Osudová přitažlivost

Doba vlády krále Jana v Anglii na počátku 13. století byla bouřlivá a složitá. Miriel Weaverová na příkaz svého nevlastního otce odchází do kláštera svaté Kateřiny, s přísahou, že odtud jednoho dne uteče. V klášteře pomáhala sestře Godefe a sestře Margaretě ve šitále. Jezdily mimo klášter ošetřovat nemocné. Jednoho dne uviděly ležet muže promrzlého na kost na trávě. Miriel se ihned rozhodla, že ho nenechá umřít a s pomocí sestry Godefe ho odvezou do kláštera. A právě tady osud svede dohromady klášterní novicku Miriel Weaverovou a Nicholase de Caena, který byl uvězněn za vzpouru proti královské moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15488/osudova-pritazlivost-Y7s-15488.jpg 4.138
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

The Marsh King’s Daughter, 1999

Kniha Osudová přitažlivost

petrulkaa
02.12.2020

Pěkné, odpočinkové čtení. Autorka opět nezklamala, vždy si ji zvolím, když potřebuji lehčí žánr. Síla lásky a vítězství nad zlem, krutostí a hamižností, to vždy člověka zahřeje na duši.

Zirvith
24.07.2018

Kniha mě nebavila tolik co jiné knihy tohoto žánru, takže mi trvalo zhruba měsíc, než jsem ji přečetla :o) Každopádně námět (a popisek) se mi líbil a čekala jsem teda něco lepšího. Ale nakonec se mi v knize přeci jen zamlouvalo pár situací a věcí, přestože se mi některé okolnosti moc nelíbily.. Ale ke konci to bylo už v pohodě :o)

miruska1
30.09.2017

Začiatok ma moc nezaujal ale som rada že som to nevzdala. Trochu iny štyl než na aky som zvyknuta. Zaver som si predstavovala trochu inak. Ale inač veľmy pekny a zaujimavy pribeh.

moudivlacek
10.05.2016

Tato kniha je vyprávěním o síle bohatství a moci, o žárlivosti a nenaplněné lásce. Tolik bolesti a malých radostí, které se linou celým příběhem. Měla jsem raději Nicholase, ale zároveň jsem obdivovala i nesmírnou odvahu a tvrdošíjnost a snahu přežít u Miriel.

Val
05.11.2014

K Elizabeth Chadwick se vracím vždy, když už mám všech těch thrilerů až nad hlavu.... :-) Vždycky se s ní vrátím daleko do minulosti a doslova hltám její úžasný příběh plný vášně, lásky a dobrodružství....