Babí léto

Babí léto spojuje tři malé romány — tři novely s poutavým příběhem a nepředvídatelným koncem, který se ale ukáže jako nejlepší pro hlavní hrdiny. Stárnoucí klavírista Wenig se zamiluje do krásné, ale povrchní Laury. Jeho romantická hra na city a lásku je Lauře k smíchu a málem by za ni Wenig zaplatil životem, kdyby v pozadí nestála zralá a chápavá zachránkyně. V druhé novele vystupuje Doris Téglová v roli neomylné ředitelky své rodiny. Manžel i dcery se chystají ke vzpouře proti ní, ale Doris na toto nebezpečí reaguje tak nechápavě, že tím nevědomky rodinnou bouři zadusí a na pověsti rodiny a hlavně na Doris není pokřiven ani vlásek. V třetím příběhu se potkají dvě zklamané mladé ženy, které se přitahují svými protiklady. Podnikavá Marta přemluví výbornou kuchařku Gabrielu, aby si otevřely restauraci. Úspěch Lvího dvora zamotá jejich život tak, že mají dohromady nejen restauraci, ale i manžela a milence. V Babím létě se postavy ocitají v různých polohách života, od tragických až po komické, a autorka jim svým humorem pomáhá nacházet kladné nebo dokonce šťastné východisko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199795/big_babi-leto-9lW-199795.png 3.5111

Kniha Babí léto

LenkaMaresova

(+ SPOILER) První a třetí povídka měla myšlenku, ale ta prostřední? To jako vážně? Červená knihovna psaná růžovou propiskou a ještě přitažená za vlasy. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, ale ten se nekonal.

knihovniceS

Babí léto
Tato kniha je složená ze tří delších povídek. To by mi nevadilo, ale vadí mi, že prostřední povídka Lví dvůr už byla v povídkové knize Holčičky, kterou jsem četla před půl rokem.
Jinak povídky – novely jsou z různých oblastí života a jsou čtivé.
První povídka je o stárnoucím bohatém muži, který si nechá poplést hlavou mladou „zlatokopkou“, ale když mu jeho paní domácí zachrání život, včas si uvědomí, kdo ho má rád.
Druhá je zmiňovaná povídka Lví dvůr, která může a nemusí být pravdivá. Příběh dvou kamarádek a jejich propletených vztahů (něco jako manželský trojúhelník). Myslím, že z mužů dělají blbce ...
Třetí povídka o potvoře Doris, která mi děsně lezla na nervy – manipulátorka, která ničí život všem v rodině. Když si to uvědomí v tíživé situaci na chalupě a chce vše napravit, její snaha trvá jen několik hodin, a jak je zpět doma, vše je při starém.
Doporučuji, dávám 4 hvězdy za duplicitu povídky Lví dvůr.

petrulkaa
22.12.2020

Nemám moc ráda krátké povídky a opět se mi nechuť k nim potvrdila. Paní Váňová mě poprvé zklamala. Hezké, jak si v první povídce pan uvědomí, kdo o něj skutečně stojí. Ty další dva jsou už lepší. Jak ta potvora Doris zničila svému muži život a nikdy se neponaučí a šílená troj až čtyřkombinační partnerská partie. Dalo se to přečíst a občas se i pobavit, ale paní Váňová umí víc setsakramentsky víc.

Aneleh
10.04.2020

Tři zvláštní příběhy, které se každému nemusí zamlouvat. Mně se však líbí, jak se autorka nebojí zabruslit mezi neobvyklé nebo ne příliš chvályhodné lidské vlastnosti a vykreslit je s odvahou a upřímností. Ať si každý myslí co chce, i takhle to prostě někdy chodí.

akdar72
10.12.2019

Tři příběhy, každý jiný a přitom mají tolik společného...

stefi61
30.10.2019

Váňová nikdy nezklame.

Madla70
01.10.2019

Doporučuji všem, kteří mají rádi knihy ze života a nechají se rádi překvapit, co život nachystal.

zdenaR
11.01.2019

Opět velmi čtivá kniha, i když mám raději dlouhé romány (abych si to více užila).
Autorka patří mezi mé nejoblíbenější, nevynechám žádnou její knihu.
Ale musím říci, že tato je nejslabší :-(((