Za jasné noci

Když Emily prchne před domluveným sňatkem na farmu v severozápadní Austrálii, nečeká, že ji tak okouzlí zdejší krajina, i Liam, syn jejích zaměstnavatelů. Liam je zasnoubený s půvabnou Glenys a pro Emily je těžké poručit svému srdci, ale čeká ji daleko těžší zkouška. V Evropě vypukne válka, Liam i jeho otec se rozhodnou narukovat a opuštěné ženy musí držet pospolu. Přeloženo z němčiny Heller Mond, weite Träume (Bastei Lübbe AG, Köln, 2016)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373317/za-jasne-noci-RJl-373317.jpg 4.555
Vydáno, Alpress

Staircase to the Moon, 2016

Kniha Za jasné noci

alexis818
07.09.2019

Příjemné,odpočinkové čtení.Chvilkama to bylo odpočinkové až moc.Bavily mě tam prvky humoru,to bylo fajn.Ale jinak hezký příběh.

petrulkaa
01.08.2019

Uf, škoda, že už tento nádherný příběh skončil. Byl to opravdu neskutečný zážitek. Po celou dobu četby se mi nechtělo knihu odkládat,úplně jsem se do příběhu ponořila, autorka je opravdu skvělá vypravěčka, a tak jsem mohla prožít nádherné dny v tvrdé australské krajině a žít těžký život na farmě. Je to krásný romantický, ale i smutný příběh, do kterého zasáhne i hrůza války, kruté období sucha i deště. No prostě napětí od začátku až do konce.

babiočka
12.06.2019

Trocha historie, trocha smutku, trocha humoru a romantika = příjemné odpočinkové čtení.

alnahu
16.04.2019

Příběh Emily,která žije v područí otce a bratrů,kteří jí řídí celý život .Její rozhodnutí utéct urychlí ,když ji jeden z bratrů sežene nepříjemného ženicha.A tak se Emily vydá za svým snem navrhovat a šít dámské šaty na odlehlou farmu v Austrálii,kde i přes útrapy války najde své štěstí.Oddechové,příjemné čtení,které je občas také potřeba.

broskev28
14.04.2019

Souhlasím s komentářem evask: bylo by krásné, kdybychom na své životní cestě potkávali jen samé dobré lidi, takříkajíc zrcadla nás samotných, ale většinou tomu tak není. Dějová linka je v podstatě jasná po přečtení prvních 100 stran, žádné velké překvapení se nekoná.
Všichni aktéři s přibývajícím věkem a životními zkušenostmi zmoudří, jak bychom ostatně očekávali. Válka poznamená celý kontinent, což také není nic překvapivého. Přístup australské (resp. britské) vlády k domorodcům je sice nesouhlasně naznačen, ale dál toto téma autorka nerozebírá; navíc jednoznačný postoj paní domu v případě její nejmladší dcery o něčem svědčí.
Příjemné oddechové a přitom exotické čtení na nedělní odpoledne.
P.S. Vzpomínám na knihu Podpis všech věcí a snažím se porovnat autorský přínos i přístup obou spisovatelek ke zvolenému tématu. E.H. podává příběh téměř pohádkový (určitě nejen závěrem své knihy), australské i celosvětové reálie z její knihy jsou víceméně všeobecně známé (snad s výjimkou kozlích švestek!). E.G. rezignuje na romantickou linku, knihu doslova napěchovala množstvím historických, geografických (fascinovaly mě třeba údaje o Tahiti), botanických a vědeckých (i nevědeckých) informací, takže po jejím dočtení určitě nevydechnete úlevou.
Každá je napsána pro jiného čtenáře, tedy spíše čtenářku.

Majdusak
20.02.2019

Romantický příběh z atraktivního prostředí, který ale nabízí mnohem víc než jenom romantickou linku, má to i hloubku. Tak trochu jsem v to doufala na základě obálky...

jindrusa
24.01.2019

Pěkný příběh.

Bobina74
09.01.2019

Tuto autorku mám ráda a nikdy nezklame...teda tady trochu ano, má o dost lepší knihy, ale čte se to dobře a pokud neočekáváte Dostojevského tak budete spokojeni ;-)