Služebná z hostince

od:

Služebná z hostince

Lottie Laneová, pokojská v rušném zájezdním hostinci U Dvoukrké labutě v centru Londýna, zná jen dřinu od rána do noci a pohlavky od věčně nespokojené paní domácí. Jednou večer přivezou vojáci do hostince svého kamaráda, který utrpěl těžký otřes mozku a vážné pohmožděniny. Zatímco se Lottie o mladíka svědomitě stará a přispívá k jeho rychlému uzdravení, zjišťuje, že může svůj život zasvětit jiné, prospěšnější práci. A tak když jí nespoutaná a impulzivní lady Aurelie Dashwoodová, manželka britského důstojníka, nabídne místo své osobní služebné, Lottie, která touží ošetřovat vojáky raněné během Krymské války, bez váhání souhlasí. Po dobrodružné plavbě se ocitá v Balaklavě poblíž Sevastopolu, kde odhaluje jak válečné hrůzy, tak podvody, lži a tajemství britské smetánky. Tragická událost ji přinutí k návratu do Anglie, kde hrozí, že ztratí své nejbližší a skončí v nejhlubší bídě. Avšak Lottie se nevzdává a díky své síle a odhodlání, ale i nezištné pomoci svých přátel se dokáže postarat nejen sama o sebe, ale také o svého invalidního otce, a znovu nalézt štěstí a smysl života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344508/sluzebna-z-hostince-IYi-344508.jpg 3.618
Originální název:

The Swan Maid (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
orinka3
13. dubna

Až na pár posledních kapitol jsem četla s velkou dychtivostí. Dobrá četba pro ženy, která není zas až tak úplně hloupá a černobílá. Postavy dobře zpracované, zpovykaná sobecká důstojnická panička, hlavní hrdinka je skromná, ale zdravě sebevědomá. Lidi kolem nich taky hodni zájmu. A příběh sám je docela zajímavý se spoustou dobrodružství. Až ten konec se mi nezdál! Jaksi se to až moc všecko dobře dařilo, jaksi tam bylo až moc šťastných náhodných setkání a situací. Takže jsem za něj jednu hvězdičku ubrala. Ale i tak je to příjemné čtení na jedno odpoledne (nebo dvě:).

Miro67
18. února

Typická červená knihovna s krásnou obálkou.

josska
04. února

Mě se knížka moc líbila,pěkně se četla a měla děj a dobrý konec,už se těším na další autorčinu knihu

marimari
04. února

Lehká, nenáročná, odpočinková, čtivá pohádka s dobrým koncem na jeden večer.

vivalamuff
25. ledna

Krásná obálka a anotace mě nalákaly na slibný příběh. Bohužel opak je pravdou. Za mě slabší průměr...

alnahu
09. ledna

Krásná lákavá obálka ale dějově mě neoslovila.

Ladiva
07. ledna

Kniha sa ľahko číta a hneď od začiatku zaujme. Sľubne rozbehnutá zápletka však v poslednej tretine akoby stratila dych a autorka to celé už iba ukončila. Aj napriek tomu to bolo príjemné a oddychové čítanie so sympatickou hrdinkou.

DariDerek
27.11.2017

Nebyl to zrovna můj šálek čaje, ale přesto má kniha něco do sebe a já ji hodnotím kladně :-)