Pocit hanby

Pocit hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474743/bmid_pocit-hanby-3Za-474743.png 5 302 94

Na opuštěné farmě je zavražděna amišská babička, a navíc je unesena její sedmiletá vnučka. Policejní náčelnice Kate Burkholderová se případem okamžitě začíná zabývat. Uvědomuje si totiž, že čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou. Navíc rodina dívky je v rámci amišské komunity velmi vážená. A přestože se její členové snaží s policií spolupracovat, dozvídá se Kate, že i oni skrývají nejedno tajemství. Vyšetřování zavede Kate do izolované osady, jež se nachází na jihu Ohia. Podaří se Kate dostat se ke ztracené dívce včas?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shamed , 2019

zp87
20.01.2023 3 z 5

Pro mě to bylo zklamání, nemůžu chválit jen proto, že je to Linda Castillo.
Náhodou se mi do rukou dostal po prvním díle (který mě nadchnul) tento desátý a nestačila jsem se divit. Buď se autorka už vypsala nebo usnula na vavřínech. Příběh je plošší, předvídatelný a na konci vyvolává další otázky, které nebyly zodpovězené.

Dále SPOILER!!!
Krváky miluju, ale nesnáším násilí na dětech. A tady jsem se o Elsie vůbec nebála (ok, možná chvilku, ale velmi rychle se ukazovalo, že tady něco smrdí a že Elsie určitě nebude v
bůhví jakém nebezpečí). Čím dál víc bylo jasné, že ji 'unesl' někdo, kdo jí nechce ublížit.
Mimochodem ten konec?! Byla jsem z toho docela rozpačitá, nesnáším pokrytectví převlečené za vyšší dobro konané zaslepenou vírou v jakéhokoli Boha. Vlastně mě tady v tom díle Amiši docela štvali. Kromě první oběti si to ty další svým způsobem zasloužily. Jasné, nejsem psychopat, vražda je už za hranou, ale vždyť v tom jejich společenství by se stejně poškození (nechci jmenovat) svého práva nedomohli. Církev rozhodla za ně. Hodně smutný příběh, hlavně kvůli té nespravedlnosti a bezbrannosti.

Januli
18.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Další tajemství Amišů a Kate ho opět rozlouskla. Tentokrát byl příběh tak trošku průhledný a možná trochu navíc sebevražda skokem z mostu a na závěr lehké otazníky. Uvidíme co bude v dalším díle :-)

krevetka79
28.12.2022 5 z 5

Další parádní jízda s Kate ...
První vražda a únos dítěte , které následují další vraždy ...
Amišové, kteří mají své vlastní zákony a přesvědčení ...
Opět napínavé a výborně napsané, že se člověk nemůže odtrhnout.
Už se těším na další díl

knihomolkadorfa
26.12.2022 5 z 5

Parádní detektivka.

Prateri
10.12.2022 5 z 5

Policejní náčelnice Kate a spisovatelka Linda Castillo jsou moje literární stálice ve světě detektivek. Zase řádí zločin mezi amiši, opět něco skrývají a dobře míněné jejich zásahy probudí pomstu. Amišská komunita je odlišný svět, odříkavý, a podle všeho jsou v takovém způsobu života lidé šťastní.

mulder
02.12.2022 5 z 5

Těším se na další díl.

kyssling
21.11.2022 3 z 5

Tak další příběh, ale celkově zklamání, autorka by se neměla bát sérii něčím "posolit" - novým členem týmu, odstěhováním, rozchodem prostě něčím ... Takto je to jen další zcela zapomenutelný díl série ...

Janaves
09.10.2022 5 z 5

Příběh z prostředí Amišů, dávám pět ⭐, ale konec nebyl úplně jasný...

hana4834
06.10.2022 4 z 5

První díl co jsem četla a vím že musím přečíst i ostatni

Špekyn
04.10.2022

Povedená propracovaná detektivka. Nicméně za mě má příběh dost předvídatelný průběh - nevlastní dítě, tajemní rodiče, střežené tajemství, postupné vraždy všech svědků, ... Ale vyprávění je čtivé a jaksi reálné vzhledem k pokrokům a postupům v případu. Je zajímavé dozvědět se o životě Amišů a jejich zvyklostech. Rozuzlení je smutné a nutí k zamyšlení, jak rigidnost a bezvýjimečné lpění na pravidlech může vést k tragédii.
Obálka je hezká a ilustruje dobře prostředí románu.

katerina28349
27.09.2022 5 z 5

Linda Castillo je pro mě záruka dobré detektivky z pro mě zajímavého prostředí amišské komunity. Zabití babičky a únos malé dívky rozkrývá tajemství rodiny, která je mezi amišskou komunitou velmi vážení.
Náčelnice Kate Burkholderová se případu hned ujme a začíná řešit proč právě tahle dívka a jak souvisejí další vraždy ze stejné komunity amišů z případem unesené dívky. Čtivá dobře napsaná detektivka.

čef
25.09.2022 5 z 5

Tentokráte trochu akčnější příběh z pátrání po ztracené dívce. Příběh zcela jasně dokumentuje, jak to dopadá, když se někdo stará o dobro ostatních, nota bene v rozporu se zákony. Napsáno opět velmi dobře, tato řada se mi líbí velmi.

orinka3
08.09.2022 3 z 5

Trochu mi vadilo to neustále poučování a opakování amišských zvyků a zásad. Mohlo by toho být méně. Rušila mě taky konverzace v jazyce Amišů zvýrazněná kurzívou, podle mě vcelku zbytečná. Víme přece všichni, že Amišové mluví svým specifickým jazykem a není nutné to pořád připomínat. Příběh začal dramaticky, pátrání bylo náročné a zdlouhavé. I když unesenou holčičku zachránili, přece jen jsem čekala rozřešený a jasný důvod k tomu všemu krvavému běsnění. Jaká to byla ta strašná hanba, co natolik zostudilo nešťastnou ženu, že si vzala život a s sebou chtěla vzít i novorozeně? Nepřipadalo mi logické spokojit se s vysvětlením tak nějak napolovic. Proto hodnotím jako průměr.

Johana
26.08.2022 1 z 5

První stránky výborné... A to je vše. Linda Castillo je pro mne osvědčená autorka, kterou mám opravdu ráda, takže velmi nerada přiznávám, že Pocit hanby jsem dvakrát odložila nedočtený, abych se napotřetí donutila dospět ke konci příběhu metodou rychločtení. Pevně doufám, že šlo o výjimku z pravila a že v další knize se zase setkám paní spisovatelkou v plné síle a svěžesti.

Alena1957
16.08.2022 5 z 5

Opět úžasná detektivka, četla se jedním dechem, doporučuji.

veronika9761
14.08.2022 5 z 5

Nejak se mi podarilo preskocit asi 3 dily serie, coz mi normalne zabranuje cist dal. Ale tady jsem udelala výjimku a jsem jako vzdycky nadsena. Nesla jsem ani spat, nez jsem nedocetla. Skvele, jako vzdycky. *****

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Skvělé, tleskám, miluji.

ddkk
10.08.2022 3 z 5

Amišská série pokračuje a já mám pocit, že se začíná vyčerpávat. Což o to, příběh podivného únosu postižené sedmileté holčičky je docela napínavý a okolnosti zajímavé, ale nebýt amišských souvislostí, určitě by nebyl ničím světoborným. A těch zbytečných stránek navíc!

U mne tentokrát za tři.

zdendula31
02.08.2022 5 z 5

Opět super čtení.

Kanimůra2
21.07.2022 4 z 5

Na sériích je prima to, že jakmile se vám líbí jeden příběh, máte vystaráno na mnoho večerů. Ani 11. pokračování mě nezklamalo. Těším se na další