto nepřečíst.

zahradnice18
04.01.2021 3 z 5

Trochu zdlouhavé. Čtyři v jednom - historie, milostný román, detektivka - tak trochu, duchařský příběh. Číst se to dalo, ale rozhodně nevím o nikom, komu bych ji doporučila.

Danae001
27.12.2020 5 z 5

Kniha mne bavila od začátku do konce, líbilo se mi v ději prolínáni současnosti i minulosti, napínavost i nádech tajemna. Pro mne určitě nebyl příběh rozvleklý a zbytečně dlouhý, jak zde někteří píší, naopak, klidně bych jej prodloužila a dál se dovídala více z minulosti předků a více se nechala strašit nadpřirozenem a ještě déle napínat, jak vše dopadne...
Skvěle a poutavě napsáno, žádná nuda.

zimolka
27.12.2020 3 z 5

Pro mě je kniha první setkání s autorkou a asi poslední. Kniha mě nezaujala. Asi zůstanu u detektivek

paja86
22.11.2020 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala,dobře se mi četla...

Louisareading
20.11.2020 5 z 5

Krásná kniha.

BaNaMa
13.11.2020 3 z 5

Erskinovou miluju, kniha super. ALE. Začátek krásnej, pak se to trochu táhne, konec bere rychlý konec.
Starší knihy mi připadají daleko lepší.

Petra Ďat
09.11.2020 2 z 5

Mě by se asi kniha líbila mnohem více kdyby tam nebylo tolik te duchariny,nebo spíše tolik okatych situaci. Písemne “potvrzené” od několika generaci. Tolik ocividnosti podle mě ztratilo to tajemné kouzlo,hned všemu všichni věřili hned se všem vše zjevilo a vysvětlilo ..to mi v knize trochu prekazelo. Linie minulosti by mě bavila i kdyby tam bylo mnhem méně duchu

vivinka16
03.11.2020 4 z 5

Pěkná knížka, ale přijde mi konec stejný jako u jiných knih

Blanche737
13.10.2020 2 z 5

Na Strom duchů jsem se velmi těšila, ale byla jsem hodně zklamaná. Nejnovější Erskinová se podle mě nepovedla. Ani jedna ze dvou rovin příběhu - současnost a minulost není zajímavá. Minulost trochu snad, ale současnost je zcela o ničem, a navíc je tam spousta věcí velmi přitažených za vlasy a dost těžko uvěřitelných. Střídání časových rovin je pro Erskinovou typické, ale tady se to střídá tak často, že to až irituje.
Hodnotím dvěma hvězdami za to, že takovou blbost dokázala jinak velmi dobrá autorka natáhnout na 550 stran.

Tesssay
04.10.2020 3 z 5

I presto, ze kniha tady nema moc kladnych hodnoceni - mne se libila. B.Erskinova pise tak trochu vse jednim stylem, ale protoze nejsem konzumni ctenar, tak mi to nevadi. S nadchazejicim podzimem jsem mela chut se “podivat” do Anglie a Skotska a na trochu duchariny...a musim rict, ze kniha splnila vsechno, co jsem od ni ocekavala. Krasne se cetla, pribeh o predkovi spisovatelky a jeho potomcich byl zajimavy, napinavy...navic se odehrava v trosku posmournem podnebi Anglie, proste mile oddechove cteni na podzimni nebo zimni vecer :-)

Tereza0107
12.08.2020 3 z 5

Už jsem pár knih od této autorky četla a vždy se mi moc líbily. Bohužel z této poslední jsem lehce zklamaná. Jako by jí chyběly grády. Příběh mi přišel zdlouhavý, v hodně místech přešlapoval na místě a nic se nedělo. Ale četla jsem trpělivě dál a říkala si, že určitě musí přijít nějaké velké finále. Bohužel nepřišlo.
Mám ráda autorčiny osvědčené kombinace kdy jsou příběhy z minulosti vyprávěny (respektive vyjevovány) někomu z přítomnosti. Ale tady něco chybělo. Že by tak skvělé autorce po tolika knihách už došly nápady?
Co se mi naopak líbilo a zlepšilo to mé hodnocení, byl konečný dovětek. Autorka v něm odhaluje, že postava Thomase je z velké míry inspirována životem jejího skutečného předka Thomase Erskina, kdy se historky o něm v rodině tradovaly z generace na generaci a jejím snem bylo o nich sepsat knížku.
No a jak toto hodnocení uzavřít? Budu doufat, že další autorčina knížka ve mě vyvolá větší nadšení, na které jsem u jejích příběhů zvyklá.

alexis818
09.08.2020 5 z 5

Skvělé čtení,správná a moje oblíbená paní Erskinová.Moc jsem si to užila a vůbec mi nevadilo množství stran,naopak mi bylo líto,že už je konec.

Lenka339
05.08.2020 3 z 5

Kniha se mi četla celkem dobře. Moc se mi líbilo propojení minulosti a současnosti.