petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

I tento, další životní příběh jedné ze sedmi sester byl nádherný, zajímavý, napínavý a velmi čtivý od začátku až do konce. Díky hledání předků jsou zde opět dvě časové linie, současná a historická, které se příběhem prolínají a jsou velice skvěle napsány. Moc se mi líbil popis života cikánů ve Španělské Grenadě ve fascinující Alhambře. Autorka také velmi citlivě popisuje struhující a dramatický kočovný život velmi populární tanečnice flamenga. Ani současný život Tiggy s její láskou k zvířarům nebyl žádná nuda. V příběhu nechybělo dobrodružství, romantika, ale ani chudoba a smutek. Bylo to prostě kouzelné počteníčko.

02.08.2022 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Příjemné, nenáročné, oddychové čtení na léto.

13.07.2022 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Krásná oddychovka. Smutný příběh o špatné a bezcitné výchově dětí, ale nádherný důkaz toho, že sourozenecké pouto je silné, že láska a schopnost odpouštět má v životě opravdu velkou cenu. Příběh byl čtivý od začátku až do konce. Konec byl tak šťastný, jak jsem si ho představovala. Rodina je prostě nade vše.

04.07.2022 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opět další nádherný díl, od kterého se vůbec nechtělo odcházet. Úchvatně líčený příběh z prostředí Austrálie a i tentokrát se bravurně prolínají časové linie, v čemž je autorka opravdu mistr.

28.06.2022 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět nádherné čtení. Příběh třetí sestry se mi moc líbil. Autorka je opravdu skvělá vypravěčka. Je to opět napínavé a zamotané pátrání po minulosti, ve kterém nechybí útrapy, sle i radosti a hlavně láska. Děj mě dokázal úplně vtáhnout do jeho doby, vůbec se mi nechtělo knihu odkládat. a moc mě mrzí, že jsem ji dočetla. Už se těším na další díl.

14.06.2022 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

I tento, druhý, dil byl nádherný, zajímavý a moc hezky napsaný. Za mě byl ještě čtivější a zajímavější než ten první. Opravdu smekám klobouk nad vypravěčským uměním této spisovatelky. Je opravdu geniální. Už se moc těším na další sestru, jaká asi bude a kam nás její minulost zavede tentokrát.

03.06.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Krásný příběh založený na legendách o souhvězdí Sedm sester. Adopce šesti miminek, hledání původu, zamilování, záhadné úmrtí či neúmrtí, podrobnosti o stavbě sochy Crista v Riu, to vše tvoří napínavý příběh od začátku do konce, prostě nádhera. Už se těším na další díl o druhé ze sedmi adoptovaných sester.

21.05.2022 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Opět zajímavý, čtivý a napínavý rodinný příběh. Ma oblíbená spisovatelka mě nezklamala ani tentokrát. Kniha se četla moc hezky, zvláště od poloviny jsem se nemohla odpoutat. Obdivuji hlavní hrdinku, která mi nejdřív byla nesympatická tím, že se nechala od manžela vydržovat, ale nakonec jí život ukázal, že jeho smysl zpočívá úplně v něčem jiném než v činčání se a stárání se o domácnost a ona se úplně změnila. Fandila jsem jí pak až do konce a jsem ráda, že byla tak silná a se životem se skvěle poprala. A že jí toho do cesty nachystal. Manžel v base, dospívající neposlušný nevlastní syn potýkající se s drogami, problémová matka, tchán i tchýně.......no bylo toho ažaž.

03.05.2022 5 z 5

Porodní bábou navždy Porodní bábou navždy Patricia Harman

I tento poslední díl byl moc krásný. Nemohla jsem se od něj odtrhnout.

18.04.2022 5 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Autorka je má oblíbená, ale tentokrát trochu zklamala. Její knihu mám vždy jako oddechové, příjemné čtení se zajímavou zápletkou, ale tato byla taková spíše stresová s tématem smrti a nemoci. V této válečné době se mi nečetla hezky, knihu jsem sice přečetla během dvou dnů, ale už jsem byla ráda, že skončila.

20.03.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tak jako první díl i tento se autorce velmi povedl. Opět zajímavé, napínavé čtení. Další díl románové kroniky odehrávající se mezi lety 1921 až 1945 nás opět zavede do Karviné a Těšínska , kde se setkáme opět s Barkou, Ludwikem a Julkou z minulého dílu. Do každého časové období jsou zasazeni různí hrdinové té doby, prostřednictvím jejich osudů nás kniha vtáhne do děje. Příběh je psán podle skutečných událostí, které se odehrály během 24 let. Často jsem při četbě měla husí kůži, slzy na krajíčku, či zahájený dech. Prostě úžasné čtení, moc se těším na třetí díl.

16.03.2022 5 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

Klasická oddechovka vhodná do dlouhých zimních večerů. Příjemný, jednoduchý příběh.

29.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, která mě obohatila o znalosti z historie nelehkého života horníků a jejich rodin. Poutavě napsaný román se spoustou životních příběhů, často velmi smutných, někdy až neuvěřitelných. Těším se na další díl.

15.01.2022 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásný příbě, jen je mi smutno, že už skončil. Jsem babička čekatelka, za měsíc se má narodit náš vnouček, takže jsem jednotlivé porody hodně prožívala. Vřele doporučuji si přečíst tento poutavý příběh silné a životem zkoušené porodní báby, hezky je popsán vztah mezi Patience a její kamarádky černošské dívky Bitsy. Postupné sbližování s okolním světem, který zrovna nebyl nejjednodušší. Už se těším na další díl.

30.12.2021 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Uf, nádhera.Ani druhý díl příběhu rodinné ságy nezklamal, naopak líbil se mi ještě víc než první kniha.
Hlavní hrdinka prožívá kruté chvíle, kdy se musí sama postarat o svého malého synka a najde si v práci v textilní továrně za velmi krutých podmínek, ale má pořád sílu vše zvládnout. Krásné čtení pro podzimní dny, kde se najde láska, porozumění, ale i krutost a nenávist. Třetí kniha už vyšla a tak se těším na pokračování.

25.12.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Nádherná, i když krutá často velmi smutná kniha. Další z řady románů, ve kterých se dozvídáme něco z historie té doby a místa a zároveň si užíváme romantické příběhy jednotlivých postav. Mám ráda takové knihy a těším se na příběhy v nich. Děj byl zajímavý a napínavý od začátku do konce. Prusko-francouzská válka, těžké pracovní podmínky žen i dětí v továrnách, kruté léčebné procesy v sanatoriu pro duševně choré a nakonec i nehezké rodinné vztahy.......... Těším se na další pokračování.

25.12.2021 5 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Hezká oddychovka, spisovatelka opět nezklamala.

31.10.2021 4 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Knížka se mi líbila, hezky se četla, klidný napínavý příběh. Mám takovýto styl ráda, napětí bez velkých hrůz a ošklivostí. Taková oddychovka. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácela ve jménech, ale rychle jsem se pak orientovala.

15.10.2021 4 z 5

Nádherný život Nádherný život Danielle Steel

Super oddechovka. Autorka nikdy nezklame, když si potřebuji dát relax a pohodu u zajímavého, sladkého trošku i napínavé příběhu že života. Je to fajn příběh, který mě úplně pohltil. Bylo mi hrozně líto slepé Blaseiny dcery Salimy. Jinak krásná knížka a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Doporučuji!!

05.10.2021 4 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Až příliš romantická pohádka, hezká oddychovka, občas mám chuť si takovou slaďárničku přečíst. Spisovatelka je výborná vyprávěčka, mám ji moc ráda, nikdy nezklame. Knihu jsem četla téměř na jeden zátah.

27.09.2021 4 z 5