Co to bude?

Tuto otázku Jana pokládá zákaznicím den co den. Pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů, jejich dny jsou naplněné hřejivostí, vzájemnou láskou a přátelstvím, a také sny, které ne vždy vyslovují nahlas. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu mění… a ani jedna netuší, že tohle je jen začátek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251406/co-to-bude-OXC-251406.jpg 4149
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Noxi

Marryzlis
17. červenceodpad!

Četla jsem ji do výzvy. "Co to bude?" Spíš si říkám, "co to bylo?" Plytké, to slovo už tu někdo použil a je dokonale vystihující. Toto opravdu není můj šálek čaje, vrátím se zpět ke svým žánrům a knihy tohoto typu nechám ke čtení jiným.

Doteď mi autorka nevadila, ale tohle byla fakt síla. Plytké, černobílé, místy jsem četla s otevřenou pusou, protože jsem nechápala, kam autorka na dialogy chodí. Nejvíc mě iritovalo, jak se o dcerách všichni vyjadřovali jako o "malých". O závěru se tu zmiňovat ani nebudu, to už je tu komentováno několikrát.

Maanna

Omlouvám se, na tento druh literatury asi nejsem stavěná. Postavy jsou na mě strašně černobílé, všechny děti jsou hodné, skromné a vzorně vychované a chápou svět lépe než dospělí. Jen ti oškliví muži ty báječně ženy nějak nechápou, ale tu a tam se povede nějakého jedince převychovat... Ale pokud není muž okamžitě připraven milovat neteř své vyvolené, je to hlupák, co si šlape po štěstí... A nakonec jsou všichni ti dobří šťastní a spokojení. Jasně, je to moje chyba, nemám se do takových knih vůbec pouštět. Snad nikoho svým komentářem moc neurazím.

Andílci

Velmi pekny pribeh.

Knížky od T.K.V. se čtou samy. Některé se mi líbí víc, některé jsou méně zdařilé, ale všechny mají něco společného, a to že jsou jakoby ze skutečného života, který je kolem nás. V jejích románech je nějaká tragédie i bolest, po které přichází naděje a láska. Mně se to líbilo a hodnotím 4*.

Jája92

Výborná kniha, která se dobře čte.

mirunda

Kniha se i velmi dobře četla, ale čím více čtu knih od autorky, tím více mi přijdou na jedno brdo a konec této bych zařadila takřka do červené knihovny. Na mě příliš přeslazené. Ale jako odpočinek dobrý.

Lalina3
26.11.2017

Po Přítelkyních už jsem do autorčiných knih tak nadšená nebyla. Ovšem Co to bude? mě přesvědčilo, že nejnovější kniha byla jen výjimečně nezáživná. Tato kniha mě velice bavila, byla jsem překvapená, smutná, šťastná, vše jsem prožívala s dobře vykreslenými hrdiny, tak jako vždycky u knih této autorky. Doporučuji, autorku vždy zvolím, když si budu chtít přečíst něco opravdu...krásného a ze života. :)

marli58
16.11.2017

Pěkný příběh, kterým se vine jak černá nit smutek hlavní hrdinky ze ztráty mladší sestry a zároveň i moje potřeba mít po ruce kapesníky. Nicméně způsob, jakým Jana celou situaci řešila, se mně moc líbil. Trochu úsměvně působil ten konec - něco podobného už jsem viděla zfilmované - ale proč ne, aspoň ten smutný příběh šťastně skončil :-).

R.E.M.
11.10.2017

Pro jednoho čtenáře možná oddechovka (?), pro jiného (kdo něco podobného zažil) vystižná sonda do temněmodrých hlubin života. Přestože mě hlavní postava Jany chvílemi iritovala svým "zachraňováním světa" - přebíráním odpovědnosti za druhé, jde o skvělou knihu. I když možná přesně tyto emoce měla autorka v úmyslu vzbudit :-) a přimět ctenářky k zamyšlení, zda je vždy tím nejlepším řešením neúnavná pomoc a bezvýhradné obětování se pro každého.

Poznámka - pozor SPOILER:

Postava Janiného švagra Petra byla úžasně napsána - taková postava sobeckého a líného otce hajzla se hned tak v knihách nevidí!

M100
08.10.2017

Odpočinková knížka, příběh pěkný, smutný, ale ukazuje co vše je člověk schopen vydržet, když má pro koho a nevzdává se.

radus
09.09.2017

Opět pěkná odpočinková knížka z běžného života, Keleová ani tentokrát nezklamala, ale ten konec je opravdu maličko přeslazený.

sazamala
08.07.2017

Super čtení,plné smutných a dojemných chvil,které potkávají každého z nás.Konec mě trochu zklamal,až moc přeslazený.Ale jinak bezva knížka.

hanča34
31.05.2017

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala číst. i když obsahuje tragické momenty, člověk nějak cítí, že to bude mít dobrý konec.

Pajina68
18.04.2017

Kniha se mi líbila, tato autorka píše opravdu čtivé knížky.

EvikU.
07.04.2017

Silný příběh mě zaujal. Sesype se toho na hlavní hrdinku opravdu hodně. Četla jsem ji najednou a moc moc se mi líbila.

petraso
08.03.2017

Příjemné oddechové čtení ze života. Ale ten závěr, ten u mě ubral hvězdičky. Když jsem četla jak je oběma špatně, bála jsem přesně tohoto konce. Mám ráda šťastné konce, ale co je moc, to je moc.

Mišule_11
31.12.2016

Kniha se šťastným koncem a překvapením na závěr! Líbila se mi, dobře se četla a když jsem doufala, že to tak bude, tak to tak opravdu bylo! :) Příjemné a oddechové počtení! :)

Aleh
27.12.2016

Jana má dospělou dceru a plně ji zaměstnává a naplňuje práce v kadeřnictví.
Jejím životem však otřese a zacloumá nečekaná smrt její o 10 let mladší sestry, péče o malou Sáru a také vážná nemoc její matky, která svůj vyměřený čas tráví už jenom v sanatoriu.
A také ji po dlouhých letech potká velká láska, ve kterou už ani nedoufala…
Jak to všechno půjde na prahu čtyřicítky skloubit dohromady?
Přijde období plné smutku a slz, ale také velkého štěstí a životního naplnění… Jak už to v životě bývá... Ti, kdo si oblíbili Táňu Keleovou-Vasilkovou, si jistě přijdou na své.

luciefeix
04.12.2016

žena která si toho na sebe vezme více než dovede unést ale popere se s tim jak nejlépe muze , za mě velice dobré a čtivé .

kudrdlinka
16.11.2016

Příjemná oddychovka se šťastným koncem, který jsem ale Janě přála, vždyť těžkých chvil zažila dost. Autorku mám ráda, píše čtivě o životě, vztazích a obyčejných lidech.

majík1
04.07.2016

Opět nádherná kniha

Petule5
28.05.2016

Další skvělý příběh, který mě bavil od začátku do konce. Táňa je jednička!

helča5
24.05.2016

Je to 1.knížka od této autorky,co jsem přečetla,začátek nic moc,ale pak se četla sama,moc se mi líbila a určitě si od ní ještě něco přečtu.

Leniiis
19.04.2016

I já musím souhlasit s tím, že ač tato autorka píše skvěle, tak tohle byla spíš slabší knížka. A ten konec to byl happyend jak vyšitej, větší sladárnu asi ani vymyslet nemohla :)

Jajina555
01.04.2016

Moc se mi líbila.

agatha2
27.03.2016

Mám pro tuto spisovatelku slabost, přiznávám:-) knihu jsem přečetla na jeden zátah, moc se mi líbila, i když se přiznám, že jsem měla sto chutí s Petrem pořádně zastřepat, malé Sáry mi bylo moc líto, ale konec dobrý, všechno dobré, jak se říká.....

Dadula118
22.03.2016

Příběh z běžného života ,o to víc se mě líbí,že je to příběh obyčejných lidí.Knížka se četla sama,jen mě moc nesedí styl psaní.Konec malinko "americký happy end"

popeluška
16.03.2016

Velmi krásné čtení....autorka mě zatím ještě nezklamala:-)

kika 13
13.03.2016

Někdy je to jako v životě za dobrotu na žebrotu.Jana změnila ze dne na den po smrti sestry svůj zaběhnutý životní styl.
Díky svému rozhodnutí starat se o malou Sáru přišla o Karla.
Konec je pohádkový i když to hlavní sladit dohromady chod domáctnosit to hlavní hrdinku teprve čeká.