Láska v Provenci

kniha od:

Láska v Provenci https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177901/bmid_laska-v-provenci-7UO-177901.jpg 3.2 225
Koupit Koupit eknihu Bazar

Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)
Originální název:

The Provence Cure for the Brokenhearted , 2011


více info...

Komentáře (77)

Komentáře 77 Recenze 4

Niu
Niu
25.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Tato knížka na mne v knihovničce čekala druhé léto. V Levných knihách mě celkem přilákala letní obálka. A co jiného zvolit na letní čtení. Trošku mě zarazilo hodnocení knihy a popravdě i smutné téma v anotaci. Nevím, jak správně začít. Nebo s čím. Líbila se mi celkově atmosféra počasí, prostředí, jídla, chutí, dobrosrdečnosti. Hlavně těmi smysly mi to trošilinku připomnělo novodobější tvorbu od Julie Caplinové - asi se budete divit, ale tato kniha mi přišla lepší, ne tak přímočaře naivní. Tady se snažily postavy vyrovnat s mnohem citelnějšími ztrátami. Byť je tomu tak, nemohla jsem hlavní hrdince Heidi přijít na chuť. Jako by to byly dvě postavy - jedna strachy pominutá v žalu se topící a druhá tvrdá, drsná a neústupná. Ano, celou knihou si procházíme jejím smutkem a snažíme se vyrovnat i pochopit její ztrátu a obavy o syna. Jen někdy mi přišel Abbot i Charlotta víc při smyslech. Celé to s tou vlaštovkou bylo takové - hm, mm, ne. Jako kouzlo to určitě mělo. Jen je pravda, že když sahám po romanťárnách, nechci mít depku z depky hlavních postav. Je to prostě jiné, když jdete do detektivek a thrillerů. Knížka mohla být trochu kratší a mezi současností a návraty do minulosti mohly být větší proluky v textu.

Christien
Christien
29.07.2023 4 z 5

Oukej... Do té knížky bych se nikdy v životě nepustila, ale dárek je dárek... Tak jsem si řekla, že když je léto, proč si nedat oddechovku... Ha ha... První čtvrtina se mooooc táhla a čekala jsem, že ten příběh snad ani nezačne. Ale část druhá už nebyla tak špatná a vlastně nakonec docela fajn, jakmile se příběh rozjel (jen dost trpělivosti vydržet ).
Koneckonců to asi jen nebylo, co jsem čekala a hledala při lehčím čtení, ale to není problém knihy...


podko_lenka
podko_lenka
15.12.2022

Obvykle čtu knihy cíleně, na základě dřívějšího vyhledání, doporučení zde nebo známých. Tuhle jsem vzala na slepo v knihovně. A pak koukám, hodnocení nic moc. Ale co, já čtu všechno, tak to slupnu a posunu se dál.
Dala jsem prvních 60 stránek. Prolínání časových linií, kdy mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, kde jsem, mi vadí, ale ještě bych to zvládla. Co v knihách nemůžu, to jsou pravopisné chyby. A že tady jich bylo jako máku. Vrchol všeho je nerozlišení mě/mně.
Odkládám. Tohle nedám. V dobách, kdy je čeština na sociálních sítích przněna, chci vzít do ruky knížku a užít si četbu na úrovni. Nechápu, jakým způsobem se vybírají editoři. Jejich jediná zodpovědnost je, aby byla kniha podle všech pravopisných a gramatických pravidel. Ostuda nakladatelství.

Florindela
Florindela
20.02.2022 2 z 5

Na knihu jsem se těšila a neměla jsem. Z první části, ještě americké, jsem málem dostala depresi. Druhá část, francouzská, byla o něco lepší, i když pozitivitou taky neplýtvala. Odstavce s Henrym jsem už potom natvrdo přeskakovala, někdy to bohužel byly celé stránky. Co ji vedlo k tomu, se pořád tak babrat v minulosti? Docela mi vadila i textová úroveň jako taková - některé věty mi vůbec nedávaly smysl, nevím jestli to bylo překladem?

martini.ce
martini.ce
25.10.2021 3 z 5

Odpočinková volba a docela zafungovala. Příběh mě bavil, ale hlavní přínos pro mě byl ve vzpomínkách na Provence. Tuto část světa mám moc ráda, tak mi ani nevadilo rozvláčně popisované pohoří a měnící se barva hory. Za Provence hvězda navíc. Překlad místy zarážející - největší přešlap baby karotka, v češtině "mrkev pro batolata".

mariva
mariva
22.07.2021 3 z 5

Kniha byla hodně rozvláčně napsaná a děje v ní bylo docela málo. Vše se pořád vracelo ke vzpomínkám a kouzelné prostředí Provence z ní dýchalo jen slabě. Pro mě zklamání.

Aranel15
Aranel15
26.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Těšila jsem se na vaření, pečení a lásku, ale myslím, že ani jedno z toho jsem vlastně nedostala. Heidi v knize nepeče a o jejím požitku z jídla je celkem tak 5 stránek. Neustále řeší svého mrtvého manžela a Julien je tu jen tak na okraj.

hlavajda93
hlavajda93
25.03.2021 4 z 5

pěkná romantická kniha o nových začátcích a hledání sebe sama

denča1000
denča1000
10.08.2020 5 z 5

Kniha byla skvělým letním čtením, které jsem na venkovní čtění hledala a naprosto skvěle splnila mé požadavky.

Smutný, ale silný příběh plný romantiky a bolestivých vzpomínek na minulost, ale i na hezké i krušné dětství... Sama jsem díky téhle knize často na své dětství zavzpomínala...

Peti
Peti
29.07.2020

Po této knize jsem sáhla v oddělení doporučených knih díky čtenářské výzvě, a to kniha s červeným nápisem. Román se mi moc nelíbil, příběh byl zajímavý, ale kniha byla na mě příliš rozvláčná.

Kristulda
Kristulda
02.07.2020 3 z 5

Shoduji se s názorem, že první půlka nic moc, druhá se mi líbila.

petrulkaa
petrulkaa
16.06.2020 3 z 5

Oddechovka. Smutné téma úmrtí milovaného partnera a zároveň tatínka malého synka. Jak to všechno může vdova zvládnout? Naštěstí má bezvadnou rodinu, která ji i se synem pošle do krásné Provence vyřešit přestavbu téměř vyhořelého rodinného domku... a tam se objeví princ na bílém koni. Je to opravdu pohodový, odpočinkový román na léto. Nechybí v něm romantika, humor, láska ani napětí. A jako bonus delikátní provensalské recepty.

Anett0901
Anett0901
11.04.2020 2 z 5

První půlka nic moc, vzpomínky na manžela, dobrý a co dál? Ale druhá půlka se mi líbila, četla se mnohem lépe a byla i zajímavá. Líbil se mi konec.

adelinka
adelinka
07.04.2020 3 z 5

Ako kniha na oddych bola dobrá. Hlavná hrdinka nevie zvládnuť smrť manžela. Ich vzťah bol naozaj pekný....ale po pár rokoch manželstva taký väčšinou býva. Či nájde odvahu zamilovať sa, asi už napovedá aj názov....dom zázrakov :-) tak pekné oddychové čítanie

Ewishekk
Ewishekk
09.03.2020 3 z 5

Děj poutavý, vyústění závěru se mi líbilo, ale neustálé vzpomínání hrdinky na minulost a svého zemřelého manžela už mě nebavilo. Na druhou stranu kniha se mi četla rychle a až na zmiňované pasáže s manželem byla klidným čtením u kterého člověk vypne hlavu.

Zelvicka03
Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ačkoli jsem u ní několikrát brečela, moc na mě zapůsobila.

pegasek
pegasek
23.01.2020 4 z 5

pribeh se mi libil,hodne mi bylo u toho smutno,ale dopadlo to dobre

SoniaR
SoniaR
10.01.2020 4 z 5

Tak já jsem teprve na začátku druhého dílu, ale mně se kniha moc líbí, Heidi mi tak trochu připomíná mně... Čte se mi moc dobře, tak jsem zvědavá, jak se to bude dále vyvíjet.

Deniew
Deniew
16.10.2019 2 z 5

Nic extra... Hrozně mě, jako ostatní, vytáčí Henry úplně všude a Abbot je teda pěkný spratek... ten mě vytáčí snad ještě víc :D No nic, zbývá mi pár posledních stránek, tak se těším, že jí budu mít konečně za sebou.

Anie94
Anie94
03.10.2019 5 z 5

Krásná knížka. Romantická oddechovka. Ideální na dovču. Moc doporučuji, určitě se k ní jednou vrátím.

Mlsnákočka
Mlsnákočka
15.09.2019 1 z 5

Tak nějak nevím, co o knize napsat.... Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala věčným vzpomínáním na manžela a jeho srovnáváním s každou prkotinou. Dočetla jsem jenom proto, že neodcházím od rozečtené knihy.

MirrorIsis
MirrorIsis
17.07.2019 5 z 5

Letní odpočinkové a nekomplikované čtení, od knihy jsem dostala, co jsem od ní čekala. K vodě nebo na chalupu, ideální čtení, aniž se musíte nořit do hlubin toho, co tím autorka chtěla říci...

Kekik
Kekik
09.05.2019 4 z 5

Kniha je rozdělena na první a druhý díl.
První díl- Henry. Henry. Henry. Ač za to chudák nemůže, autorka mi k němu vypěstovala averzi.
Byla jsem ráda za každou stránku bez slova Henry. Autorka popsala vše, co je jiné bez Henryho. Popsala snad každou situaci, při které Heidi manžel chybí. Popsala snad každou chvilku, kterou spolu strávili. A mně již to bylo otravné. Nejsem na sebe hrdá, že mám takový názor. Úmrtí manžela je strašlivá tragédie, ale číst o tom samém na tolika stránkách... To bylo náročné.
Od příběhu jsem čekala něco jiného. Tak krásná obálka, zajímavá anotace, a pak jsem se dočkala depresivního vzpomínání Heidi, žádného děje, ALE PAK se to změnilo.
Druhý díl příběhu- Provence. Konečně DĚJ. Postava Charlotty mi byla sympatická od první chvíle a zde dostala ještě více prostoru. Vzpomínky na Henryho se i nadále vyskytovaly, ale již mě tolik neiritovaly. Naopak. Protože to nebyl Henry na každé stránce. Takhle to mohlo být napsané již od začátku. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a knihu dočetla. Sice mě příběh naplno polapil až za hranicí cca 150 stran, ale pak jsem si čtení konečně začala užívat.

Hoshi
Hoshi
01.01.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Na první pohled zaujme názvem a obálkou. Začátek knihy se vleče, avšak když vydržíte a dostanete se za půlku, dostanete opravdu příjemný, odpočinkový příběh, který neurazí. Moc toho od knihy neočekávejte, ale pokud si chcete odpočinout, směle knihou listujte :)

Cisuna
Cisuna
31.10.2018 1 z 5

Předvídatelný konec, možná až moc oddychový příběh. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Neustálé vracení se k mrtvému manželovi už mě otravovalo. Pořád jsem si říkala, že knihu odložím ale nerada nedočítám knihy.

ToInfinity.cz
ToInfinity.cz
08.10.2018 4 z 5

Láska. Provence. Kniha je velmi příjemná oddychovka. Ve chvílích, kdy jsem knížku četla jsem měla chuť nasednout na první letadlo a do Francie se vydat. Příběh a "zápletka" se mi také líbila. Heidi a hlavně Charlottu jsem si zamilovala. Mohu určitě doporučit. Na takové to letní čtení ideální :-)

Denisa_a
Denisa_a
28.09.2018 2 z 5

Anotace a obálka mě nalákala. Příběh už pro mě nic moc. Přistihla jsem se, jak přeskakuji řádky. Oddechovka bez přemýšlení. Na mě až moc nudná, příběh mdlý.

Mabie
Mabie
23.08.2018 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a podle obalu jsem čekala víc. Jak už napsali mnozí přede mnou - první část je strašně rozvláčná, stále se řeší mrtvý manžel. Hlavní hrdince zbyl malý syn a ten je popisován tak trochu jako génius a nikoli sedmileté dítě.
Chápu, že to téma je strašně bolestné (mám kamarádku, která po smrti manžela zůstala s 5 a 7 letými kluky a hodně zblízka jsem zažila její první i další roky), ale v knize je skoro všechno o tom co by řekl, cítil atd. manžel. Opravdu strašně, strašně rozvláčné. Druhá část je klasické - letní - nenáročné čtení.
Už bych knihu znovu nečetla, ale jako bonus beru recepty, které jsou vložené na konci knihy. Určitě některý vyzkouším.

lenka7348
lenka7348
01.08.2018 1 z 5

Víc předvídatelnou a nezáživnou knihu jsem už dlouho nečetla. Jak tak přemýšlím, tak vlastně asi nikdy...Jako čtení na záchod ale dobrý.

julika
julika
29.07.2018 2 z 5

Normálně bych po této knize asi nesáhla, ale vzhledem k tomu, že jsem ji dostala jako dárek, brala jsem to trochu jako svou povinnost dát jí šanci.

Nakonec jsem ji přečetla celou, tak mohu napsat: žádný klenot to není, styl nic moc, předvídatelné, sladké, řekla bych, že se autorka snažila, aby to bylo dost líbivé (Provence, zlomené srdce,okouzlující fešák, pečení dobrůtek...) na léto oddechová ČK. :-)

Blanchidlo
Blanchidlo
17.07.2018 5 z 5

Ach ano. Název i obal vypadají jako červená knihovna, ale nenechte se zmást, je to silný příběh. Heidi se nevzpamatovala ze smrti manžela a její matka ji pošle do Francie do starého rodinného sídla. Během tamějšího pobytu vypluje na povrch spousta tajemství, hlavní hrdinka si několikrát sáhne na dno, ale vše končí krásně, jako ve správné červené knihovně :)

iiiccc
iiiccc
02.05.2018 4 z 5

Koupila jsem si v LK po jedné nevydařené zkoušce jako odreagování na cestě domů. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem potřebovala "vypnout", ale příběh jsem si opravdu užila. Hlavní hrdinka v depresi, znovu hledající štěstí.... Přesně já v den nevydařené zkoušky ;) Ideální odpočinková kniha.

georginaa
georginaa
21.03.2018 3 z 5

Zvláštní průběh vypravování. Hlavní představitelka nejen, že se zahloubávala moc do sebe, ale zároveň nedokázala řešit spoustu okamžiků svého života. Pořád se opakovalo - jak manžel by se zachoval, co by řekl, jak by to udělal apod. Chápu, že se trápila smrtí manžela, její myšlenky a jak s tím vlastně vším žít. Ale tím se vlastně příběh i moc táhl. A nakonec, když se očekává, že konečně začne nový život, jako by se příběh rychle ukončil. Jako kdybyste si přečetli první díl a zároveň čtvrtý. A to co mělo být řečeno mezi tím někam zmizelo. Nijak zvlášť mě to neupoutalo.

Ivetaa
Ivetaa
03.03.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla pohlazením na duši. Přečetla jsem ji na "jeden zátah". Krásný příběh, který se může odehrávat kdekoliv.

Havrnka
Havrnka
15.10.2017

Pro mne dobré oddechové čtení, které jsem si přibalila na dovolenou. Příběh se pozvolna rozvíjí. Někomu asi bude vadit, že hlavní hrdinka je ponořená do sebe a své minulosti. Myslím si, že je to pochopitelné po tak velké životní ztrátě. Ale konec dobrý!
Já měla větší problém s drobnými chybami v textu.
Doporučila bych dál!!!!

Brockchen
Brockchen
07.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která ke mě promlouvala nejen ze stránek, ale i mimo ně. Vyprávění se proplétalo s mými myšlenkami a vzpomínkami. Chápu, že knize možná někdo neporozumí, nelíbá se mu, nenadchne ho, ale já si ji ještě určitě přečtu několikrát. Není v tom vyložená romantika jako od Nory Roberts, řekla bych, že v ní je mnohem víc, ne ale popsaná tak přímo. A myslím, že pokud jste ztratili někoho hodně blízkého, budete chápat i žal Heidi a její uzdravování duše.

Zama
Zama
06.10.2017 odpad!

Bohužel, moje první kniha kterou jsem musela odložit.

tatafa
tatafa
07.08.2017 4 z 5

Příběh je velice zajímavě postavený a díky tomu se i příjemně čte.
Je sice pravda, že v první části mne hlavní hrdinka značně vytáčela, protože byla naprosto bezohledně zaměřená na sebe, pasivní a nebrala potřeby svého okolí na vědomí. Je sice pravda, že po prožitém neštěstí má každý člověk na něco podobného nárok, ale přeci jen ...
Na druhou stranu jsem díky tomu mohla fandit jejímu přerodu v druhém díle a její postupné vylézání ze skrýše, kde byla dlouho skrytá před bolestí. A čas, za jakou dobu se jí přeměna povedla je doslova obdivuhodný ...
Další, co se mi na románu líbilo bylo, že v románu není jen romantický příběh, ale že právě díky hledání nové lásky se čtenář může zamyslet nad životem a rolí lásky v našich životech. A to už vůbec nemluvím o nádherných popisech Francie, díky kterým mám opět větší chuť se tam podívat...

hannah2000
hannah2000
17.06.2017 4 z 5

Tahle knížka mě ihned upoutala za prvé krásnou obálkou a za druhé - částí nadpisu .. v Provence. Ačkoli je moje velké přání se do této oblasti podívat, nebyl zatím čas ani příležitost a tak se sem ráda přesouvám alespoň pomocí knih. No a já, kromě popisu Provence, čekala už jen klasický jednoduchý zamilovaný příběh. Jenže je to jinak. Příběh se kromě popisu Provence zabývá hlavně tím, jak je těžké se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Jak si člověk najednou připadá neúplný a nedokáže si představit, jak bude moci žít dál. Hlavní hrdince Heidi se totiž smrtí manžela zhroutil smysl života a jediné, co ji nutí se soustředit i na něco jiného, je její syn Abbot. Její matka tohle všechno vidí a chápe a právě proto ji pošle vyléčit si duši na místo, které kdysi pomohlo i jí. Do kouzelného domu v Provence, který stojí na úpatí tajemné hory. A o tom je hlavní část příběhu. O znovupoznávání radosti ze života, o smíření se s minulostí, o nacházení řešení komplikovaných situací i o tom, že nejenom smrt je příčinou ztráty blízkého člověka. A také o důležitosti nechat své srdce otevřené navzdory ztrátám, jak říká jedna z postav v knize. A komu bych knihu doporučila? Všem, co mají rádi Provence, a všem, co mají rádi příběhy s hledáním smyslu života. Knížka se moc dobře čte a romantická zápletka je taková chutná omáčka navíc, aby byl příběh zajímavý.

martinaandulka
martinaandulka
15.06.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy větší romantiku a podle ilustrace,jsem jsi představovaa,že bude jezdit v Provence na kole,právě naopak ani jednou,celkově kniha se četla pěkně,ale kniha zasloužila jiný obal a anonci.

Štítky knihy

Provence hledání smyslu života romantika

Autorovy další knížky

Bridget Asher (p)
americká, 1969
2014  73%Čistý
2013  65%Láska v Provenci
2012  77%Krasojezdkyně/ Tichý muž/ Dům v Provenci
2015  81%Splynutí
2016  73%Oheň

Kniha Láska v Provenci je v

Právě čtených13x
Přečtených327x
Čtenářské výzvě35x
Doporučených14x
Knihotéce198x
Chystám se číst122x
Chci si koupit9x
dalších seznamech2x