Země odpoledního slunce

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326101/zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 4170
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno · Ikar (ČR)

Land of Afternoon Sun · 2016

Kniha Země odpoledního slunce

petrulkaa

Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala, je opravdu skvělá vypravěčka. Tento román je ztrhujícím vyprávěním z doby, kdy se rodila moderní Amerika. Je zde hodně o indiánských tradicích, které bohužel postupně zanikají, o boji za ženská práva, o domácím násilí z kterého není úniku, o počátcích plantáží místo nekonečné pouště. J
To vše vytváří bohatý děj, od kterého nelze odtrhnout.

Mája777

Mám ráda Woodovou a ani v tomto díle nezklamala. Doporučuji.
ČV 2019: Kniha s černobílou obálkou

Pergola

Moc pěkná kniha. Napínavá, poučná, čtivá. Jako většina knih paní Woodové.

lenka9044

moc hezká kniha, napínavá. Zajímavý náhled do života indiánů v zavřených v rezervacích.

maryland

Překrásná kniha. Od začátku do konce, nenašla jsem žádné slabší pasáže. Řadím ji do mých nejoblíbenějších knih. Popisy přírody, souznění s přírodou, postavy- jak hlavní tak i vedlejší. Příliš jsem se nezajímala jak to bylo v době prohibice, takže i zde jsem se dozvěděla dost zajímavého. A hádanka, kterou pokládám i mým přátelům.. je to větší než Bůh a silnější než Ďábel. Chudí to mají, bohatí to nepotřebují a když se tím živíš, čeká tě smrt.. co myslíte :) Doporučuji 6*

Pet13

Kniha se mi moc líbila. Byla plná napětí a dobrodružství. Také zajímavosti ze života indiánů byly zajímavé. Za mě skvělé, B. Woodová opět nezklamala.

adnov
29.11.2018

Taková lepší červená knihovna. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla více o USA před sto lety, o indiánech, emancipaci, manželství v té době apod.

Evaho73
23.11.2018

Diela Barbary Wood odzrkadľujú jej cestovateľskú vášeň a cit pre dokonalé opisy prostredia.
V knihe "Země odpoledního slunce" zachytáva Kaliforniu počas 20. rokoch, kedy začala zlatá éra filmu. Nemý film bol postupne nahradený zvukovým filmom a v Hollywoode v tej dobe vznikali westerny, komédie, muzikály a animované filmy ako na bežiacom páse.
Myslím, že toto obdobie sa autorke v knihe podarilo opísať veľmi autentický, ale dejová línia a konanie postáv tohto románu ma až tak neočarili hlavne pre monotónnosť a pomalú gradáciu celej zápletky.
Doktorka Samanta u mňa zatiaľ vedie aj po prečítaní tejto knihy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro ženy Amerika emancipace

Barbara Wood