Oheň

Po otcově smrti se Partridge ujímá vlády v Dómu, jednom z posledních útočišť v jinak zničené pustině, jíž se Země stala. Původně si mladý muž předsevzal, že Čistým odhalí všechny otcovy lži, svrhne nelítostný řád Dómu a sjednotí jeho obyvatele se znetvořenými nešťastníky žijícími za jeho silnými zdmi. Jenomže s ohromnou mocí, kterou má nyní v rukou, je vše mnohem složitější a potenciálně nebezpečnější, než si kdy vůbec dokázal představit. Skupina přeživších se vydává na mimořádně náročnou cestu k Dómu. Pressia získala klíč ke spáse, a když se jí podaří ho dopravit až do Dómu, nešťastníci se snad vyléčí a všechny hrůzy se již stanou minulostí. Jenomže Bradwell tak snadno odpouštět nedokáže a navzdory Pressiiným prosbám je odhodlán zničit Dóm a potrestat jeho obyvatele za to, že se podíleli na zkáze okolního světa. Bývalý vůdce rebelů El Capitan stojí na Pressiině straně a chce zachránit tolik lidských životů, kolik to jen půjde, ale je pro něj mimořádně náročné se vypořádat se svou temnou minulostí plnou násilí. Bývalí spojenci a přátelé se stávají možnými nepřáteli na život a na smrt - a osud světa je nejistější než kdy dřív. Zřítí se lidstvo do záhuby? Nebo z všudypřítomného popela přece jenom vyvstane nový svět?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217699/big_ohen-217699.jpg 3.788

Čistý 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Burn, 2014

Kniha Oheň

marina4088
07.07.2020

(+ SPOILER) Poslední díl z trilogie a za mě rozhodně nejhorší. Totálně nesmyslné chování hlavního hrdiny Patridge, který v minulých dvou knihách byl jeden z nejlepších hrdinů se stává nějakým individuem, jeho rozhodnutí jsou totálně nesmyslná a rozhodně ne dostatečně vyspělá na to, aby řídil Dóm. Naopak se mi líbil vývoj Lydy, díky které to šlo aspoň trochu číst, ikdyz ke konci už to taky nebylo ono. A když jsme u toho konce, co to bylo za hrozný konec? Celou dobu vás knihu napíná, že bude nějaký boj, něco zajímavého. A autorka se rozhodne to v nejlepším doslova utnout a zakončit knihu otázkou, na kterou nemůže nikdo odpovědět, protože na ní nikdo nedal odpovědi. Takže závěrem tenhle knihy je to, že nevíme vůbec nic, nevíme, co bude s hrdiny a jediné co víme je to, že Bradwell umřel kvůli ničemu, bezdůvodně. Achjo. Třetí díl knížky mě zklamal, opravdu hodně a celou tuhle sérii zakončila nejhůř co mohla. Autorka se očividně zamotala v příběhu a z originálního příběhu se stala patlanice nesmyslného. 2,5 hvězdy

denniys
22.12.2018

Poslední díl této série byl ještě horší než předchozí dva! Absolutně jsem nepochopila chování hlavního hrdiny Partridge,jeho nesmyslné rozhodování a celkově závěr knihy byl jeden velký urychlený nesmysl! Konec příběhu se odehraje na pěti stránkách..zatím nejhorší série,kterou jsem kdy četla..

Sarah11
23.04.2018

Mně to zase jako takový propadák nepřišlo, první díl je na tom dle mého názoru podstatně hůř. Vlastně by mě to i docela bavilo, nebýt kapitol z pohledu Partridge, které byly zdaleka nejnudnější a nepřinesly mi nic zajímavého ani nového a kterých bylo bohužel nejvíc.
Postavy konečně trochu dospěly, už to nebylo maminka sem a maminka tam, což jsem vítala s nadšením, a začaly se nějakým způsobem vyvíjet. Moc se mi líbil vývoj Lydy, naopak Partridge, který byl jedním z mála, kteří mi v předchozích dílech tolik nelezli na nervy, mě vážně zklamal, ten jeho vývoj mi přišel trošku zvláštní po tom všem.
A ten konec? Já bych pochopila, kdyby ho autorka nechala otevřený, pochopila bych, kdyby to nebyl happyend, protože tohle by snad ani happyendem skončit nemohlo, ale štve mě, že celou sérii o něco jde a celý poslední díl v podstatě čekáte na nějaké vyvrcholení, finální bitvu a autorka to prostě natahuje a natahuje a když konečně na onu finální bitvu dojde, tak to usekne v tom nejlepším.
Za mě je bohužel celá série spíše zklamáním, čekala jsem více. Autorka určitě přinesla do této literatury zase něco nového, o tom není pochyb, ale příště už se na nálepku s nápisem "pro fanoušky Hunger Games" nachytat nenechám.

Shira27
04.12.2017

Nejhorší díl této trilogie a jedna z nejhorších knih jaké jsem kdy četla.
Celou knihu se nic nedělo, čekala jsem, že příběh začne gradovat a na konci se dočkáme nějaké pořádné akce a napětí, ale asi jsem moc rozmazlená a tahle kniha mi nic takového nepřeje.
Nudné, nedomyšlené, postavy nereálné, kterým na konci přeskočí kolečko a dělají kraviny u kterých jsem se fakt chytala za hlavu. Měla jsem chuť tu knihu hodit do krbu u kterého jsem seděla. Možná bych to i udělala, kdybych ji neměla půjčenou z knihovny.
Celkově by se tato série dala smrsknout na dva díly, ale autorka z toho asi chtěla vytěžit co nejvíce peněz a děj nezáživně protáhnout až své čtenáře unudí k smrti.
Dočetla jsem to jen kvůli tomu, abych se dozvěděla, jak to skončí. Mě to vážně zajímalo! Ale jak nad tím tak přemýšlím... Měla jsem skončit hned u první kapitoly..

izfnp
03.10.2017

Wow, tak zabitý príbeh som už dlho nečítala. Autorke sa jej príbeh zosypal pod rukami a to, čo robilo jedničku výnimočnou - originalita, istá surovosť, odvaha autorky íst proti prúdu - v dvojke akosi zmutovalo a v trojke už len čítame prílišnú snahu autorky odlíšiť sa. Alebo možno rezignovať, neviem, nakoľko logika príbehu ustúpila akémusi chaosu. Bezcielne putovanie všetkých postáv v Ohni nebaví, nedáva úplne zmysel, knižkou som sa doslova prekúsala s tým, nech už ju mám za sebou. Postavy utrpeli, ku koncu bolo ťažké ktorúľkovek z nich vnímať ako skutočného hrdinu príbehu a priať si šťastný koniec.

Otvorený koniec sám o sebe nie je zlý, ale toto nie je ani len otvorený koniec, autorka čitateľovi neposkytla nič, len oči pre plač nad postavami, ktorých chovanie v poslednom diely poprelo všetko, čo autorka v dvoch predošlých dieloch budovala, a ktorých smrť či prežitie tak už vlastne nemalo ani váhu.

Na druhú stranu mi imponuje, že sa autorka nebála ani svojím koncom vzoprieť štandardom a učiniť ho skutočne depresívnym, a to vo svojej chaotickej, neliterárnej, nevysokej reálnosti.

todilka
16.05.2017

Bylo to jiné...možná až příliš drsné, syrové, depresivní...zajímalo mě, jak se příběh vyvine a zároveň jsem se dost bála toho, co přijde...pořád jsem měla dojem, že to skončí hodně špatně...i samotný nápad je děsivý. A jak psala už spousta komentujících, bylo tam pár jakoby nedotažených věcí...otevřený konec, který běžel vysokým tempem mi tolik nevadí, spíš jde o některé postavy, dějové linky či situace...
*čtenářská výzva 2017: kniha, která má jednoslovný název

Sylvanas
17.05.2017

Asi nejsem jediná, kdo od téhle série čekal něco víc. Oheň bych hodnotila podobně jako Splynutí - až na konec. Ten mě překvapil a zklamal zároveň. Překvapil proto, že to byla ta nejzajímavější část z celé knihy a zklamal proto, že příběh zůstal otevřený. Celou sérii člověk čeká, jak že to vlastně nakonec celé dopadne, a ono to v podstatě nedopadlo nijak. Myslím, že tím autorka výrazně podkopala kořeny celému příběhu. Ano, nešťastníci se dostali do Dómu, ale co bylo pak? Začali se tam spolu s Čistými zabíjet navzájem, nebo spolu začali všichni žít v míru?
I u téhle trilogie se mi potvrdilo, že druhý díl je na natáhnutí příběhu a třetí je buďto lepší anebo horší než ten první, který ale bývá většinou nejlepší - z důvodu toho, že má autor dostatek inspirace. V tomto případě má ale první díl navrch.
Na závěr bych snad jen tuhle sérii shrnula touto větou: Nejdřív přišly Exploze a pak už byl všude jenom popel, prach a tma.

Horselen
26.04.2017

Poslední díl mi přišel nejzajímavější, ale možná je to tím, že jsem se těšila až sérii uzavřu. Protože po celou dobu mám pocit, že jsem se do čtení všech 3. dílů musela vyloženě nutit. Nevím čím to je, byly stránky, které mě vyloženě nebavily a za chvíli jsem se zase začetla... a takhle se to střídalo celou dobu.
Co se týče konce, nepřišel mi nijak zvlášť špatný, ale je pravda, že spousta věcí byla zmatená a zvláštní. Už od prvního dílu mi série přišla nedomyšlená, spousta věcí tam nebyla vysvětlená a do poloviny prvního dílu jsem se v ději neustále ztrácela.
Většina "filozofických" pasáží a úvahách o životě se mi tam vůbec nehodily, hlavně u El Capitana.
Na závěr ale nesmím zapomenout ohodnotit obálku, která se opravdu povedla, přestože nemám pocit, že by až tak souvisela s knihou.