Naděje na konci světa

Persie, uprchlický tábor u Isfahánu, rok 1944. Tady skončí osmnáctiletá Polka Helena se svou mladší sestrou Luzynou po strastiplné cestě Ruskem a Persií poté, co byla jejich rodina deportována ze Lvova na Sibiř. Když má několik set polských sirotků dostat azyl na Novém Zélandu, vzklíčí v Heleně naděje. Je však na transport příliš stará. Luzynu naproti tomu vyberou, i když o vystěhování nestojí, protože má v táboře přítele. Ačkoli se Helena cítí provinile, hrozně jí závidí lístek, který znamená záchranu života. Pochopitelně na sobě nedá nic znát a přesvědčuje sestru, aby odjela. Přesně v hodinu odjezdu stojí s Luzyniným zavazadlem na shromaždišti. Luzyna se ale neobjeví…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339372/nadeje-na-konci-sveta-A6i-339372.jpg 3.577
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Eine Hoffnung am Ende der Welt (2015)

Kniha Naděje na konci světa

AlenaF

Námět knihy zajímavý, ale zpracování takové odbyte, příliš strohé. Podruhé číst určitě nebudu.

Acquenta

Od Sarah jsem čekala teda větší pecku. Ke konci jsem se úplně nudila, ale líbila se mi spojitost s předešlými romány, které byly opravdu o dost lepší.

tereza94
03.10.2018

Krásná oddechová knížka, vůbec mi nevadilo, že se místy podobala spíš červené knihovně než válečnému románu. S chutí jsem si při ní odpočinula a přišla na jiné myšlenky.

marimari
28.06.2018

Při krácení dlouhého času. Nenechá žádnou odezvu.

dark.ma93
21.06.2018

Ten příběh o znásilněné dívce neměl chybu.

Pavlaj
01.06.2018

Od Larkové není nic tak dobré, jako starší novozélandská sága z doby osidlování ostrova. Tenhle nový román střídá prostředí od Sibiře přes Persii až na Nový Zéland, ale nikde se pořádně nezastaví, všude klouže po povrchu. Příběh je předvídatelný s očekávaným happy endem, nakonec nejzajímavější pro mě byl návrat na Kiward k postavám z původní trilogie. Snaha zapojit do příběhu maorské zvyky a mytologii, ale jsou spíš zmíněné, než že by v ději hrály nějakou roli. Na plné 4 hvězdy to není, něco mezi 3 a 4, a to se zavřenýma očima.

Len2očka
25.04.2018

Nenáročné čtení,dočetla jsem,ale více se ke knize asi nevrátím.

miseb
14.03.2018

Ze začátku zajímavé čtení, spousta nových informací (polští občané zavlečení do Ruska Stalinem a jejich další osudy a pomoc spojenců). Ke konci neustálé odkazy na starší knihy autorky, děj začal být rozvláčný, někdy mi připadalo, že autorka nemá co psát a chce to mít co nejdříve za sebou.