Pocit hanby

Na opuštěné farmě je zavražděna amišská babička, a navíc je unesena její sedmiletá vnučka. Policejní náčelnice Kate Burkholderová se případem okamžitě začíná zabývat. Uvědomuje si totiž, že čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou. Navíc rodina dívky je v rámci amišské komunity velmi vážená. A přestože se její členové snaží s policií spolupracovat, dozvídá se Kate, že i oni skrývají nejedno tajemství. Vyšetřování zavede Kate do izolované osady, jež se nachází na jihu Ohia. Podaří se Kate dostat se ke ztracené dívce včas?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474743/big_pocit-hanby-3Za-474743.png 4.5173

Případy Kate Burkholderové 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shamed, 2019

Kniha Pocit hanby

veronika9761
dnes

Nejak se mi podarilo preskocit asi 3 dily serie, coz mi normalne zabranuje cist dal. Ale tady jsem udelala výjimku a jsem jako vzdycky nadsena. Nesla jsem ani spat, nez jsem nedocetla. Skvele, jako vzdycky. *****

perpe2a
předevčírem

Skvělé, tleskám, miluji.

ddkk

Amišská série pokračuje a já mám pocit, že se začíná vyčerpávat. Což o to, příběh podivného únosu postižené sedmileté holčičky je docela napínavý a okolnosti zajímavé, ale nebýt amišských souvislostí, určitě by nebyl ničím světoborným. A těch zbytečných stránek navíc!

U mne tentokrát za tři.

zdendula31

Opět super čtení.

Kanimůra2

Na sériích je prima to, že jakmile se vám líbí jeden příběh, máte vystaráno na mnoho večerů. Ani 11. pokračování mě nezklamalo. Těším se na další

hanzmb

Další perla z této skvělé a velmi zajímavé série. Opět si užijete komunity Amišů, což je pro mě jeden z nejpřitažlivějších bodů. I když tentokrát ze zcela nezvyklého úhlu. Zažijete spoustu napínavých scén, jak už bývá s Kate pravidlem. Ty jsou tentokrát vyváženy zajímavou otázkou: Kam až může i sebe lepší dobrá vůle zasahovat do osudu jiného jedince.

PetraBery

Zavražděná amišská starší žena a unesená malá holčička, to je další z případů, které musí vyřešit náčelnice Kate a její spolupracovníci. Stejně jako ostatní případy je i tohle jedna velká rychlá jízda, která nenechá čtenáře vydechnout.

Han-nah

Amišská kultura mě velmi zaujala v hezké knize "Prostá pravda" od J. Picoult. Dost jsem si o ní načetla, v té době jsem ani nevěděla o její existenci.
Od této autorky první kniha a asi nevadí, že jsem nezačala popořádku.
Děj má spád, sympatická policejní náčelnice Kate při vyšetřování velice krutých vražd lidí z komunity Amišů,má výhodu , protože je bývalá Amiška, dobře zná jazyk a zvyky. Vražda ale k jejich zásadám snad nepatří?
Je to velká výhoda, ale zase ji vrací ve vzpomínkách k úvahám, z jakého důvodu ji ona sama opustila. Určitě si přečtu další knihu.