Vysněná kavárna na zámku

Vysněná kavárna na zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372843/bmid_vysnena-kavarna-na-zamku-y7u-372843.jpg 4 70 23

Po trpkém zklamání v lásce se Ellie rozhodne od základů změnit svůj život. Vymění nudnou kancelářskou práci ve městě za život na venkovském zámku, kde získá pronájem tamější kavárny. Splní si tak svůj dávný sen - pokračovat v šlépějích své milované babičky, která pekla úžasné dorty a koláče a své umění jí odevzdala. Není to však všechno tak jednoduché ani romantické, jak by se mohlo zdát. Majitelem zámku je mrzutý lord, jenž nesnáší všechny novinky, ve svém malém zámeckém pokojíčku se Ellie klepe zimou a příjmy v kavárně jsou nestabilní. Krok po kroku si musí vybojovat své místo na výsluní a všechny kolem přesvědčit, že její skvělé dorty přilákají do zámku spousty návštěvníků. Už jí chybí pouze někdo, s kým by svůj nový život sdílela. Vztahy v práci se nevyplácí, ale je tu Joe, pohledný mladý manažer usedlosti, jemuž je těžké odolat. Stane se nová láska její třešničkou na dortu?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Sofa Books

The Cosy Teashop in the Castle , 2016

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Musím souhlasit s komentáři níže. Jedná se o milou, nenáročnou oddechovku na pár večerů...

LaBobule
28.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak nevim... zacatek knihy mi prisel celkem fajn. Zadna velka akce tu neni a ani jsem ji necekala. Uz podle obalky bylo jasne ze to bude pohodovy romanticky pribeh. Problem jsem mela s tim, ze jsem neverila lasku mezi hlavnimi hrdinami a to je spatny u romanticke knizky . Navic posledni dva ,,zvraty" na konci knihy .... 1. Vztah hrabete Henryho a manazera hotelu Joeyho (rikala jsem si jen to ne), 2. Vyhori kavarna - strih a svatba na konec. Rozsah skody v kavarne po pozaru a jak se s tim hrdinka poprala uz najednou neni dulezite, ackoli celou knihu resi finance a obavy jak prezije do dalsi sezony.

knihovnička007
22.09.2022 3 z 5

Romantika, sladká jako Elliiny dorty.
Jednoduché, odpočinkové, čekala bych více překážek...
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Hypatia1010
21.08.2022 3 z 5

Milý, příjemný příběh oživený zajímavými recepty. Ellie mě moc nezaujala, charakterově mi připadala trochu nevýrazná, taková nemastná-neslaná. Navíc byla opravdu hodně naivní a nepraktická. Je vážně s podivem, že s její nepraktičností a nezkušeností dokázala nakonec kavárnu rozběhnout a vybudovat si přátelské vztahy s personálem, který ji zpočátku hází klacky pod nohy. Překvapivě se do ní zamiluje takový v podstatě dokonalý chlap.
Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Jako oddechovka celkem dobrý.

Zelený.úval
21.04.2022 3 z 5

Příběh neurazí, ale ani nějak nenadchne. Snad jen malé plus za romantické prostředí zámku. :-)

Aranel15
08.03.2022 5 z 5

Ellie je dost naivní, takže se divím, že její kavárna dopadla tak dobře. Popisy dortů a dalších sladkostí byly naprosto skvělé a často jsem u nich vážně slintala. Celkově je kniha taková milá oddechovka.

petrulkaa
29.01.2022 4 z 5

Klasická oddechovka vhodná do dlouhých zimních večerů. Příjemný, jednoduchý příběh.

Fzuzik
26.06.2021 3 z 5

Nenáročná četba, celkově jsem se dobře bavila, jen bych klidně přidala více dějových linek z kavárny a jejího provozu.

Riccia
04.02.2021 5 z 5

Pohodová milá knížka :-) V současné době ideální společník .

lenka7348
24.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Klasický romantický příběh, kdy zklamané děvče ke štěstí přišlo...Což by mi rozhodně nevadilo, pokud by to bylo lépe napsáno. Bohužel musím přiznat, že zklamaným děvčetem jsem byla tentokrát já. Něčeho tam bylo příliš, např. neustálých zmínek o tom, že Ellie chce na zámku vybudovat skvělou kavárnu, a kvůli tomu opustila svůj dřívější život. Jinde mi zase přišlo, že byla myšlenka/situace uťata příliš brzy. Za mě tedy slabší průměr.

PaníColumbová
07.11.2020 4 z 5

Moc hezká a romantická knížečka - stojí za přečtení během podzimních večerů... Dávám o jednu * méně za mnono "erotických" chvilek ...:-)

bábuška
24.06.2020 2 z 5

Příběh sladší než čoko-kávový dort.

milena8281
17.06.2020 4 z 5

Jé, to byla tak milá oddychovka. Myslím, že měla Ellie opravdu štěstí, že při její nezkušenosti všechno tak hezky fungovalo. Umím si představit, že to mohla být i naprostá katastrofa. Taky jsem si vždycky říkala, že by se mi líbilo mít kavárničku, ne kvůli dortíkům, na pečení já bohužel nejsem, ale spíš knihomolskou kavárničku. Místo, kde jsou knížky na půjčení, k tomu káva, čaj a něco dobrého na zub. Takové tiché útočiště pro knihomily. No a ta romance k tomu, ta byla bonus. Moc jsem si to užila.

cukrovka
25.11.2019 4 z 5

Taková oddechová pohádka pro romantičky. Hlavní hrdinka neustále něco peče a mě se po celou dobu čtení sbíhaly sliny. Kdo rád peče, může si vyzkoušet čoko-kávový dort jehož recept je na konci knížky.

essene
09.10.2019 2 z 5

milá oddychovka

Kačík
08.10.2019 5 z 5

Oddechová knížka, která se výborně četla.

Theresa28
08.09.2019 5 z 5

Krásný den ???? Tak jsem konečně po 2 měsíční pauze přečetla knížku Vysněná kavárna na zámku od Caroline Roberts. ????Kniha je to moc hezká a kdo má rád romantiku, humor a knihy o pečení plné všech možných a lákavých vůní tak si knihu přečtěte! Stojí za to. ❤
Hlavní hrdinka Ellie má sen mít svou vlastní kavarnu, kde by pekla všelijaké lahodné dortiky a zákusky. Naskytne se jí příležitost pronajmout si kavarnu na zámku. Podaří se jí uskutečnit její sen? Bude kavárna prosperovat? Nebo jí přinese jen samé problémy s penězi? Najde Ellie novou lásku? To si musíte přečíst sami ????U knihy se mi pořád sbihaly mlsné sliny na všechny ty lákavé zákusky, dorty a slané pečivo, které Ellie ve své kavárně podávala hostům ????

lusitta05
10.05.2019 4 z 5

Nebolo to zlé, taká milá oddychovka.

nicole1990
03.11.2018 4 z 5

pěkné čtení taková milá oddechovka od detektivek a thrilleru :-)

bookcase
21.06.2018 4 z 5

Sladká jednohubka na léto, líbil se mi námět i prostředí. Opět jedna hvězdička dolů za překlad, to už je druhá kniha od Sofa Books, kterou jsem četla, a kde jsou nepřesnosti v textu- jak je možné, že si v jednom rozhovoru osoby chvíli tykají a pak zase vykají - opět si s tím nedal redaktor/ka/ práci. Škoda, protože Sofa Books mi svou tématikou hodně sedly. Snad se to zlepší.

pro ženy kavárny Lány (zámek) cukrárna životní pohoda, hygge

2018  71%Vysněná kavárna na zámku
2021  86%Kočka v umění

Kniha Vysněná kavárna na zámku je v