Země odpoledního slunce

od:

Země odpoledního slunce

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají s... celý text

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326101/zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 455
Originální název:

Land of Afternoon Sun (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
Makaja
včera

Kniha se opět četla velmi dobře, za čtyři a půl hodinky jsem byla na konci. Barbara zkrátka umí psát a vtáhnout čtenáře do děje. Nicméně přiznávám, že nadšení se úplně nekonalo. Jednak mám raději u Woodové několik rovin nebo časů, které se nakonec překvapivě propojí a jednak mi chybělo to "něco", co v jejích knihách bývá skryto. Nějaké to "poselství", přidaná hodnota, která nutí člověka popřemýšlet. Tady sice bylo cosi zašifrované v tom neuváženém manželství, ale bohužel jen prostě odvyprávěné, nikoli ukryté pod povrchem. K mému zklamání to na mě působilo tak, že už malinko sklouzává do žánru červená knihovna, bylo už od začátku v podstatě jasné, jak to dopadne.

princesse
08. července

Kniha se skvěle četla a paní Woodová opět nezklamala. Za mě určitě plný počet hvězdiček a již se těším na další knihu.

ritz
07. července

Mě se knížka líbila, dobře se četla, zajímavé prostředí i příběh.

Ester59
28. června

Mam všechny jeji knihy. Tahle patří ke slabším.

Toňula
12. června

Barbara Woodová psát umí a tato kniha mi to opět potvrdila. Příběh bohatý na události, ve kterém nechybí láska, historie, tajemno, zkrátka směs všech ingrediencí, které umí autorka namíchat do velmi čtivé podoby.

sarash
05. června

Kniha byla moc pěkná,tato spisovatelka nikdy nezklame.

quendery
29. května

Další kniha mojí oblíbené autorky a opět nezklamala.

hankahin
25. května

Barbara Woodová je mou oblíbenou autorkou, ale tato kniha mě bohužel neoslovila.

veronika9143
17. května

První kniha od této autorky a moc se mi líbila. Byla tedy pořádně dlouhá a díky nahuštěnému textu mi trvalo docela dlouho než jsem jí dočetla, ale celkový dojem to nezkazilo. Za mě ano a doufám, že co nejdříve sáhnu po další její knize.

putpuda
08. května

Mě se tedy líbila moc. Vůbec mi nepřišla jako červená knihovna. Období osidlování a rozvoje Kalifornie se mi moc líbilo. Člověk se dozví i spoustu nových věcí. A příběh samotný je moc pěkný. Domorodí obyvatelé, jejich zvyky a kouzla mě vždycky dostanou ;). Stejně tak se mi líbila i Bílá žena, u které v jednom komentáři je napsáno, ...."Tato baba prostě umí vtáhnout do děje"...tak toto platí i u této knihy :D. Já si ji tedy vychutnala a určitě ji mohu doporučit.
Už se těším na další.....

alnahu
03. května

Barvitě vylíčený příběh Elzabeth bohaté dědičky a anglického šlechtice Nigela, který má sice titul ,ale je bez peněz. Nigel okouzlí naivní Elizabeh a vezme si ji , tím jí nastane životní peklo, až do jeho náhlé smrti ,když se utopil. A konečně se může Elizabeth provdat za svého předáka Codyma. V knize je výborně popsán život ve dvacátých letech ,kdy Američané vstoupí na území indiánu a naruší zde jejich poklidný život a tradice.

hadenka
26. dubna

Opět luxusní čtení,autorka nikdy nezklame, knihu můžu jen a jen doporučit

Veronika248
24. dubna

Barbara W.opet zpet, precetla jsem od ni vsechny knizky a posledni dobou jsem si rikala proboha kam se podela ta spisovatelka co napsala doktorku samathu, panenky z raje , atd.posledni knizky nestaly za moc ( Vyvolena, strazkyne tajemstvi) ale zeme odpoledniho slunce me vtahla do deje a bavila me

Sisi711
09. dubna

Má oblíbená autorka opět dokázala napsat krásnou knihu plnou výborně vykreslených situací, ale především barvité přírody. Příběh od začátku lehce plyne a nechybí v něm ani romantická linka dvou sympatických hrdinů. Země odpoledního slunce splnila má očekávání do poslední tečky a stejně jako ostatní knihy od Barbary Woodové ji velmi doporučuji.

orinka3
09. dubna

Knížka jako lusk! Nádherně se čte, je nabitá bohatým dějem. Zajímavé prostředí. Nejde o jednoduchou červenou knihovnu, i když se tam samozřejmě o lásku jedná. Postavy jsou výborně vykreslené a uvěřitelné, hlavní hrdinka získala mé sympatie okamžitě a její spoluhráči jsou rovněž výborní. Doporučuji všem, je to dobrá četba, která zaujme, poučí a utkví.

Ivana11
08. dubna

Pěkné čtení, i když oproti předchozím autorčiným knihám jsem byla trošičku zklamaná. Ale zase byl příběh z jiného prostředí, opět jsem se dozvěděla něco nového.

raty
04. dubna

Jako vždy od paní Woodové -do detailů propracovaný příběh silné ženy, která si najde své místo ve společnosti navzdory zvyklostem doby. To, že najde i lásku pro mě neznamená rovnítko s červenou knihovnou.

alepav
04. dubna

Proti jiným knihám této autorky ( Lékařka Samanta, Pod africkými sluncem ) je toto opravdu zklamání. Tak snad příště se to povede.

Dadula118
29. března

Na novou knížku od této autorky se vždycky moc těším.Ale musím teda říct,že u této jsem se nudila.

ugisha
24. března

Pěkný příběh, ale na mě dost červená knihovna; žádné překvapení se nekonalo. Ale jako oddechovka na jarní dny...proč ne. Zarazilo mě však množství překlepů.

Lena63
22. března

Začala jsem číst ale zatím mě nenadchla. Zdá se, že každá další kniha autorky je slabší.
Panenky z ráje byly určitě nejlepší.

Modrina
21. března

Měla jsem trošku problém se do knížky začíst, ale najednou jsem měla pocit, že se docela rozjela. A až do konce jsem knížku hltala. Ano, je to lehce červená knihovna. Ale příběh se mi moc líbil a popis prostředí byl skvělý. Takže já jsem vcelku spokojená.

zuzana2599
19. března

Mistrovský román z pera známé autorky. Velmi rozsáhlý děj, krásné popisy krajiny, vodopády, poušť, postavy mi doslova ožívaly před očima a pak ta všudypřítomná zakázaná láska, která se vine celým příběhem jako hedvábná nit...Konec dobrý, všechno dobré - takový jsem měla pocit na konci knihy, která svůj příběh uzavřela přesně podle mého přání.
Země odpoledního slunce se mi moc líbila a tak nějak cítím, že mě vnitřně naplnila a obohatila a já na ni na oplátku jen tak nezapomenu :-)

zdazilek
17. března

Na knihu jsem se těšila. Určitě mě nezklamala námět a příběh se mi moc líbil. Pohodové a čtivé.

jindrusa
12. března

Pěkné čtení, i když bylo od začátku víceméně jasné, jak vše dopadne.

LéňaM
11. března

kniha je pěkná. Jen od této autorky čekám víc. Konec byl trošku rychlí a kniha víc "červená" než naučná. Ale pěkné čtení.