Maorčina píseň

2. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Z hrdinek prvního dílu jsou zralé ženy. Helen vede ve Queenstownu penzion, Gwyn žije s Jamesem na Kiwardu. Hlavními postavami pokračování rodinné ságy z Nového Zélandu jsou jejich vnučky. Temperamentní, trochu naivní Elaine zdědila po babičce Gwyneiře lásku ke koním, vášnivá a sobecká Kura po maorské matce pěvecké nadání. Každá je úplně jiná, ale obě se zamilují do jednoho muže, záhadného Ira Williama Martyna. Ze souboje o jeho lásku vychází vítězně Kura, Elaine se později provdá za bohatého farmáře. V manželství není šťastná ani jedna z nich, když se po čase zase setkají, jsou ve stejně ponižujícím postavení, ale vzájemné nepřátelství překonat nedokážou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58920/tridilna-saga-z-noveho-zelandu-maor-x7q-58920.jpg 4.7136

Třídílná sága z Nového Zélandu 2.

Vydáno · Knižní klub

Lied der Maori · 2008

Kniha Maorčina píseň

Coco3

Po výborném prvním dílu jsem měla trochu strach, abych nebyla zklamaná, že nedosáhne stejných kvalit. A že mi bude chybět Gwyn i Helen, ale autorka umí a opět přečteno jedním dechem, i když u některých kapitol mi i zatrnulo. Já chci na Nový Zéland.

martiline

Krásné pokračování ... a už se těším na 3. závěrečný díl ...

Janinka1412

Tento díl byl ještě lepší než první.Ze začátku se mi trochu pletla jména a mrzelo mě,že tento díl je o vnučkách Gwyn. Jen co jsem se ale začetla,vůbec mi to nevadilo a musím uznat,že tento díl je ještě lepší.

weberda
09.10.2018

Jsem spokojená i s druhým dílem této rodinné ságy. Kniha byla čtivá od začátku do konce.

Agnesita
10.07.2018

Přečetla jsem, ale byla jsem zklamaná - autorka sklouzla k červené knihovně.

jindrusa
07.02.2018

Ještě lepší než první díl.

Kerberos
17.06.2017

Ještě lepší než první díl.

jitvav
04.05.2017

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Jen mne trochu mrzelo, že autorka již dále nerozvíjela osudy hlavních hrdinek z prvního dílu, ale věnovala se především osudům jejich tolik rozdílných dvou vnuček. Děj druhého dílu se z větší části přesouvá z ovčích farem do hornického městečka, ale vůbec to neubírá na přitažlivosti knihy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Nový Zéland německá literatura

Sarah Lark (p)