Z deníku učitelky základní školy

Z deníku učitelky základní školy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505549/z-deniku-ucitelky-zakladni-skoly0ac-Dfp-.jpg 5 4 3

Knížka Z deníku učitelky líčí skutečně události, které většinou prožila osobně autorka, postavy v knize mají pouze odlišná jména a pohlaví, upraven je sled některých příběhů. Můžete takto nahlédnout pod pokličku reálných školních dnů na základní škole, o kterých autorka píše čtivě, často s nadhledem a humorem. Možná se vám místy vybaví vše školní léta, zamyslíte se či zasmějete a možná se po přečtení rozhodnete pro učitelskou dráhu. Co říká k práci ve školství autorka? "Škola je místo bez nudy. Čas tak ubíhá rychle a jeden silný zážitek střídá druhý. Neskákejte padákem ani z mostu - beze učit. Má to zajímavý a jedinečný smysl, i když vám možná vzroste spotřeba meduňkového čaje a vína..."... celý text

petrulkaa
05.02.2023 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha z učitelského života. Děkuji své profesní kolegyni za krásnou a hlavně pravdivou větu :......děti jsou fakt kouzelné a být s nimi má smysl, i když je to kolikrát veliká makačka a obří zodpovědnost. Lépe bych to po mé pětatřicetileté praxi nevystihla. Za knihu autorce moc děkuji a smekám před ní.

Netopýr_5
13.11.2022 5 z 5

Jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, ale každý příběh mne něčím zaujal, humorem nebo situací, kterou musí učitelé ZŠ v dnešní době zažívat. Za 40 let se toho změnilo hodně. Jsem rád, že autorka příběhy popisuje s nadhledema humorem. Větší část knihy jsem měl koutky úst nahoře. Bylo mi líto, když kniha končila, rád bych si ještě alespoň virtuálně zpestřil den, který není tak perný, jako den učitele.

Evžik
12.11.2022 4 z 5

Přečetla jsem za večer, příběh za příběhem, celkem jsem se u toho pobavila. Dobrá četba pro učitelky.

Autorovy knížky

Pavla Hermannová
česká, 1970
2022  90%Z deníku učitelky základní školy

Kniha Z deníku učitelky základní školy je v