Porodní bábou navždy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další pokračování úspěšné série sleduje osudy porodní báby Patience Hesterové, která spolu se svou rodinou a přáteli čelí těžkostem během druhé světové války. Ještě ani nepominul dopad Velké hospodářské krize a nový problém je na obzoru. Evropa je ve válce a je jen otázkou času, než se do konfliktu vloží i Spojené státy. Zatímco někteří se směle vrhají do boje, Daniel Hester mezi ně nepatří. Manžel Patience je sice vlastenec, ale během první světové války viděl příliš mnoho krveprolití a přísahal, že už nikdy nepozvedne zbraň. Svým postojem uvrhne sebe i svou rodinu v nemilost a vláda ho uvězní za jeho přesvědčení. Patience musí podporovat svou rodinu a rvát se za propuštění svého manžela, a to navzdory vlastním pochybnostem. Více než kdy jindy musí v této bouřlivé době udržovat svoji praxi, spoléhat se na štědré přátele a odvážné sousedy, ale také na svou vlastní nezkrotnou sílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446281/big_porodni-babou-navzdy-Xu2-446281.jpg 4.180
Série:

Porodní bába od řeky Hope 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Once a Midwife, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Porodní bábou navždy

Annannas
28. září

Velmi povedená trilogie. Každý díl byl jiný a každý měl co říci. Já si užila všechny.

FoxFox
13. září

Třetí, závěrečný díl dočten a musím říct, že mi bude po postavách, které nás sérií od řeky Hope provázely, trošku smutno. Knize jsem musela oproti předchozím dvěma dílům ubrat na hodnocení jednu hvězdičku, protože jsem se nemohla ztotožnit s názorem Patience na zapojení jejího manžela do války. Nicméně sérii určitě doporučuji, je to krásné čtení.


orinka3
10. srpna

Třetí díl si asi vynutily úspěchy předchozích. Lituji, ale nemá to soudržnost, jsou to jen poslepované útržkovité vzpomínky plné amerického vlastenectví. Čekala jsem víc zážitků s rodičkami. Méně znamená více.

AnetaKor
30. července

Tvůj život se může změnit během jediné minuty. To si zapamatuj. Mezi dvěma nadechy se může píseň zastavit.

zimolka
14. července

Všechny tři díly jsou nádherně napsané.Dokonce mě bylo líto, že kniha končí.Urcite si ještě někdy přečtu znovu.

harena
03. července

Léta běží, Patience kromě výchovy dětí a starosti o hospodářství stále jezdí k porodům, i když těch oproti minulým dílům ubylo. Začala druhá světová válka a vyhrocují se vztahy mezi nadšenci, kteří se hlásí do války a mezi tzv, odpírači, mezi které patří i její manžel. Patience nemá jednoduchý život, když je Daniel uvězněn ( prozrazeno v anotaci), zvládá vše i díky bílým i černým přátelům. Nic není tak zlé, pokud je člověk kolem sebe má. Život není až tak jednotvárný. Při autonehodě v zimě na vrcholu hory pomůže při porodu v kabině náklaďáku , poradí si i když bílý hurikán odnese střechu stájí nebo když se při ledové bouři zřítí na dům strom.
Jinak je to poklidné vyprávění naplněné radostí ze všedních věcí a ze života, příjemné čtení s trochou nostalgie. Celá série se mi líbila, ráda si ji přečtu znovu.

čef
20. června

Tentokráte je porodů méně, příběh je ale dostatečně dojemný nejen pro dámy. Točí se hlavně kolem odpírání vojenské služby v době 2. světové války a je zde proto také hodně napínavých scén plné rvaček, nadávek a utrpení. Ve třetím díle se vracíme k Patience, Becky z druhého dílu se odstěhovala do Washingtonu, což věrné čtenáře může trochu mrzet. Jinak si však, jako vždy, užijí hodně dobrý román.

Makůvka
01. června

Tak, dočteno. I když se mi tento díl nelíbil tolik, jako ty dva předchozí, musím knížku hodnotit kladně a mrzí mě, že příběh Patience končí. Vřele doporučuji všechny tři díly, protože to bylo příjemné a pohodové čtení.

1