Ukradené dětství Kamily

Když přijde na svět Kamila, všichni se radují, že je další človíček na světě. Jenže miminko se narodí do katolické rodiny, kde matka „zradila“ snad vše, co je možné a čeká ji za to krutý trest. Kamile je ukradeno dětství a nikdo to nevidí. Ani kněz! Přežívá ze dne na den. Jakmile nabude plnoletosti, vystoupí z církve a utíká za hranice do daleké Asie. S batohem na zádech zjišťuje, že všude žijí lidé, kteří jsou ochotni ji pomoci a poznává, že existují i jiná náboženství. Najde nejen ztracenou víru v sebe, důstojnost a milujícího partnera? A jak dopadne ten, kdo jí i matce způsobil veliké šrámy na duši? Druhá část knihy se odehrává v Asii, po které autorka cestovala s batohem na zádech, a většina míst a událostí, které Kamilu potkají, zažila na vlastní kůži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392460/big_ukradene-detstvi-kamily-dGH-392460.jpg 3.844

Kniha Ukradené dětství Kamily

Jojovka69
22.05.2021

Po autorcine knize MŮJ přítel deníček a sklenička jsem sáhla po této knize a musím napsat, že tak psychologický roman jsem nečekala. Skvělá sonda do života jedné rodiny, kde je přehnaná víra, která nejvíce škodí hlavní postavě. Nechtěná divka však nabere sílu a odjede do jihovýchodní Asie, aby si srovnala životní názory, hodnoty a postupně se vydá na svoji životní cestu. Je až neuvěřitelné, co se může dít za zavřenými dveřmi dnes v 21.st.

petrulkaa
24.01.2021

Moc pěkné čtení, až mě mrzí, že už je konec. Četla jsem téměř jedním dechem. Knihu můžu všem vřele doporučit. Tento psychologický příběh protkaný v druhé polovině cestopisem, se čte skvěle, nebudete se moci od stránek odtrhnout. Asijská místa, na která nás autorka v příběhu zavedla, sama procestovala, takže jsou popsány autenticky a tyto pasáže mě rovněž hodně bavily.
Bylo to mé první setkání s touto autorkou a jsem mile překvapena. Je to skvělá vypravěčka a těším se na její další knihu.

Dom.ka
10.12.2020

Příběh jako takový má myšlenku a velký potenciál, bohužel literární zkušenosti ani gramatická stránka nejsou zdaleka na takové úrovni, jakou by si příběh zasloužil. Autorka píše dost stereotypně, chudé větné skladby a gramatické nesmysly (jak může někdo, kdo má ambice vydávat knihy, psát “mezi nohami”?!!) se v knize nesčetněkrát opakují, což z knihy dělá místy opravdu nudné čtení. A proč tolikrát v knize omílat slovní spojení jako “ protržená panenská blána” a podobně, to opravdu nevím. Na zajímavosti to rozhodně nepřidá. Za mě zklamání.

sluneckomiriam
12.10.2020

Poutavá kniha, opět k zamyšlení, ale asi to, že nad knížkou uvažujete i po jejím odložení je asi to správné:-)
Další kniha od Danky, která mě bavila:-)

Damaj
19.06.2020

První část knihy byla zajímavá, ale měla příliš rychlý slet událostí. Bez jakéhokoliv detailu. V druhé časti byl příběh spíš jen okrajově, spíš popis asijských zemí nebo sex. Škoda.

Kalarda
05.01.2020

Chvílemi mi mrazilo. Je az neuveritelne, co se někdy může dít za zavřenými dveřmi. Druhá půlka knihy však dává naději, že vždy je cesta...

pivatko
08.10.2019

za mě jednička! téma, prostředí, konec, prostě pecka

Nočnípták
01.07.2019

Opět jsem sáhla ve výběru knihy vedle. Číst jsem se musela vysloveně nutit, myslela jsem, že se něco změní, ale bylo to pořád stejné. Téma by bylo docela zajímavé, ale styl psaní mně nějak neseděl. Takže zase jenom 2*.