PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Pokračování velké lásky mezi Tru a Jakem, oddechové čtení, kde je jasné, jak skončí. Přemýšlet u toho nemusíte, odpočívat můžete. Časté oslovení "baby" mi v knize vadilo, a celkově se jedná o hodně přeslazenou záležitost, ale jedno přečtení neublíží.

19.08.2022 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ačkoliv se jedná o klasiku, u mě bylo toto první čtení. A nečetlo se to špatně, dobře vykreslená vyšší společnost tehdejší doby. A závěr, který celkový dojem ještě vylepšil. Když bude příležitost, podívám se na filmové zpracování.

31.07.2022 4 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásný příběh, anotace napoví dost, a přece mě osud Jo, Gabea a Ursy dokázal příjemně překvapit. Knížka se čte lehce, rychle plyne a já se k příběhu ráda vracela.

31.07.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

V norské vsi na horách žije Roy, kterému se po letech vrací jeho mladší bratr Carl. A my začínáme odhalovat minulost, která formuje přítomnost i budoucnost, protože pro Opgardovi je rodina nadevše. Autorův rukopis je znatelný, překvapivé zvraty až do konce knihy. Jen těch mrtvol mohlo být méně.

24.07.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Kniha je dobrou volbou nejen na dovolenou. Maturantka Ema je trochu jiná, ale to neznamená,že by měla být špatná. Hledání pravdy o lásce nejen v její rodině je další příjemnou četbou od autorky.

24.07.2022 4 z 5

Bez krve Bez krve Lincoln Child

Již dvacáté setkání s agentem Pendergastem. Tentokrát trochu mystiky a paralelních světů, ale i s tím si snad dokážou hlavní hrdinové poprat. A já se těším na další díl, další osud nejen Constance je dobře rozehraný.

15.07.2022 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Pěkná oddechovka pro dospívající, kteří svůj směr teprve hledají. Sedmnáctiletá Abby si vytvoří seznam, který jí má pomoct růst a stát se právoplatnou umělkyní. V knížce nechybí první láska, důležitost přátelství a rodina.

12.07.2022 3 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Zavražděná amišská starší žena a unesená malá holčička, to je další z případů, které musí vyřešit náčelnice Kate a její spolupracovníci. Stejně jako ostatní případy je i tohle jedna velká rychlá jízda, která nenechá čtenáře vydechnout.

12.07.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Židovské sestry Cibi,Magda a Livi nás nechají nahlédnout do jejich pohnutého osudu, přežití válečných let i let po válce, v zemi, kde začali další etapu svých životů. Souhlasím s některými komentáři, dívky měly i velkou dávku štěstí, ale to nesnižuje zvěrstva, která se za války stala.

05.07.2022 4 z 5

Jsi na řadě Jsi na řadě Holly Seddon

Příběh mi nepřišel tak dobrý jako další dvě autorčiny knihy. Hodně osob a zamotaný děj způsobily, že jsem ke knize neutíkala každou volnou chvilku. Přečíst se to dalo, ale znovu bych nečetla.

29.06.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Ráda jsem se vrátila do doby, kdy inspektorka Kim dostala svůj tým, který jí provází celou sérií. Zajímavý případ a postupné odhalování vraha je stejně čtivé jako další díly.

29.06.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Od autorky mám přečtenou všechnu u nás vydanou tvorbu a ani tato kniha nezklamala. Příběh jednoho dne, který rozhodne o dalším osudu čtyř sourozenců, proložený minulostí jejich rodičů. Čtivé stejně jako ostatní knihy autorky.

16.06.2022 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Písek byl dle mého názoru slabší než trilogie Silo. Přesto autor dokázal výborně popsat pocity potápěčů při hledání starého světa. Celkově dobré, přečtení nelituji.

16.06.2022 3 z 5

Střídání beletristických úryvků a doložených historických skutečností této knize sedí. Nejde o román, ale obraz (po) zapomenuté tragédie v Životicích. A kniha nám v tomto ohledu předá všechny podstatné informace.

16.06.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

S dalším dílem opět v Caldwellu, tentokrát se "zatraceným" bratrem Sahvagem. Jeho setkání s Mae změní jeho dosavadní život. Chemie mezi nimi není za mě taková jako v dřívějších knihách autorky. Ale nové zlo otvírá nové možnosti a já si stejně další přečtu.

16.06.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Od této autorky moje první přečtená kniha a nezůstane poslední. Vztah mezi tchýní a snachou není téměř nikdy jednoduchý, v tomto příběhu se postupně odhaluje celá minulost a tajemství všech zúčastněných. Obě aktérky nám ukazují svůj pohled a to byla za mě dobrá volba.

24.05.2022 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Od knihy jsem moc nečekala, ale bylo to opravdu výborné. Štěpánovi rodiče se rozejdou, táta si založí novou rodinu, máma řeší nedostatek peněz a svoji nemoc. Štěpán tráví nejvíc času u dědy a musí sakra rychle dospět. A popere se se všemi nástrahami života nad očekávání.

24.05.2022 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Studentka střední školy Hadley má možnost vrátit se v čase zpět a zkusit zachránit studenta Archera, který spáchal sebevraždu. Povede se jí za 27 dní odvrátit jeho rozhodnutí? Čtivá oddechovka s kapkou nadpřirozena určená hlavně pro mládež.

17.05.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem neměla v plánu číst, Tatér mě neoslovil tolik, jak jsem očekávala. Ale kniha si ke mně našla cestu, takže jsem přečtení neodolala. Kniha o Cilce mi přijde lepší než zmíněný Tatér, koho zajímá další Cilky osud, nebude zklamaný.

17.05.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Atraktivní téma záměny dětí zpracované velmi dobrý způsobem. Dvoje rodiče, každý s jiným finančním zázemím a s jinými úmysly. Konec překvapil, měla jsem v hlavě jiné rozuzlení.

09.05.2022 4 z 5