Touhy

„Kdepak život, to ty sama ses o to zasloužila. Mnohem víc než kdokoliv jiný. Prožila sis bolest, poznala samotu, zakusila zradu… To ale muselo jednou skončit. Protože všechno má svůj čas, to zlé i to dobré… A pak, nemysli si, že jsi na konci. Pořád bude něco, po čem budeš toužit…“ Lucka je svobodná matka, které osud v podobě nespolehlivého partnera uštědřil kruté ponaučení. Má radost ze svého synka, dobré vztahy na pracovišti, jenom doma trpí v područí despotické nemocné matky, která jako by jí nechtěla dopřát žádnou radost ze života. Lucku ubíjejí problémy všedních, jednotvárných dní a už ani nedoufá, že by ji mohlo ještě potkat něco hezkého. Až jednohodne odjede na lyžovačku a její život se úplně změní…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287489/touhy-jZo-287489.jpg 4129
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Noxi

m.valova

Čtivá knížka ze života,nikdo to prostě nemá úplně ideální a u každého nastávají lepší a horší životní situace,budiž nadějí pro ty co jsou momentálně dole,že jednou bude zase lépe...

marli58

Kniha se čte hezky a je to příjemná oddychovka. Připomínku bych ale měla k chování matky k dceři Lucii. To už bylo přehnaně hnusné a zraňující. Navíc jejím výlevům byl neustále přítomný malý Martínek. Přerod protivné a frustrované matky v matku rozumnou, chápající a soběstačnou, který se "uskutečnil" patrně na psychiatrii, byl spíše pohádkový a těžko uvěřitelný.

mirunda

Knihy od této autorky se dobře čtou. Jsou to příběhy ze života. Tento příběh a jeho zlom v něm mi přišel k neuvěření, ale budiž. Oddych potřebujeme někdy každý a toto byla v druhé půlce taková červená knihovna.

Evaneva
19.12.2017

Další příběh ze života vypráví o svobodné matce, který běhá po světě mraky. Ale tento příběh má šťastný konec.

helča5
13.08.2017

Další skvělá kniha mé oblíbené autorky ukazuje,jak si některé matky přisvojují životy svých dětí a brání jim ve štěstí.Nikdo není dokonalý a každý dělá chyby,zaleží na tom,jestli se z nich člověk poučí nebo je opakuje.

knihovnička007
08.08.2017

Další kniha této autorky...
Jediné slovo, které mne v souvislosti s touto knihou napadá-Popelka. Půlku knihy se na autorku valí jedna pohroma za druhou. Špatně se mi četlo její soužití s matkou, to její osočování atd.
Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Všichni aktéři si vytrpěli své-Lucie, Jana, Olga i Luciina matka. Ale jak je u pohádky zvykem, vše se v dobré obrátí.
Co mi stále vrtá hlavou-jak může člověk v psychiatrické léčebně, který byl dlouho špatný a snažil se zabít, odejít na revers?? Navíc, když ani nebylo popsáno, že by chodila na nějaké kontroly.
Život není jednoduchý, ale Lucie si vybojovala a vybudoval lepší budoucnost...

Kniha se mi opět četla velmi dobře, tuto autorku mám velmi ráda.

levánoha
07.08.2017

Za mě, nic moc kniha. Hlavní hrdinka má ale fakt koule...nechat se dvakrát za život zbouchnout, to se jen tak někomu nepodaří. Zajímavé je i to, že matka, která do tří čtvrtin knihy nemůže sama bez doprovodu ani do sámošky na rohlíky, chodí na konci knihy klidně sama s vnukem ven. Myslím, že tolik zázraků jako tady (aby všechno dopadlo dobře), se v životě nestává....

Renatecka
01.08.2017

Knihu jsem bohužel nedočetla. Lákalo mě téma - neshody s matkou, ale připadlo mi, že čtu Lenku Lanczovou pro odrostlejší holky. A už na 76. straně mi bylo jasné, že na konci bude happy-end jako Brno. Možná někdy příště se ke knize vrátím, ale teď ji opravdu celou nedám.

Esmeralda168
20.07.2017

V první polovině knihy mi přišlo, že tam pořád všichni vedou zbytečně moc dialogů, konec byl přeslazený. Taky mi přišlo nepravděpodobné, jak se nečekaně její máma úplně změnila. Že svěřila byt a dítě cizímu člověku? No, neměla moc možností na výběr. Ještě nezodpovědnější ale bylo, jak se tam z radosti těhotná svlékla do naha a nechala na sebe padat déšť. To jako angína v těhotenství je taky romantická nebo co?!! Jinak styl psaní byl dobře čtivý

1casper
30.06.2017

Další z lahůdek Táni Keleové Vasilkové. Jen si říkám, kam paní chodí na inspiraci...? Moc pěkný vztahový příběh Lucie a (nejen)její maminky. Druhá půlka mi přišla víc přislazená, ale proč ne, i tak to v životě bývá.
Jsem ráda, že mám knihu doma v knihovně a doporučuji.

radus
22.06.2017

Uz jsem par knizek od autorky precetla a tahle se mi zda trochu slabsi. Jinak ale prijemne oddychove cteni.

Kelis1232
16.06.2017

Krásna kniha, ktorú som prečítala jedným dychom ako všetky od tejto autorky.

Vlajdula
15.06.2017

Kniha se velmi dobře četla, i zajímavý námět to mělo :).

luciefeix
15.06.2017

další skvělá kniha která ukazuje že naděje vzdycky je

smuma
19.05.2017

Přišlo mi to uspěchané, přehuštěné postavami jejichž chování a myšlení bylo zvláštní - jako cizímu chlapovi svěří byt a dítě? a přeslazené...

agatha2
12.03.2017

Moje milovaná autorka opět nezklamala. Příběh Lucky mě hodně vzal za srdce, v první půli knihy se mi až srdce svíralo smutkem nad životem, který vedla a strašně jsem nesnášela její despotickou matku, i když jsem do jisté míry dokázala pochopit, proč je tak hnusná na celý svět kolem, ale i tak jsem ji neměla ráda. A pak se, jak už to tak v životě chodí něco stane a najednou je vše jinak. Zde naštěstí se po tragédii vše obrátilo k lepšímu. Byla jsem moc ráda, že i Lucka dostala svou šanci na lepší život a že ji nepromarnila. A nejvíce ze všeho jsem ráda a můžu zodpovědně říci, že jsem toto opravdu nečekala v první půli knihy ani omylem, ale vztah mezi matkou a dcerou se také změnil a kupodivu k lepšímu.

Joyce24
05.03.2017

Moje první knížka od této autorky a jistě ne poslední. Velice se mi líbila, doporučuji.

Mišule_11
09.02.2017

Kniha se mi líbila! :) Příběh Lucky byl zajímavý a poutavý, její maminky mi bylo líto a určitě to neměla s ní vůbec lehké po celou dobu, než se ona sama změnila! Příběh nejen ze života, s řešením problémů, o lásce a vztazích zahrnující snad vše, co existuje! :)

polly43
17.01.2017

Připojuji se ke komentáři Alnahu.

Veve721
12.01.2017

Přestože mi ze začátku nesedl použitý přítomný čas, knížka mě nadchla. Popravdě... nečekala jsem to. Anotace totiž není ani zdaleka tak zajímavá jako samotný příběh, což je velká škoda. Život hlavní hrdinky je plný zvratů a opravdu dobře jsem si početla, i když pár mínusů jsem si taky našla. (Například chybějící uvozovky u přímé řeči ve vzpomínkách hlavní postavy. A Lucka vzpomíná celkem dost často, takže je občas problém se zorientovat, jestli to někdo mluví nebo si ona jen přemýšlí.) Ale určitě oceňuju, že se naši čeští nakladatelé rozhodli překládat i něco trošku lokálnějšího než jen americké trháky. :)

pokecka
06.01.2017

znám od autorky lepší romány... přišlo mi to místy až moc přeslazené :(

sabca
05.01.2017

Kniha se mi moc hezky četla tak jako všechny knihy této autorky. Kniha se odehrává ještě před rokem 1989. Život Lucky jako svobodné matky a ještě pod vládou své despotické matky nebyl příjemný. Nakonec se vše změní v pohádku. Neříkejte, že i my dospělí si občas taky rádi pohádku nepřečteme. Docela bych uvítala i pokračování osudů Lucky a Lukáše. Doporučuji

regulax
19.12.2016

Jednoduché čtení, i když tématem je bolest a zklamání v životě. V první půli knihy mě štvala despotická matka a v druhé nemožná romantika! Taková moderní pohádka z dnešní doby. Resumé - mít sny, touhy, přání a věřit....

halimatu
06.12.2016

Super knížka, autorka opět nezklamala, hned mám chuť přečíst si její další román ;-)

Aneleh
27.10.2016

Hezká oddechovka, psaná poutavě a zajímavě, tak jak to spisovatelka umí. Trochu je v tom červená knihovna, protože některé věci by se spíše staly úplně jinak, ale nám to vlije optimismus do žil a sílu do dalšího života. Lucka je mi sympatická, v určitých případech však trochu naivní a hlavně vůbec nechápu, proč si téměř v každé kapitole musí "zapálit". Mrzí mě, že to tak je v každé spisovatelčině knize. Je snad autorka propagátorkou kouření a navíc u mladých žen? Bohužel mi to tentokrát už natolik zkazilo dojem z jinak perfektního čtení, že jsem musela ubrat jednu hvězdičku.

LibraryGirl
13.10.2016

Po přečtení příběhu Co to bude jsem byla velmi skeptická a rozhodnutá, že si od této spisovatelky už nic nepřečtu, ale dala jsem na tip a musím říct, že jsem udělala dobře. Kniha se mi četla skoro sama, nikde nebyly žádné velké výmoly. Hezky to plynulo. Ani se mi nechce věřit, že oba dva příběhy jsou od stejné autorky. Tohle bylo o mnoho lepší. Ráda si přečtu další příběh, až se mi někdy dostane do rukou. Jen to u mě nebude sázka na jistotu. Paní Táňa má asi své dny, něco se povede víc a něco míň. Ale tohle se mi líbilo. Doporučuji:-)

Aleh
05.10.2016

Touhy je kniha jako i mnoho jiných knih této autorky o obyčejných lidských radostech a starostech, které dnes a denně zažívají obyčejní lidé, kteří touží po lásce, je o vztazích mezi partnery, o vztazích mezi rodiči a dětmi, o vztazích na pracovišti i mezi přáteli…Je o obyčejné lidské touze po spokojeném a klidném životě v kruhu svých blízkých. Táňa Keleová Vasilková je velkou znalkyní lidské duše, která dokáže věrohodně a poutavě psát o životě, který žijeme a který tak dobře známe a přece někdy tápeme, někdy hledáme a někdy také toužíme ……

chezzie
24.09.2016

ze začátku mě to moc nebavilo.. říkala jsem si: panebože, ta Lucka je tak blbá a naivní... ale pak se to najednou zlomilo a mě to chytlo a dočítala jsem dlouho po půlnoci, jen abych věděla jak to dopadne

AdaVinculin
24.09.2016

Neverila jsem, ze se o obycejnem zivote da psat tak poutave:-) Je to ma prvni kniha od teto autorky a rozhodne ne posledni :-)

Januli
30.08.2016

Knížka se mi velmi líbila. Opravdu oddychovka s dobrým koncem. :)