Sluncem spálená země

Sluncem spálená země https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1609/sluncem-spalena-zeme-1609.jpg 4 88 25

Příběh dívky Tary, kterou přiměje krutý zážitek k útěku z domova. Sedm let žije u kočovných cikánů a po té se vydá za tetou Viktorií do Austrálie. Loď však ztroskotá a Tara se stane řízením osudu náhradní matkou dvou dětí. V Austrálii se pouští do záchrany tetiny farmy.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

In The Heart of a Sunburned Land , 2002

petrulkaa
petrulkaa
12.07.2023 5 z 5

Mám moc ráda dobrodružné knihy, ve kterých hlavní hrdina překonává těžké překážky. A tato byla navíc o těžkém, ale zároveň krásném a napínavém životě v Austrálii. Příběh Tary se moc hezky četl, měl rychlý spád, mnoho napínavých a zajímavých částí, knihu se mi nechtělo odkládat. Moc nerada se s osudem Tary loučím, klidně bych brala pokračování.

Arev122
Arev122
01.10.2022 3 z 5

Románem jsem byla dost zklamaná, čekala jsem alespoň trochu dobrodružný příběh života v Austrálii, ale nakonec to bylo pouze oddechové čtení připominající červenou knihovnu.

bábuška
bábuška
23.11.2020 5 z 5

Ač kniha o mnoha stránkách, četla se velice dobře a rychle. Příběh Tary, dívky z vyšších kruhů, která opustí rodinu a prochází dobrodružnými příběhy, jak v cikánské tlupě, tak cestou po moři z Irska do Austrálie, kde chce začít nový život na farmě své tety. Už při březích Austrálie loď ztroskotá a Tara zůstane osamocena na pevnině, sama se dvěma osiřelými dětmi, tříletou Hannou a desetiletým Jackem. Čeká je náročná cesta do středu ostrova, jen písek, prach, hejna much a stálé horko. Ani na farmě Tambora je nečeká spokojené doputování, její ovdovělá teta ponechá správu farmy v rukách Tadda Swena, který vede hospodářství ke zkáze, protože ji chce získat pro sebe. Tara vezme hospodářství do vlastních rukou, odhalí správcovy podvody, farma je zadlužena a nakonec Tara najde v této pustině lásku k mužnému Ethanu Kuzterovi.Krajina střední Austrálie je pěkně popsána a dost nového jsme se o ní dozvěděli. Příjemné počtení.

eva3992
eva3992
08.08.2020 3 z 5

Příběh Tary, která po neshodě s rodiči uteče a kočuje s cikány. Téměř po deseti letech od nich odejde, rozhodne se opustit Irsko a jet za tetou, která má farmu v Austrálii. Při cestě loď ztroskotá, Tara naštěstí přežije a adoptuje si dvě děti, jejichž rodiče nehodu nepřežili. Po příjezdu na farmu zjišťuje, jak je ve špatném stavu a rozhodne se vše zachránit.

Tato knížka má opravdu vysoké hodnocení, já však půjdu proti proudu. Anotace nám řekne téměř vše, pak už zbývá jen poslední třetina knihy. Takže žádná velká překvapení a napětí nečekejte. Navíc každá postava je vykreslena tak, že Vám je hned jasné, jak se bude chovat a co bude provádět. Vše je knize velice předvídatelné, vše dopředu snadno odhadnete, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je superwoman, protože zvládne vše, i to nemožné.

Samotné téma knihy se mi líbilo. Určitě by byl pěkný třeba i film na její námět. Ale mně prostě nesedl styl, jakým je kniha napsána, takže jsem se u čtení vcelku trápila.

wildprincess
wildprincess
11.03.2020 4 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Pěkně psané

účetní
účetní
05.07.2019 5 z 5

Krásná a velmi čtivá kniha o lásce, přátelství a soudržnosti, ale i o bolesti ze ztráty blízkých a těžkých osudech lidí potýkajících se nejen s těžkou dobou a drsnými podmínkami Austrálie, ale i se zradou, tupostí a pokrytectvím.

Jozefina
Jozefina
02.07.2019

Mě se kniha četla dobře od začátku až do konce. Austrálie je zajímavá země.

Pavlaj
Pavlaj
15.09.2018 4 z 5

Z historie mé zamilované Austrálie tam něco bylo, dokonce z toho ani úplně moc nečouhala červená knihovna. Ale ten děj....tragédií a překážek potkalo hlavní hrdinku trochu moc na to, aby bylo i jen vzdáleně uvěřitelné. 70%.

laura
laura
15.04.2018 5 z 5

Také jsem měla problém s začátkem příběhu, cikánským prostředím, možná i proto, že jsem neměla čas přečíst víc stran v kuse... Ale pak mě příběh pohltil a já hltala stránku za stránkou a i když podvědomě tušíte, že to prostě musí dopadnout dobře, stejně vám to nedá a málem nedýcháte, jak moc si přejete, aby to dobře dopadlo pro všechny... Tady tomu tak zcela není, ale nebudu prozrazovat. Přesto se jedná o knihu, o které budu ještě dlouho přemýšlet... A že by červená knihovna? Neřekla bych. Té romantiky tam moc nenajdete. Jde spíš o život, jak ho neznáme. A o mnoha tvářích lásky, nejen té partnerské. A o lidech. Ano, především je to o lidech...

Bobina74
Bobina74
17.03.2018 4 z 5

Tak tohle by šlo. Spisovatelka, která vám ukáže, že i oddechová červená knihovna (spoustou lidí opovrhovaná) se dá psát i jinak. Veliké plus u této autorky je prostředí Austrálie, které dodá knize zajímavý tón.
P.s. : Trochu mně nebavil začátek z cikánského prostředí, zřejmě způsobený jiným zeměpisným umístěním :-).

havrmoni
havrmoni
09.03.2018 5 z 5

Opět je to o silných ženách a bezva chlápcích. O tom jak lidé dokážou být pokrytečtí a pomlouvační,jak taky ale umí pomáhat,když je třeba. O přátelství bez podmínek a o lásce,která roste a sílí.

VenuseV
VenuseV
24.10.2017 5 z 5

Opět příběh z australské divočiny. Velmi čtivý napínavý příběh.

kika 13
kika 13
06.07.2016 5 z 5

Parádní čtení o chuti zvítězit nad nepřízní osudu.Konce jsem se nemohla dočkat a hlavní hrdince Taře fandila .

Val
Val
04.11.2015 5 z 5

Vyloženě velmi milé překvapení. Je fakt, že začátek lehce připomínal červenou knihovnu, ale pak se to rozjelo. Naštěstí, poučena zdejšími komentáři, jsem vytrvala . Za mě super :-)

misha-ko
misha-ko
28.07.2015 4 z 5

Krásné počtení, ale taky jsem chtěla ze začátku knihu odložit.

11beruska
11beruska
28.03.2015

Moc hezká kniha, právě jsem ji dočetla. Z kraje jsem myslela že ji odložím, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Myslím si, že by si zasloužila pokračování, a jistě by bylo o čem psát.

kolacky
kolacky
17.10.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha o toleranci - jak vznikne, když se obě strany snaží, a když se nesnaží, je to tragédie. Silné holce, jako je Tara, musí každý držet palce a věřit, že i ji potká dobrý konec!!!

ovpana
ovpana
03.09.2014 5 z 5

Moc příjemné čtení, nedá se od knihy odejít

Kačík
Kačík
26.08.2013 5 z 5

Super kniha,rozhodně doporučuji k přečtení. Začátek nic moc, pak jsem se ale do knížky zabrala a seděla jsem u ní, dokud jsem ji nedočetla až do konce.

he.olca
he.olca
18.08.2013 4 z 5

Oddychovka, nastínění kultury jiné země. Celý příběh je velice čtivý, kniha mě bavila.

Austrálie pro ženy

Elizabeth Haran
australská, 1954
2010  83%Divoké vody
2008  81%Vyprahlé srdce
2011  87%Místo na slunci
2005  86%Západ slunce nad Edenem
2004  89%Sluncem spálená země

Kniha Sluncem spálená země je v