Láska v Provenci

Starý kamenný dům, láska, báječní lidé, blahodárné působení staletími vytříbené místní kuchyně, to je hojení nešťastných duší po provensálsku. Do Provence – do malého městečka Puyloubier – přijíždí z americké Floridy Heidi a s ní i její sedmiletý syn Abbot, oba se po svém snaží vyrovnat se ztrátou manžela a otce, s nimi přijíždí šestnáctiletá neteř Charlotta. V sousedství domu bydlí důvěrná přítelkyně Heidiny rodiny a ta jí odkrývá tajemství jednoho léta, kdy Heidina matka opustila svou rodinu a přijela si sem léčit svou poraněnou duši. Sousedka je navíc skvělá kuchařka. Heidi postupně nachází klid a novou lásku mezi vinicemi, levandulí, za vlahých večerů na úpatí magické hory. Tradiční delikátní provensálské recepty jsou součástí románu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177901/big_laska-v-provenci-7UO-177901.jpg 3.3210

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Provence Cure for the Brokenhearted, 2011

Kniha Láska v Provenci

martini.ce

Odpočinková volba a docela zafungovala. Příběh mě bavil, ale hlavní přínos pro mě byl ve vzpomínkách na Provence. Tuto část světa mám moc ráda, tak mi ani nevadilo rozvláčně popisované pohoří a měnící se barva hory. Za Provence hvězda navíc. Překlad místy zarážející - největší přešlap baby karotka, v češtině "mrkev pro batolata".

mariva

Kniha byla hodně rozvláčně napsaná a děje v ní bylo docela málo. Vše se pořád vracelo ke vzpomínkám a kouzelné prostředí Provence z ní dýchalo jen slabě. Pro mě zklamání.

Aranel15

(+ SPOILER) Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Těšila jsem se na vaření, pečení a lásku, ale myslím, že ani jedno z toho jsem vlastně nedostala. Heidi v knize nepeče a o jejím požitku z jídla je celkem tak 5 stránek. Neustále řeší svého mrtvého manžela a Julien je tu jen tak na okraj.

hlavajda93

pěkná romantická kniha o nových začátcích a hledání sebe sama

denča1000
10.08.2020

Kniha byla skvělým letním čtením, které jsem na venkovní čtění hledala a naprosto skvěle splnila mé požadavky.

Smutný, ale silný příběh plný romantiky a bolestivých vzpomínek na minulost, ale i na hezké i krušné dětství... Sama jsem díky téhle knize často na své dětství zavzpomínala...

Peti
29.07.2020

Po této knize jsem sáhla v oddělení doporučených knih díky čtenářské výzvě, a to kniha s červeným nápisem. Román se mi moc nelíbil, příběh byl zajímavý, ale kniha byla na mě příliš rozvláčná.

Kristulda
02.07.2020

Shoduji se s názorem, že první půlka nic moc, druhá se mi líbila.

petrulkaa
16.06.2020

Oddechovka. Smutné téma úmrtí milovaného partnera a zároveň tatínka malého synka. Jak to všechno může vdova zvládnout? Naštěstí má bezvadnou rodinu, která ji i se synem pošle do krásné Provence vyřešit přestavbu téměř vyhořelého rodinného domku... a tam se objeví princ na bílém koni. Je to opravdu pohodový, odpočinkový román na léto. Nechybí v něm romantika, humor, láska ani napětí. A jako bonus delikátní provensalské recepty.