petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

I druhý díl rodinné ságy jsem četla téměř jedním dechem. Krásný i když hrůzami války zasažených příběh. Spisovatelka je skvělá vypravěčka, těším se na další díl, škoda jen, že poslední

09.02.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Krásný příběh o chudičké dívce ze sirotčince, která jde sloužit k zámecké rodině a nakonec to pohádkově skončí. Těším se na další díl, ve kterém se dozvím o dalším osudu této chudinky, kterou si zamiloval zámecký synek a každý si ji velmi oblíbil.

26.01.2020 4 z 5

Past Past Magda Váňová

Skvělá kniha. Z počátku pomalejšíí start, ale pak jsem se nemohla od napínavého děje odtrhnout. Byla to síla. Propletenec rodinných vztahů se zajjímavou gradací. Závěr jsem četla jedním dechem se slzami v očích. Těším se na další knihu této výborné vypravěčka.

06.12.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od této skvělé autorky a opět jsem ji četla téměř jedním dechem. Je to příběh tří genetací z velmi smutného válečného i poválečného období, který se četl velmi dobře, neboť autorka je úžasná vypravěčka. Těším se na další knihu této výborné spisovatelky.

16.11.2019 5 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Pěkné, oddechové čtení. Pohádka pro dospělé se šťastným koncem. Jsem moc ráda, že zlá a nepřející matka dcery samoživitelky se nakonec proměnila v hodnou maminku i babičku. Kniha se moc hezky četla.

05.11.2019 5 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Knihy této spisovatelky mám velice ráda, ale této nemohu dát více než tři hvězdičky. Téma rodinné kletby bylo až morbitní, postavy mi byly nesympatické, neměla jsem komu fandit, celkově se mi to zdálo celé hloupé, těšila jsem se, až bude konec.

29.10.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha mě moc nenadchla, moc lidí a různých příběhů. Nebyl to můj šálek kávy, Je to moje první kniha, kterou jsem nedočetla. Bylo to mé první setkání s tímto spisovatelem a jsem zklamaná. Asi to nebyl zrovna můj dobrý čas na tuto knihu.

19.10.2019 1 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala, je opravdu skvělá vypravěčka. Tento román je ztrhujícím vyprávěním z doby, kdy se rodila moderní Amerika. Je zde hodně o indiánských tradicích, které bohužel postupně zanikají, o boji za ženská práva, o domácím násilí z kterého není úniku, o počátcích plantáží místo nekonečné pouště. J
To vše vytváří bohatý děj, od kterého nelze odtrhnout.

12.10.2019 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Smutný příběh ženy, které zákeřná nemoc vzala nejprve manžela a za nedlouho i syna. Příběh ukazuje, že po ošklivé bouřce, vždy vyjde sluníčko, jen se na něj musí počkat.

15.09.2019 3 z 5

Odvážné rozhodnutí Odvážné rozhodnutí Danielle Steel

Klasická oddechovka. Jedná ze slabších knih Danielley. Pohádkový příběh lásky a zrady, bídy a bohatství, krásky a zvířete.

30.08.2019 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Uf, nemám slov, nádhera, je mi strašně líto, že už tento strhující příběh skončil. Nedokázala jsem tento nádherně napsaný román z období 2.sv.války odložit. Je to příběh lásky a hrůzy války, odvahy lidí riskovat svůj život pro život druhých často neznámých lidí. Dozvídáme se toho i spoustu o historii. Neuvěřitelné, žena, která převádí sestřelené piloty přes Pyreneje, často s nacisty v patách, v zimě, v mrazech, ve větru, v dešti, o hladu, bez bot. Slavík je naprosto strhující.

26.08.2019 5 z 5

Vzácné dary Vzácné dary Danielle Steel

Příjemná letní oddechovka, tak jak jsem od spisovatelky očekávala. Obzvlášť se mi líbil popis krás několika evropských měst, bylo to zajímavé zpestření, jinak celkem klidného, děje. Kniha je ukázkou toho, že i žena po padesátce má nárok na bohatý milostný život, i když dcery sobecky očekávaly, že se bude starat už jen o jejich pohodlí.

17.08.2019 3 z 5

Opálová poušť Opálová poušť Elizabeth Haran

Úžasná kniha, škoda, že už skončila. Další krásný příběh od mé oblíbené autorky. Fascinující popis drsného půvabu australské krajiny a nelehkého způsobu života hledačů opálů. V knize samozřejmě nechybí láska, intriky, nevěra, síla rodinného pouta ani napětí a krutost. Prostě poutavý příběh od začátku až do konce.

11.08.2019 5 z 5

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Uf, škoda, že už tento nádherný příběh skončil. Byl to opravdu neskutečný zážitek. Po celou dobu četby se mi nechtělo knihu odkládat,úplně jsem se do příběhu ponořila, autorka je opravdu skvělá vypravěčka, a tak jsem mohla prožít nádherné dny v tvrdé australské krajině a žít těžký život na farmě. Je to krásný romantický, ale i smutný příběh, do kterého zasáhne i hrůza války, kruté období sucha i deště. No prostě napětí od začátku až do konce.

01.08.2019 5 z 5

Simon Mawer - Skleněný pokoj Simon Mawer - Skleněný pokoj Stanislav Moša

Úžasný román z druhé poloviny 20.století inspirovaný skutečným osudem vily Tugendhat v Brně. Nerada čtu knihy z období války, ale do této jsem se ihned začetla a z napětím čekala, jak děj dopadne.

25.07.2019 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Opět dle očekávání hezký oddechový románek s napínavou zápletkou.

24.07.2019 4 z 5

Dokonalá harmonie Dokonalá harmonie Barbara Wood

Pěkně zamotaný a napínavý příběh, rozzuzlení až na samotném konci. Láska, intriky, dokonalost moderní techniky..... Je to opět velmi zdařilé a místovské dílo mé oblíbené autorky, která mě ještě nikdy nezklamala.

04.07.2019 4 z 5

Správná volba Správná volba Danielle Steel

Hezké čtení, napínavý životní příběh, autorka opět nezklamala.

01.07.2019 5 z 5

Pozlátka Pozlátka Táňa Keleová-Vasilková

Taková trošku nuda. Už od začátku jsem věděla, jak to s příšernou manželkou dopadne. Má staršího a bohatého manžela, který ji jen rozmazluje. Žije v přepychu, má služky, stará se jen o sebe, celý den profláká na masážích, o malého syna nemá vůbec zájem a tak ho vychovává chůva. Dopadla podle mých představ, i když psát to já, tak bych ji zničila úplně. Spisovatelce jí asi nakonec bylo líto. No, snad takových žen moc není, byla by to zkáza lidstva. Knihu bych doporučila hlavně svobodným a ještě bezdětným čtenářkám, aby viděly, jak takový život nemůže vyjít.

04.05.2019 3 z 5

Stále v tvém stínu Stále v tvém stínu Nora Roberts

Skvělé čtení, napětí a vzrušení od začátku do konce. Nemohla jsem se od čtení odpoutat. Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Knihu doporučuji.

24.04.2019 5 z 5