Pocit hanby

Pocit hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474743/bmid_pocit-hanby-3Za-474743.png 5 302 94

Na opuštěné farmě je zavražděna amišská babička, a navíc je unesena její sedmiletá vnučka. Policejní náčelnice Kate Burkholderová se případem okamžitě začíná zabývat. Uvědomuje si totiž, že čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou. Navíc rodina dívky je v rámci amišské komunity velmi vážená. A přestože se její členové snaží s policií spolupracovat, dozvídá se Kate, že i oni skrývají nejedno tajemství. Vyšetřování zavede Kate do izolované osady, jež se nachází na jihu Ohia. Podaří se Kate dostat se ke ztracené dívce včas?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shamed , 2019

Šánka
19.02.2022 4 z 5

Start druhé desítky této návykové série začíná vraždou amišské babičky a únosem její sedmileté vnučky. Do vyšetřování se pouští Kate se svojí partou a čas je neúprosný.
Tento díl je ale trošku jiný, osobního života Kate si neužijeme, nejsou tam ani nějaké návraty do její minulosti, jak bývá v této amišské sérii zvykem. Je to čistá detektivka se závěrem, který aspoň ve mně zanechal pár otázek i pochybností. Ale asi to tak být mělo....

WaN635
18.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha na kterou jsem čekala bezmála rok a přečtená za pár hodin. Já tuhle sérii prostě miluju a těším se na další díl (snad v dubnu).
K samotné knize, prostě perfekt.
Zápletka vynikající, příběh čtivý a napínavý. Neustále se točí mozkové závity, co bude dál a jestli příběh skončí dobře. Ve finále mi bylo líto, že k těm všem tragédiím a vraždám došlo dle mého z viny amisu :/ a rodičů mi bylo líto, když vlastně nebylo prokázáno jejich domnělé provinění a vlastně byli také oběťmi.
Jinak Kate stále zbožňuju (i přesto, že je někdy její bojové umění opravdu přehnané ) a Tomasetiho rovněž - jako dvojice mi sedí, jsou vyrovnaný pár, ovšem v tomhle díle dohromady (kromě závěru) moc času nestrávili.
Už ať je duben

Leninkka
18.02.2022 5 z 5

Prostě pecka. Každou knihu této série přečtu jedním dechem a na jeden zátah. Kniha od první stránky chytne a nutí číst dál a dál. Opravdu tuto autorku doporučuji.

Jana65
17.02.2022 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala, super čtení i dobrý příběh. Jediný nedostatek, málo stránek. Přečetla jsem za jeden den a mohu vřele doporučit.

raty
16.02.2022 5 z 5

Jedenáctá návštěva v Painters Millu. A opět skvělé čtení. Příběh si vás přitáhne od prvních stránek, na kterých je zavražděna babička a její malá vnučka je unesena. Kate Burkholderová se vydává po stopě s urputností sobě vlastní a opět pracuje na 200 procent, i když skoro nespí a dostane další nakládačku. Kdo by si ji neoblíbil? Tentokrát méně osobního života, více policejního vyšetřování, napětí se stupňuje a ke konci se kniha nedá odložit. Já jsem spokojená.

JustWomen
15.02.2022 5 z 5

Skvělé čtení, četla jsem celou sérii a vždy se těším na další díl.

Ella.Dee
14.02.2022 5 z 5

Skvělé jako vždy :)

kolacky
13.02.2022 5 z 5

Výborná věc, jako vždycky. Miluju Kate a její partu policajtů, makají do úpadu a daří se jim. A doufám, že se jí s Tomasettim povede i dál tak dobře.

kneslova
13.02.2022 5 z 5

Dobrá a napinava detektivka

irva
10.02.2022 5 z 5

Já prostě miluji autorčiny amišské příběhy. Opět nezklamala.

INCOGNITOREADER
10.02.2022 5 z 5

Už 11. díl a začíná hned pěkně zostra! Hned v prologu je brutálně zavražděna starší amiška a její vnučka je unesena. Musím uznat, že i tento díl se liší od všech předchozích. Máme zde samozřejmě stejné hrdiny, ale případ, který se řeší je jiný a jiný je i styl vyprávění. Tady jde opravdu o thriller od samého začátku. Napětí pomáhá i to, že každá kapitola je označena počtem hodin, jak dlouho už je dívka pohřešovaná. Postupně se odhaluje tajemství a možný motiv pro takhle brutální čin. Kniha se četla opět úplně sama hltal jsem stránku za stránkou. Osobní život Kate se zde prakticky vůbec neřeší, ale to mi vůbec nevadilo. Díky tomu, že kniha obsahuje hodně zkrácené a stručné informace, které čtenáře uvedou do děje dá se číst i samostatně. Za mě rozhodně jeden z nejlepších dílů série.

rumova_kulicka
08.02.2022 4 z 5

Tohle je závislost! Když jsem zjistila, že ekniha je už v prodeji, musela jsem ji mít. Kate a její partu jsem si moc oblíbila. Tento díl byl opět napínavý až do konce, jen mi trošku chybělo víc ze soukromí Kate a Tomasettiho, tak snad příště. Další díl by měl brzy následovat!

Arsi
06.02.2022 5 z 5

Jako vždy skvělá detektivka. Celá série se čte jedním dechem.

Katulinka69
01.02.2022 4 z 5

Opět super čtení. Jeden z lepších dílů ze série. Už se těším na další