Ukradené dětství Kamily

Když přijde na svět Kamila, všichni se radují, že je další človíček na světě. Jenže miminko se narodí do katolické rodiny, kde matka „zradila“ snad vše, co je možné a čeká ji za to krutý trest. Kamile je ukradeno dětství a nikdo to nevidí. Ani kněz! Přežívá ze dne na den. Jakmile nabude plnoletosti, vystoupí z církve a utíká za hranice do daleké Asie. S batohem na zádech zjišťuje, že všude žijí lidé, kteří jsou ochotni ji pomoci a poznává, že existují i jiná náboženství. Najde nejen ztracenou víru v sebe, důstojnost a milujícího partnera? A jak dopadne ten, kdo jí i matce způsobil veliké šrámy na duši? Druhá část knihy se odehrává v Asii, po které autorka cestovala s batohem na zádech, a většina míst a událostí, které Kamilu potkají, zažila na vlastní kůži....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392460/ukradene-detstvi-kamily-dGH-392460.jpg 3.725
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Anahita

Kniha Ukradené dětství Kamily

cori

Autorka předkládá příběh osmnáctileté Kamily, která v okamžiku plnoletosti zabalí baťůžek a odlétá do Thajska, aby se osvobodila z domácí tyranie ze strany sadistického otce. Otcovy skutky se zpětně objevují v Kamiliných vzpomínkách. Politováníhodná byla její matka, které vnucený manžel vymyl mozek a učinil z ní bezduchou loutku. Celá kniha vyzní jako ponaučení, že boží mlýny melou.

ji69ri

Nejlepší kniha od této autorky. Absolutni pecka. Doporučuji všem!

Danago

Přidávám se , knížka mě nebaví. Přesto jsem se donutila ji dočíst. Podle mě se nic nezměnilo. Téma vybrané dobře, ale bohužel pro mě celé nevěrohodně podané. Nebavilo mě to . Já jsem četla od autorky i lepší knížky.

lenkaabooks

Asi půjdu proti proudu, ale já se ke čtení nutila. Námět byl perfektní - despotický muž, zlomená žena, dcera která se vzepře a odcestuje do Asie. Bohužel mi vůbec nesedl styl psaní, jsem zklamaná.

Šárka5875

Knihu můžu všem vřele doporučit. Tento psychologický příběh protkaný v druhé polovině cestopisem, se čte skvěle, nebudete se moci od stránek odtrhnout. Asijská místa, na která nás autorka v příběhu zavedla, sama procestovala, takže jsou popsány autenticky a tyto pasáže mě rovněž hodně bavily.

Kniha nemusí mít 400 stran, aby byla dostatečně silná a zasáhla vás. Ukradené dětství Kamily je důkazem, že i na necelých dvou stovkách stran lze vystavit kvalitní psychologický příběh. Palec nahoru získává také nádherná obálka.

lucie1575

jedna z nejlepších knih autorky

hahana69

Kniha má hloubku a je poselstvím. Dlouho o ni budete přemýšlet, tak jako já. Je až neuvěřitelné, jak dokáže despotický manžel a otec, který si sám nevěří, zničit člověka, který má pocit, že zhřešil a musí za to pykat. Ale jak dlouho může trvat takový trest, který si v hlavě vytvořila jen matka Kamily? Jak vnímá malá holčička své rodiče, když k nim prakticky chodí jen na návštěvu, protože ji vychovává babička s dědou. Jenže jak dlouho? Když je jí deset, změní se její dětství, je jí opravdu ukradeno a jakmile dosáhne plnoletosti snaží se změnit celý svůj život. Uteče na jiný kontinent, kde zjišťuje, že neexistuje jen katolická víra, ale i další náboženství. Osud jí, i přes malá úskalí přeje, i když její matka se stále propadá do svých depresí a nemocí. Můžete pomoci jen člověku, který o to požádá. Kniha má pro mě velmi poučný konec po vzoru "nedělej to, co nechceš, aby se ti vrátilo". O tom kniha je. Pak také o víře v sebe a o lásce, bez které se žít nedá.

MartinaF
17.12.2018

Silný příběh o tom, jak dokáže člověk zlomit a zašlapat jiného člověka až na samé dno. Na druhé straně je tu však příběh o cestování, poznávání nejen nových míst, ale poznávání také sebe sama.

Danka Šárková

Danka Šárková