Odvážné rozhodnutí

Odvážné rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4286/bmid_odvazne-rozhodnuti-660b0590a6a25.jpg 4 48 13

Marie-Ange je šťastné děvčátko, které vyrůstá na zámku Marmouton. Její štěstí není nekonečné. Při autohavárii jí zemřou rodiče a jediný bratr. Ve svých jedenásti letech je dívka vytržena ze všeho, co milovala a poslána na výchovu k tetě žijící v Americe - lakomé a nelítostné. Ja ji nechává tvrdě pracovat na farmě a nedopřeje jí nic z dětských radostí. Na prahu dospělosti se Marie-Ange dozvídá o desetimilionovém majetku, který zdědila po otci. Díky penězům se jí splní sen vrátit se do Francie, kde nachází zchátralý zámek a v něm "pohádkového prince", hraběte Bernarda de Beauchamp. Marie-Ange se za hraběte provdá, porodí mu dvě děti a je šťastná. Její láska je však slepá. Manžel jí čím dál častěji lže a dělá dluhy, ve kterých se rozplývá obrovské jmění, které Marie-Ange získala. Tragédii svého manželství uvěří teprve v okně hořícího zámku Marmouton, kde stojí před odvážným rozhodnutím.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Leap of Faith , 2001

4xbabča
20.09.2023 4 z 5

Tragická událost, kdy při havárii ztrácí malá Angel své rodiče i bratra a musí ke své zlé tetě, kde ztrácí i své dětství. Romantický příběh a příjemné odpočinkové čtení v rámci čtenářské výzvy.

Jája92
28.08.2022 4 z 5

Tenká romantická knížečka přečtená za jeden večer. Nejprve se seznámíme s hlavní hrdinkou coby malým děvčetem, která si spokojeně žije na zámku, ale záhy ji potká obrovská tragédie a ona se ocitne daleko od svého domova v nepřátelském prostředí. Naštěstí potká Billyho, se kterým si vytvoří pevné pouto přátelství.
Ve chvíli, kdy Marie Ange coby dospělá dívka se vrací do svého rodného hnízda, učiní naprosto naivní rozhodnutí, ale myslím, že autorka chtěla poukázat na to, jak dokáže být někdy láska slepá. Ostatně, kdo by to neznal na vlastní kůži či minimálně ze svého okolí.
Jak se dalo očekávat, kniha i přes dramatickou zápletku, skončí nakonec uspokojivě pro romantickou duši čtenáře.

Tylinka
14.10.2021 4 z 5

Červená knihovna, za dva večery přečtená. Příjemné, oddychové čtení.

petrulkaa
30.08.2019 2 z 5

Klasická oddechovka. Jedná ze slabších knih Danielley. Pohádkový příběh lásky a zrady, bídy a bohatství, krásky a zvířete.

zimolka
09.05.2019 5 z 5

Velmi dojemné čtení tragické události postihující děvčátko vyrůstající na zámku.Knihu jsem doslova hltala.

Jana300
11.02.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny,hltala jsem každé slovo.Moc hezky se četla

Petucelli
06.10.2016

Moje první ,, Steelovka ". Diky ctenarsky vyzve, jsem se k ni opet vratila. Knihu jsem precetla za den, libi se jak je kniha psana, zapletka a vse ostatni. Pro me odpocinkove cteni.

alnahu
13.05.2015 4 z 5

Příběh Marie -Ange ,je v podstatě smutný , ale i přesto se dokáže vzchopit a odvážně se rozhodnout, jak naložit se svým životem dál.

lucmat
28.01.2015 4 z 5

Četla se dobře, vcelku tenká, takže hotovo za 4 dny. :-) Ke konci jsem hrdinku dost (ne)slušně pojmenovávala, holt láska je občas slepá/hluchá :-), ale nakonec (samozřejmě) v dramatickém závěru přeci jen pochopila a učinila to "odvážné rozhodnutí". Krásné čtení.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

spoiler - napřed se mi nelíbilo, že odjíždí hlavní hrdinka do Paříže, když mohla jít s Billym, pak se mi nelíbilo, že se vdala za Bernarda, ale na druhou stranu obdivuju její odvahu, nevím, jestli bych dokázala skočit ze třetího patra. prostě super fascinující příběh

kika 13
09.02.2013 4 z 5

krásná knížka,hezky se mi četla.

skulenka
28.10.2012 2 z 5

Kniha mi zaváněla typem "harlequinky - červené knihovny". Na začátku obrovská tragédie, poté romantika, šťastný život hrabě s hraběnkou, prozření a opět "skoro" tragédie. Z detektivky to má jen špetku, více je kladen důraz na pohádku, kdy přijede princ na bílém koni a zachrání princeznu, nakonec happy end. Pro mě kniha zklamáním, první přečtená od této velmi známé autorky.

knihomolka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha tenká, ale krásná. Příběh Marie Angel mě doslova pohltil.

pro ženy

Danielle Steel