Opálová poušť

Ovdovělý otec podléhá svodům půvabné pijavice a snoubenec před svatbou strávil noc s jinou ženou. Není divu, že Erin od oltáře prchá, jak nejdál to jde, do Austrálie. Musí se vyrovnat s drsným půvabem krajiny, stejně jako s nelehkým způsobem života hledačů opálů. Setkání se sympatickým Jonathanem jí prozáří dny, ten ale musí odjet do Anglie dostát svým závazkům. Osud však ještě nevydal své poslední tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263074/big_opalova-poust-kNC-263074.jpg 452

Vydáno: , Alpress

Walkabout Country, 2013

Kniha Opálová poušť

laura

O tom, že život vám někdy podrazí nohy v tu nejméně očekávanou chvíli. Že štěstí někdy čeká právě tam, kde byste ho nečekali. Že o něj leckdy musíte doslova zakopnout, abyste si uvědomili, že tohle je ono. To něco. To, co vám schází, aby váš život byl úplný...

Krásné. Čtivé. Romantické. Plné intrik, vášně, zloby, ale i obětavosti, lásky a přátelství. Plné naděje, odvahy a odhodlání. Život, jak ho neznáme. Maličko předvídatelné, ale přesto příjemně milé. Jo, tohle se mi moc líbilo!

Jurajovamaka

Pekný romantický príbeh. Kniha sa čitala sama. Určite po nej siahnite. ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Lemurka
19.03.2020

Hezký příběh, především jsem ocenila drsné prostředí Austrálie.

petrulkaa
11.08.2019

Úžasná kniha, škoda, že už skončila. Další krásný příběh od mé oblíbené autorky. Fascinující popis drsného půvabu australské krajiny a nelehkého způsobu života hledačů opálů. V knize samozřejmě nechybí láska, intriky, nevěra, síla rodinného pouta ani napětí a krutost. Prostě poutavý příběh od začátku až do konce.

moudivlacek
30.07.2019

Miluji příběhy z Austrálie od této spisovatelky. Umí nastínit rozdíly každé úrovně mezi Anglií a Austrálií. Hlavně život ve vnitrozemí Austrálie není vůbec jednoduchý. Navíc ještě rozdíly života domorodců a bělochů, do toho tvrdé a kruté podmínky živobytí hledačů (horníků) opálů. Přesto i zde najdete člověka s ryzím srdcem. Hlavní hrdina někomu může připadat jako trouba, ale pro mne to byl někdo, před kým bych ráda "smekla klobouk", kdyby stanul přede mnou. A je zajímavé, kde Angličanka může najít to, co ji moc chybí, aniž by to věděla, a hlavně tam, kde by to nečekala.
Super romantika a zas malinké odhalení života lidí v Austrálii.

LenkaKa
18.03.2019

Odpočinková četba, příběh ale běží rychle, tak že jsem to docela zhltla.

sestricka1
19.09.2018

příjemný, naivní, jednoduchý příběh, který bohužel nijak neutkví. Četla jsem ji minulý týden na dovolené, taková jednohubka na dva dny :-) dnes, když jsem si ji chtěla přidat do přečtených, jsem musela hodně vzpomínat, co že to bylo vlastně za knihu.

Evaho73
26.07.2018

Suhlasím s predchádzajúcimi komentármi, že príbeh tohto románu je jednoduchý a priamočiary, ale pre mňa osobne mal inú výpovednú hodnotu.
Dozvedela som sa zopár zaujímavých informácií o opálovom mestečku Coober Pedy, v ktorom žijú obyvatelia z celého sveta, lebo ich láka najmä množstvo vzácnych opálov, ktoré sú na tomto mieste ťažené.
Nachádza sa uprostred púšte, s prízemnými kríkmi a minimom vlahy. Zvláštnosťou mesta je to, že jeho polovica je schovaná pod zemou. Nehostinná klíma spôsobila, že miestni obyvatelia sa presťahovali do chodieb a šácht po vyťažených opáloch, čo v knihe spomenula aj autorka.
Naozaj ma bavil skôr opis prostredia a spolunažívanie s domorodými obyvateľmi, ako bezprostredný dej príbehu a nakoniec to malo pre mňa oveľa väčšiu cenu, lebo som po prečítaní príbehu obohatená o nové cestopisné poznatky.