Sluncem spálená země

Příběh dívky Tary, kterou přiměje krutý zážitek k útěku z domova. Sedm let žije u kočovných cikánů a po té se vydá za tetou Viktorií do Austrálie. Loď však ztroskotá a Tara se stane řízením osudu náhradní matkou dvou dětí. V Austrálii se pouští do záchrany tetiny farmy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1609/sluncem-spalena-zeme-1609.jpg 4.574

Vydáno: , Alpress

In The Heart of a Sunburned Land, 2002

Kniha Sluncem spálená země

bábuška
23.11.2020

Ač kniha o mnoha stránkách, četla se velice dobře a rychle. Příběh Tary, dívky z vyšších kruhů, která opustí rodinu a prochází dobrodružnými příběhy, jak v cikánské tlupě, tak cestou po moři z Irska do Austrálie, kde chce začít nový život na farmě své tety. Už při březích Austrálie loď ztroskotá a Tara zůstane osamocena na pevnině, sama se dvěma osiřelými dětmi, tříletou Hannou a desetiletým Jackem. Čeká je náročná cesta do středu ostrova, jen písek, prach, hejna much a stálé horko. Ani na farmě Tambora je nečeká spokojené doputování, její ovdovělá teta ponechá správu farmy v rukách Tadda Swena, který vede hospodářství ke zkáze, protože ji chce získat pro sebe. Tara vezme hospodářství do vlastních rukou, odhalí správcovy podvody, farma je zadlužena a nakonec Tara najde v této pustině lásku k mužnému Ethanu Kuzterovi.Krajina střední Austrálie je pěkně popsána a dost nového jsme se o ní dozvěděli. Příjemné počtení.

eva3992
08.08.2020

Příběh Tary, která po neshodě s rodiči uteče a kočuje s cikány. Téměř po deseti letech od nich odejde, rozhodne se opustit Irsko a jet za tetou, která má farmu v Austrálii. Při cestě loď ztroskotá, Tara naštěstí přežije a adoptuje si dvě děti, jejichž rodiče nehodu nepřežili. Po příjezdu na farmu zjišťuje, jak je ve špatném stavu a rozhodne se vše zachránit.

Tato knížka má opravdu vysoké hodnocení, já však půjdu proti proudu. Anotace nám řekne téměř vše, pak už zbývá jen poslední třetina knihy. Takže žádná velká překvapení a napětí nečekejte. Navíc každá postava je vykreslena tak, že Vám je hned jasné, jak se bude chovat a co bude provádět. Vše je knize velice předvídatelné, vše dopředu snadno odhadnete, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je superwoman, protože zvládne vše, i to nemožné.

Samotné téma knihy se mi líbilo. Určitě by byl pěkný třeba i film na její námět. Ale mně prostě nesedl styl, jakým je kniha napsána, takže jsem se u čtení vcelku trápila.

wildprincess
11.03.2020

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Pěkně psané

účetní
05.07.2019

Krásná a velmi čtivá kniha o lásce, přátelství a soudržnosti, ale i o bolesti ze ztráty blízkých a těžkých osudech lidí potýkajících se nejen s těžkou dobou a drsnými podmínkami Austrálie, ale i se zradou, tupostí a pokrytectvím.

Jozefina
02.07.2019

Mě se kniha četla dobře od začátku až do konce. Austrálie je zajímavá země.

Pavlaj
15.09.2018

Z historie mé zamilované Austrálie tam něco bylo, dokonce z toho ani úplně moc nečouhala červená knihovna. Ale ten děj....tragédií a překážek potkalo hlavní hrdinku trochu moc na to, aby bylo i jen vzdáleně uvěřitelné. 70%.

laura
15.04.2018

Také jsem měla problém s začátkem příběhu, cikánským prostředím, možná i proto, že jsem neměla čas přečíst víc stran v kuse... Ale pak mě příběh pohltil a já hltala stránku za stránkou a i když podvědomě tušíte, že to prostě musí dopadnout dobře, stejně vám to nedá a málem nedýcháte, jak moc si přejete, aby to dobře dopadlo pro všechny... Tady tomu tak zcela není, ale nebudu prozrazovat. Přesto se jedná o knihu, o které budu ještě dlouho přemýšlet... A že by červená knihovna? Neřekla bych. Té romantiky tam moc nenajdete. Jde spíš o život, jak ho neznáme. A o mnoha tvářích lásky, nejen té partnerské. A o lidech. Ano, především je to o lidech...

Bobina74
17.03.2018

Tak tohle by šlo. Spisovatelka, která vám ukáže, že i oddechová červená knihovna (spoustou lidí opovrhovaná) se dá psát i jinak. Veliké plus u této autorky je prostředí Austrálie, které dodá knize zajímavý tón.
P.s. : Trochu mně nebavil začátek z cikánského prostředí, zřejmě způsobený jiným zeměpisným umístěním :-).