Země odpoledního slunce

Země odpoledního slunce

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326101/zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 4105

Land of Afternoon Sun (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

inkatenysek
31.12.2017

Díky výbornému psychologickému propracování jednotlivých postav, barvitému popisu míst, kde se děj odehrává, popisu vývoje celé společnosti, indiánské kultuře spojené s duchy a tajemnými rituály a několika lehce erotickým pasážím, je příběh velmi čtivý, napínavý a má spád. Ani chvilku jsem se nenudila a musím napsat, že se mi kniha líbila úplně celá. Nemám co vytknout! Vyhovovalo mi jak časové, tak geografické zasazení děje. Kdybych však měla opravdu vybrat něco, co se mi na knize líbilo ze všeho nejvíc, tak by to byla postupná přeměna hlavní hrdinky Elizabeth z naivní, mladičké dívky, která žila jen podle rodinných pravidel, v moderní, sebevědomou ženu, mající své cíle, k čemuž ale vedla dosti tvrdá a strastiplná cesta. Při čtení pasáží s popisy pouště či skal s indiánskými petroglyfy mi pak přišlo, jako bych u nich přímo stála a dívala se na ně. Pomyslnou třešničkou na dortu pak pro mě byl závěr s tajemným koncem jedné z hlavních postav. Šel mi z toho až mráz po zádech. Barbara Wood mě tímto románem opět nezklamala. Pokud máte rádi historické romány s milostnými prvky a trochou tajemna, tak si Zemi odpoledního slunce rozhodně nenechte ujít.

Meri47
24.12.2017

Nemohu jinak než chválit. Velmi poutavě napsaný příběh z 20 let dvacátého století.

ikul
24.11.2017

Barbara Woodová mě nezklamala. Kniha se dobře čte, děj plyne jako voda a i tak rychle uplynulo čtení. Je to příběh pro ženy, které něco podobného za jiných podmínek zažívají ještě dnes. Je to o statečnosti a vytrvalosti ženy.

ferda16
23.11.2017

Autorku mám přečtenou komplet. Tato knížka byla opět napínavá, ale za tři dny jsem ji měla přečtenou. Už se mi stýská po silnějších knihách, kde je větší prostor pro dobrodružství, poznání doby a ochutnávku lékařství. Ale pokud máte Woodovku rádi, tak vás jistě nezklame.

bookcase
19.11.2017

Líbilo se mi, jak příběhem tak i reáliemi. Autorka umí zaujmout.

klarence
09.11.2017

Za mne krapet zklamání, očekávala jsem víc. Chvilkama jsem se nesoustředila. Má lepší knihy. Hodně se mi ale líbilo vyprávění o Indiánech.

VenuseV
03.11.2017

Příběh napínavý. Děj mě dokonale pohltil. Zajímavý děj a prostředí počátku minulého století.

intelektuálka
27.10.2017

Je to pěkné vyprávění o osídlování Ameriky, o boji Indiánů za svoje území. Je tam láska, je tam nenávist, líbila se mi indiánská metoda léčby smutku...
Pro pěkné strávení zimního dne doporučím.

1casper
18.10.2017

Od B.Woodové mám přečtené snad všechny knihy, které byly u nás vydané. Má lepší knihy (Doktorka Samantha, Pod Africkým sluncem, ale i horší Had a hůl...)
Tato se mi líbila, jen tomu něco chybí....chvílema jsem se i nudila.
Líbil se mi popis života indiánů na počátku 20.století.
A až do konce byl napínavý trojúhelník Elizabeth, Nigel a Cody...ale konec byl takový useklý, něco tomu chybělo....
I tak za mě doporučuji, někdy s k ní vrátím.....

marli58
29.08.2017

Protože mám přečtené všechny knížky od autorky, tak tentokrát příběh hodnotím sice jako pěkný, ale takový jednoduchý. Pořád jsem "něco" čekala a najednou byl konec. Má lepší. Ale četlo se to dobře :-).

minde
22.08.2017

Na Barbaru Wood se můžu vždy spolehnout, nikdy mě nezklame :-) a ani tentokrat.Opět se jí podařilo, díky této knize, odpoutat mě od reality a všedních starostí, a přenést mě tisíce kilometrů do let minulých, kde jsem se ani na chvíli nenudila :-)

ctenarkaEva
20.08.2017

Některé starší knihy této autorky se mi líbily víc, ale ani tato mě nezklamala. Barbara Wood je výborná vypravěčka, umí vtáhnout do děje a vykreslit prostředí. Ke knize se v budoucnu ráda vrátím.

luckach
17.08.2017

Pro mě velké zklamání.

kudrdlinka
07.08.2017

Knížka se mi četla hezky, ale Woodová má rozhodně lepší knížky, hlavně ty starší. Ale i tak je tohle pěkný román, který vás přenese do Ameriky dvacátých let minulého století, období osídlování Kalifornie, období, kdy ženy bojovaly za svá práva a Elizabeth byla jednou z nich. Z naivní slečinky se stane sebevědomou mladou ženou.

takana
05.08.2017

Woodová nikdy nezklame. Knížka se mi moc líbila.

Kerberos
27.07.2017

Na knihu jsem se těšila,nezklamala ale něco tomu chybělo.Autorka má i lepší.

Makaja
24.07.2017

Kniha se opět četla velmi dobře, za čtyři a půl hodinky jsem byla na konci. Barbara zkrátka umí psát a vtáhnout čtenáře do děje. Nicméně přiznávám, že nadšení se úplně nekonalo. Jednak mám raději u Woodové několik rovin nebo časů, které se nakonec překvapivě propojí a jednak mi chybělo to "něco", co v jejích knihách bývá skryto. Nějaké ta přidaná hodnota, která nutí člověka popřemýšlet. K mému zklamání to na mě působilo tak, že už malinko sklouzává do žánru červená knihovna.

princesse
08.07.2017

Kniha se skvěle četla a paní Woodová opět nezklamala. Za mě určitě plný počet hvězdiček a již se těším na další knihu.

ritz
07.07.2017

Mě se knížka líbila, dobře se četla, zajímavé prostředí i příběh.

Ester59
28.06.2017

Mam všechny jeji knihy. Tahle patří ke slabším.

Toňula
12.06.2017

Barbara Woodová psát umí a tato kniha mi to opět potvrdila. Příběh bohatý na události, ve kterém nechybí láska, historie, tajemno, zkrátka směs všech ingrediencí, které umí autorka namíchat do velmi čtivé podoby.

sarash
05.06.2017

Kniha byla moc pěkná,tato spisovatelka nikdy nezklame.

quendery
29.05.2017

Další kniha mojí oblíbené autorky a opět nezklamala.

hankahin
25.05.2017

Barbara Woodová je mou oblíbenou autorkou, ale tato kniha mě bohužel neoslovila.

veronika9143
17.05.2017

První kniha od této autorky a moc se mi líbila. Byla tedy pořádně dlouhá a díky nahuštěnému textu mi trvalo docela dlouho než jsem jí dočetla, ale celkový dojem to nezkazilo. Za mě ano a doufám, že co nejdříve sáhnu po další její knize.

putpuda
08.05.2017

Mě se tedy líbila moc. Vůbec mi nepřišla jako červená knihovna. Období osidlování a rozvoje Kalifornie se mi moc líbilo. Člověk se dozví i spoustu nových věcí. A příběh samotný je moc pěkný. Domorodí obyvatelé, jejich zvyky a kouzla mě vždycky dostanou ;). Stejně tak se mi líbila i Bílá žena, u které v jednom komentáři je napsáno, ...."Tato baba prostě umí vtáhnout do děje"...tak toto platí i u této knihy :D. Já si ji tedy vychutnala a určitě ji mohu doporučit.
Už se těším na další.....

alnahu
03.05.2017

Barvitě vylíčený příběh Elzabeth bohaté dědičky a anglického šlechtice Nigela, který má sice titul ,ale je bez peněz. Nigel okouzlí naivní Elizabeh a vezme si ji , tím jí nastane životní peklo, až do jeho náhlé smrti ,když se utopil. A konečně se může Elizabeth provdat za svého předáka Codyma. V knize je výborně popsán život ve dvacátých letech ,kdy Američané vstoupí na území indiánu a naruší zde jejich poklidný život a tradice.

hadenka
26.04.2017

Opět luxusní čtení,autorka nikdy nezklame, knihu můžu jen a jen doporučit

Veronika248
24.04.2017

Barbara W.opet zpet, precetla jsem od ni vsechny knizky a posledni dobou jsem si rikala proboha kam se podela ta spisovatelka co napsala doktorku samathu, panenky z raje , atd.posledni knizky nestaly za moc ( Vyvolena, strazkyne tajemstvi) ale zeme odpoledniho slunce me vtahla do deje a bavila me

Sisi711
09.04.2017

Má oblíbená autorka opět dokázala napsat krásnou knihu plnou výborně vykreslených situací, ale především barvité přírody. Příběh od začátku lehce plyne a nechybí v něm ani romantická linka dvou sympatických hrdinů. Země odpoledního slunce splnila má očekávání do poslední tečky a stejně jako ostatní knihy od Barbary Woodové ji velmi doporučuji.