Odvážné rozhodnutí

Marie-Ange je šťastné děvčátko, které vyrůstá na zámku Marmouton. Její štěstí není nekonečné. Při autohavárii jí zemřou rodiče a jediný bratr. Ve svých jedenásti letech je dívka vytržena ze všeho, co milovala a poslána na výchovu k tetě žijící v Americe - lakomé a nelítostné. Ja ji nechává tvrdě pracovat na farmě a nedopřeje jí nic z dětských radostí. Na prahu dospělosti se Marie-Ange dozvídá o desetimilionovém majetku, který zdědila po otci. Díky penězům se jí splní sen vrátit se do Francie, kde nachází zchátralý zámek a v něm "pohádkového prince", hraběte Bernarda de Beauchamp. Marie-Ange se za hraběte provdá, porodí mu dvě děti a je šťastná. Její láska je však slepá. Manžel jí čím dál častěji lže a dělá dluhy, ve kterých se rozplývá obrovské jmění, které Marie-Ange získala. Tragédii svého manželství uvěří teprve v okně hořícího zámku Marmouton, kde stojí před odvážným rozhodnutím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4286/odvazne-rozhodnuti-HEX-4286.jpg 4.136
Vydáno:, Ikar (ČR)

Leap of Faith (2001)

Kniha Odvážné rozhodnutí

zimolka

Velmi dojemné čtení tragické události postihující děvčátko vyrůstající na zámku.Knihu jsem doslova hltala.

Jana300

Knihu jsem přečetla za dva dny,hltala jsem každé slovo.Moc hezky se četla

Petucelli
06.10.2016

Moje první ,, Steelovka ". Diky ctenarsky vyzve, jsem se k ni opet vratila. Knihu jsem precetla za den, libi se jak je kniha psana, zapletka a vse ostatni. Pro me odpocinkove cteni.

30.07.2016

Tragická rodinná událost připravila Marii - Ange v dětství o všechno.V dospělosti najde lásku i štěstí.Hezky strávené slunečné odpoledne s krásnou knihou.

alnahu
13.05.2015

Příběh Marie -Ange ,je v podstatě smutný , ale i přesto se dokáže vzchopit a odvážně se rozhodnout, jak naložit se svým životem dál.

lucmat
28.01.2015

Četla se dobře, vcelku tenká, takže hotovo za 4 dny. :-) Ke konci jsem hrdinku dost (ne)slušně pojmenovávala, holt láska je občas slepá/hluchá :-), ale nakonec (samozřejmě) v dramatickém závěru přeci jen pochopila a učinila to "odvážné rozhodnutí". Krásné čtení.

1v8na
07.08.2014

spoiler - napřed se mi nelíbilo, že odjíždí hlavní hrdinka do Paříže, když mohla jít s Billym, pak se mi nelíbilo, že se vdala za Bernarda, ale na druhou stranu obdivuju její odvahu, nevím, jestli bych dokázala skočit ze třetího patra. prostě super fascinující příběh

kika 13
09.02.2013

krásná knížka,hezky se mi četla.