Služebná z hostince

Lottie Laneová, pokojská v rušném zájezdním hostinci U Dvoukrké labutě v centru Londýna, zná jen dřinu od rána do noci a pohlavky od věčně nespokojené paní domácí. Jednou večer přivezou vojáci do hostince svého kamaráda, který utrpěl těžký otřes mozku a vážné pohmožděniny. Zatímco se Lottie o mladíka svědomitě stará a přispívá k jeho rychlému uzdravení, zjišťuje, že může svůj život zasvětit jiné, prospěšnější práci. A tak když jí nespoutaná a impulzivní lady Aurelie Dashwoodová, manželka britského důstojníka, nabídne místo své osobní služebné, Lottie, která touží ošetřovat vojáky raněné během Krymské války, bez váhání souhlasí. Po dobrodružné plavbě se ocitá v Balaklavě poblíž Sevastopolu, kde odhaluje jak válečné hrůzy, tak podvody, lži a tajemství britské smetánky. Tragická událost ji přinutí k návratu do Anglie, kde hrozí, že ztratí své nejbližší a skončí v nejhlubší bídě. Avšak Lottie se nevzdává a díky své síle a odhodlání, ale i nezištné pomoci svých přátel se dokáže postarat nejen sama o sebe, ale také o svého invalidního otce, a znovu nalézt štěstí a smysl života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344508/sluzebna-z-hostince-IYi-344508.jpg 3.659

Vydáno: , Baronet

The Swan Maid, 2016

Kniha Služebná z hostince

helenkan

Něco jako pohádka. O jednom chudém děvčeti které potkalo štěstí. A ještě bylo tak chytré, že vyřešilo každou životní překážku, která jí potkala. A nejen svojí. :-) Tak proč si nepřečíst něco, kde všechno končí pohádkově.

daza.dt

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, dle obrázku jsem hádala na nějaký ten příběh o tom jak chudá dívenka ke štěstí přišla (takové to ....och ano, ....och ne a ....já nevím , možná...snad). Ale kniha překvapila, hlavní hrdinka sice byla chudá, trošku naivní, ale kupodivu podnikavá a zapojila i mozek. A vůbec to nebylo sladké jak cukrkandl.

sodmic
22.12.2020

Hezke, nenarocne cteni

Noisette73
17.09.2020

Moje již druhá kniha od autorky a proto za čtyři hvězdičky, fajn příběh s nereálnými prvky, nádherná obálka, štvalo mě jen jedno, Lottie byla snad Old Satterhand v sukních, všechno vyřešila i kdyby proti ní stál golem.

Herča76
31.07.2020

S upřímností se přiznávám, že jsem se knihou několik týdnů spíše prokousávala. Nedokázala jsem se vcítit do děje, všechno bylo předvídatelné dopředu. Jako červená knihovna dobrý, ale mně chutnají více akčnější žánry. Kdo má rád klidnou romantiku, vřele doporučuji.

Fzuzik
11.05.2020

Velmi odpočinkové čtení. Nepatří mezi ty co bych si přečetla znovu, ale svým způsobem byl děj pěkný. Když jsem se konečně dokázala začíst, byla jsem zvědavá jak to dopadne. Postava Lottie působí trochu až nadlidsky, kdy vše zvládá a pro všechny se rozdá. Ale hádám, že to patří k době do jaké je děj zasazen.

KáťaM.
30.10.2019

Musím říct, že za mě spíše zklamání, béčkový román. Příběh je usazený do zajímavé doby, je tam válka, je tam láska, chudoba a na druhé straně bohatství, zkrátka všechny komponenty, které běžně fungují. Tady ne, protože šlo o častý námět, kterému za mě autorka nedokázala dodat ani špetku nového, za mě příliš nenadchlo, ale dostanete přesně to, co čekáte, jen nic víc. Matčino tajemství tu mám připravené s tím, že má být lepší, dám tedy autorce ještě šanci.

Madelisi
13.04.2019

Červená knihovna v pěkných kulisách. Lottie je hrdinka s velkým H, vše vyřeší, napraví sobeckou aristokratku, jen mi k její povaze nesedí menší pomsta na bývalých uzurpátorech :-) A abychom byli upřímní tak jí mnohokrát pomůže a děj posune zásah shůry.
Dozvěděla jsem se nové věci, třeba to, že dustojnické manželky jezdily s muži do války. To mě dříve nenapadlo. Prostředí Krymu a Indie bylo takovou třešničkou na dortu.