Naděje na konci světa přehled

Naděje na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339372/bmid_nadeje-na-konci-sveta-A6i-339372.jpg 3 113 113

Persie, uprchlický tábor u Isfahánu, rok 1944. Tady skončí osmnáctiletá Polka Helena se svou mladší sestrou Luzynou po strastiplné cestě Ruskem a Persií poté, co byla jejich rodina deportována ze Lvova na Sibiř. Když má několik set polských sirotků dostat azyl na Novém Zélandu, vzklíčí v Heleně naděje. Je však na transport příliš stará. Luzynu naproti tomu vyberou, i když o vystěhování nestojí, protože má v táboře přítele. Ačkoli se Helena cítí provinile, hrozně jí závidí lístek, který znamená záchranu života. Pochopitelně na sobě nedá nic znát a přesvědčuje sestru, aby odjela. Přesně v hodinu odjezdu stojí s Luzyniným zavazadlem na shromaždišti. Luzyna se ale neobjeví…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Eine Hoffnung am Ende der Welt , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Naděje na konci světa. Přihlašte se a napište ho.

Bookaholik
24.07.2023 3 z 5

Hezký milostný příběh, ale velmi předvídatelný. Hlavní hrdinka se zpočátku zdá velmi praktická a schopná, později jsem ji však vnímala spíš jako naivní až hloupoučkou. Knížka se nicméně četla velmi dobře. Jako oddechovka na léto byla fajn :)

ydnac
09.05.2023 3 z 5

CESTA ZA NOVÝM ŽIVOTEM.

Helena přežila krutost Sibiře, práci v dolech, smrt rodičů.
Stará se o mladší sestru Luzynu a doufá, že budou moci odjet na Nový Zéland do bezpečí.
Všechno se však zvrtlo...
Je to příběh o naději, odloučení a nové šanci. To co se stalo na lodi, cestou na Nový Zéland, bylo příšerné. K tomu bezmoc a strach z deportace...
Moc se mi líbila část odehrávající se na statku. Zvířata jsou vždycky dobří terapeuti :-) a je vidět, že autorka miluje koně a psi :-), jako já :-).
Líbila se mi lehká romantická linka :-). James byl skvělý člověk a celá jeho rodina taktéž.
Hezká knížka :-)

lilites
02.03.2023 3 z 5

Válečný román? Ne! Historický román? Ne úplně.. No nakonec to byla romanťárna level milion, ale bylo to roztomilé...

Tato kniha pohladila po duši, byla tak nenucená a čtivá. Užila jsem si ji a přečetla ji jedním dechem. U této knihy nemusíte vůbec přemýšlet a necháte se unášet příběhem polky Heleny, která si prošla sice peklem, ale neplánovaně se vydala cestou za štěstím. Stále však vzpomíná na svou sestru, kterou opustila, ačkoliv jejich matce slíbila, že se o ni postará. Co se stalo a jak se to stalo? Račte vstoupit do knihy..

Líbí se mi neotřelé téma Nového Zélandu a pohled na původní ( i když trošičku nepůvodní) obyvatele. Maorové a jejích kultura knihou krásně prostupují.

Pěkné odpočinkové čtení.

Knižní novinky (29.5. - 9.6.)

30.05.2017

Kniha Naděje na konci světa v seznamech