Pocit hanby

Pocit hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474743/bmid_pocit-hanby-3Za-474743.png 5 303 94

Na opuštěné farmě je zavražděna amišská babička, a navíc je unesena její sedmiletá vnučka. Policejní náčelnice Kate Burkholderová se případem okamžitě začíná zabývat. Uvědomuje si totiž, že čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou. Navíc rodina dívky je v rámci amišské komunity velmi vážená. A přestože se její členové snaží s policií spolupracovat, dozvídá se Kate, že i oni skrývají nejedno tajemství. Vyšetřování zavede Kate do izolované osady, jež se nachází na jihu Ohia. Podaří se Kate dostat se ke ztracené dívce včas?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shamed , 2019

hanzmb
14.07.2022 5 z 5

Další perla z této skvělé a velmi zajímavé série. Opět si užijete komunity Amišů, což je pro mě jeden z nejpřitažlivějších bodů. I když tentokrát ze zcela nezvyklého úhlu. Zažijete spoustu napínavých scén, jak už bývá s Kate pravidlem. Ty jsou tentokrát vyváženy zajímavou otázkou: Kam až může i sebe lepší dobrá vůle zasahovat do osudu jiného jedince.

PetraBery
12.07.2022 4 z 5

Zavražděná amišská starší žena a unesená malá holčička, to je další z případů, které musí vyřešit náčelnice Kate a její spolupracovníci. Stejně jako ostatní případy je i tohle jedna velká rychlá jízda, která nenechá čtenáře vydechnout.

Han-nah
08.07.2022 4 z 5

Amišská kultura mě velmi zaujala v hezké knize "Prostá pravda" od J. Picoult. Dost jsem si o ní načetla, v té době jsem ani nevěděla o její existenci.
Od této autorky první kniha a asi nevadí, že jsem nezačala popořádku.
Děj má spád, sympatická policejní náčelnice Kate při vyšetřování velice krutých vražd lidí z komunity Amišů,má výhodu , protože je bývalá Amiška, dobře zná jazyk a zvyky. Vražda ale k jejich zásadám snad nepatří?
Je to velká výhoda, ale zase ji vrací ve vzpomínkách k úvahám, z jakého důvodu ji ona sama opustila. Určitě si přečtu další knihu.

muchomurka
06.07.2022 4 z 5

Opět velmi čtivé, napínavé a také děsivé. Knížky, kde trpí děti, nebo jsou mrtvé, mi poslední dobou nedělají dobře, těžko se mi to čte. Proto mi trvalo se do knížky začíst, ale pak už to šlo rychle. Paradoxně se mi tento díl líbil, byla jsem zvědavá, jak to celé bylo a když to Kate rozpletla, nestačila jsem se divit. Už se těším na další díl.

harena
26.06.2022 4 z 5

Docela jsem se těšila na další příběhy z amišské komunity, kde vraždy, únosy atd. dovedně vyšetřuje policejní náčelnice - bývalá amiška- Kate B. Čtení není žádný běh o závod, ale případ je napínavý a Linda nás spolehlivě udrží u knihy až do konce.

hana4834
19.06.2022 4 z 5

Super příběh určitě přečtu dalsi

janastok
02.06.2022 5 z 5

Tahle série mě baví. Amišské prostředí je zajímavé a Kate sympaťačka. Dám si malou pauzu, aby se stihla doplnit amišská populace.

lenysek69
30.05.2022 5 z 5

Perfektní kniha..opět mě dokonale strhl děj..Kate a případy s Amiši jsou prostě skvělé..Jen by se mohl zase trochu rozjet vztah Kate a Johna .. Ale za mě TOP..

Jiparis
19.05.2022 5 z 5

Příběhy z amišského prostředí mám moc ráda. Líbí se mi řešení zločinů, kdy Kate využívá faktu, že jednou v tomto společenství žila, chápe jej, ale stále cítí, že ne vše se jí líbí a je správné.

Schamila
14.05.2022 5 z 5

Tak zase tam bylo vše, zajímavosti ze života Amišů, napětí, zločin, zkrátka to nemělo chybu, takže je potřeba se poohlédnout po dalších dílech, za mě doporučuji...

Aghatte
14.05.2022 2 z 5

Šlo to, knihy s Kate Burkholder jedou jako přes kopírák podle stejné šablony, začátek byl slibný, pak už můj zájem slábl, a rozuzlení nebylo nijak šokující, spíš smutné a předvídatelné, rozhodně nestálo za tolik masakru.
Vadí mi upozorňování na to, co je v práci detektiva důležité, a jak pak nejprve všichni důkladně pošlapou místo činu a následně tam začnou něco hledat....
Obálka je krásná, název jsem nepochopila - nenašla jsem souvislost s dějem, ale rozhodně je to poutavé pro prodej :-)
Vždy tuto sérii víceméně zdrbnu, ale ne na tolik, abych neotevřela další díl....

Zuzulinka
13.05.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dozvěděla jsem se hodně o Amišších.

astra3
24.04.2022 5 z 5

Knihy autorky se skvěle čtou, i když mám obavu, že Amišů v Americe už moc nezbývá. Ještě pár dílů a nezbyde nikdo. Těším se na další.

ArwenAragorn
18.04.2022 5 z 5

81%

Další vynikající díl z prostředí Amišů s náčelnicí Kate. A je také hodně emotivní. Začíná vraždou amišské babičky a únosem její sedmileté vnučky. Je to jeden z nejodpornějších a nejsložitějších zločinů, týkající se Amišů. Po únosu vnučky následují další vraždy. Přestože motiv se našel a vrah byl odhalen, mám pocit, že úplně všechno se vyřešit nepodařilo.
K přečtení doporučím.

Lena91
11.04.2022 4 z 5

Tohle byla moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že mě hodně překvapila. Příběh neměl hluchá místa, děj plynul rychle a s ním přibývalo obětí, což jen přidávalo na napínavosti a akčnosti. Ačkoliv mi amisske prostředí nic neříká, ponořila jsem se rychle do děje a kráčela společně s policejní náčelnicí Kate krok za krokem k dopadení vraha a únosce v jednom.

berila
07.04.2022 5 z 5

Další výborný díl od této autorky- ta mě snad nikdy nemůže zklamat. Ale opět jsem váhala, stejně jako u některých jiných thrillerů, zda mám až tolik litovat oběti. On každý příběh má vždy svůj rub i líc. Napsáno výborně, čtivě a opět půjdu do dalšího dílu.

SimonaP
03.04.2022 4 z 5

Opět oblíbení amišové. Knížka krásně napsaná, příběh srozumitelně vyprávěný, přesně takhle mám ráda detektivky. Asi na tom má velký podíl i výborný překlad.

Iva B.
30.03.2022 5 z 5

Bože, to bylo zase skvělé!!! Od první stránky to chytne a nepustí dokud nejste na poslední straně! Já tyto příběhy miluju, autorka má nápady, píše čtivě a nechápu, že už je to 11.dil... a pořád si to drží svou kvalitu.. doporučuju, kdo ještě s touhle sérií a náčelnicí Kate nezačal... Je to návykové.

alena1228
29.03.2022 5 z 5

Výborný, výborný a ještě jednou výborný.
Linda Castillo opět ukázala, že umí.
Vynikající thriller plný zápletek a zvratů.
Knihu jsem měla přečtenou za dva dny a do poslední stránky mě držela v napětí, jak to s Elsie dopadne.
V knize bylo více jmen než jsem zvyklá, ale určitě to neubralo na čtivosti a v postavách jsem se dobře orientovala.
Od Lindy mám přečtené zatím čtyři knížky a tato se řadí na špici.
Tyto detektivky z amišské komunity mám ráda, jsou neotřelé a stále mě baví. Dozvídáme se částečně i o amišské historii a kultuře.
Policejní náčelnice Kate Burkholderová je velmi silná, tvrdá, ale i nápaditá žena, která se nebojí překážek. Obětovala by pro vyšetření případu i samu sebe. Byla mi velmi sympatická a celou dobu jsem jí fandila a držela palce. Má policejní instinkt a téměř nikdy se nemýlí.
Vyšetřování jsem prožívala s ní, krok po kroku jsme se společně blížily k pachateli, kterého bych asi neodhadla. I když musím říci, že rodinným vztahům jsem přišla v průběhu knihy na kloub sama. Krev není voda. Některá tajemství zůstala nevyřčena...
V knize se dozvíme i něco málo o minulosti Kate, proč odešla od amišů, jak to známe z předchozích knih. Dozvídáme se i o současnosti, o vztazích s kolegy. I přítel Tomasetti jí věrně stojí po boku.
Velmi oceňuji střídání pasáží hlavní hrdinky s proloženým písmem ostatních osob této knihy.
Líbí se mi Kateiny promluvy pensylvánskou němčinou. To knize dodává jedinečnost a oživení.
Tato série je opravdu mojí oblíbenou a těším se, až zase vyjde další díl. Mezitím si dočtu ty předešlé. Určitě doporučuji.

Evka27
28.03.2022 3 z 5

Přes slibný začátek ji zařadím mezi slabší. Každopádně velmi rychle přečtená a každá nemůže mít 5*.