petra1394 petra1394 komentáře u knih

Kar Kar Miloš Urban

No, není to typický Urban. Kniha byla jiná, než které jsem předtím četla a trochu mě zklamal konec. Jak samotné vysvětlení, tak úplný závěr. Už se těším, až se spravím Lordem Mordem!

16.09.2019 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Moje první kniha tohodle autora a určitě ne poslední. Zvláštní styl psaní, takový malebný. Opravdu hezký příběh!

24.08.2019 5 z 5

Agnes Agnes Peter Stamm

Nevím, co k tomu napsat.

10.08.2019 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

V prvé řadě musím vysvětlit, proč je mi kniha tak blízká. Ve věku kolem 14-15 let se mi stalo něco podobného, co knižní Janě - taky jsem úplně propadla Japonsku (skrze hudbu), poslouchala jsem visual-kei, chtěla chodit s Japoncem, do Japonska se podívat a jít studovat japanologii. S prvním klukem mě to pak samozřejmě všechno přešlo :-D A teď ke knize. Celou dobu jsem měla pocit, jako by to byl z části autobiografický román - určité zážitky Jany, nevím proč, vyvolávaly ve mně dojem, že je zažila i sama autorka. Což se mi později potvrdilo, když jsem s ní četla rozhovor - taky byla například kdysi se svou kamarádkou v Japonsku, kde bydlely u kamarádčina příbuzného. Ze začátku jsem nevěděla, co si o knize myslet, netuším, kam bych ji zařadila, mám pocit, že se v ní prolínalo více žánrů. Nicméně anotace nelže - je to svěží román napsaný hovorovým jazykem, nenudí, naopak baví. Nemůžu jinak než 5 hvězd!

07.08.2019 5 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Ze začátku mě to moc nebavilo. Bylo to příliš oddechové a humor mě nějak nebral. Nicméně poslední jedna třetina knihy mě docela bavila, dokonce jsem se dvakrát zasmála nahlas. Jak tady zazněl jeden komentář - bylo to nadýchané jako obláček. Hodně oddechové čtení, ale příjemné. Bezstarostné.

25.07.2019 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Začátek super, konec na prd. Nějak příliš mnoho témat na jednu knihu. Adler-Olsen by to zvládl líp.

15.07.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Já nevím. Asi se mi víc líbila autorova jiná kniha Bez šance. Toto mě bavilo, konec byl napínavý, ale jinak mě to nějak neoslovilo. Celý ten svět budoucnosti občas nedával smysl. Nepochopila jsem kdo to jsou ti toniste a co to pořád dělali s tou ladickou? Vždyť to bylo úplně směšné :D Nějak mě to neoslovilo.

04.07.2019 3 z 5

Kniha je opravdu jen velmi velmi obecným základem a velmi velmi obecným pohledem na světovou politiku. Ale pro někoho nepolíbeného jako jsem já to byl určitě zajímavý úvod do světového dění a pak už je na člověku, jaké téma ho zaujme a o čem si chce dohledat víc. Ocenila bych více informací ke vzniku Izraele a jeho vztahu k okolním státům, zdá se mi, že je to tam zmíněno velmi okrajově a některé důležité skutečnosti vůbec nebyly zmíněny. Například jak Arabové skrze naftu vydírali Brity, a ti potom do Izraele nechtěli pouštět židy, kteří utíkali před Hitlerem, a nebo když po válce hledali nové útočiště a byli drženi v uprchlických táborech v nelidských podmínkách. Z knihy to vyznělo tak, že Britové se vůbec nebránili vzniku Izraele a jen ten nápor lidí přestali jaksi zvládat, což zní teda dost směšně, vzhledem k tomu, jaké těžkosti židům dělali jen proto, že na ně Arabové zatlačili. Ale jinak knihu doporučuji každému, kdo je úplně mimo a chce získat nějaký ten náhled do dění ve světě.

25.06.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Kniha byla hodně napínavá, nemohla jsem přestat téměř číst a od půlky jsem ji musela dočíst během dne až do konce. Příběh je originální, napínavý, záhadný (vlastně se nedozvíme, co za bytosti se to v knize objevují). Proč ubírám jednu hvězdu je to, že v knize bylo příliš mnoho hloupých chyb, jako "z dětmi", "abysme" , shoda přísudku s podmětem.. Prostě ostuda.

01.06.2019 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

No, knihu hodnotit nebudu, protože jsem dostala přesně to, co jsem chtěla a zjistila, že pro mě to není :D Těšila jsem se na nějakou erotickou oddechovku, ale bylo to prostě ujeté a nic pro mě. Příběh stál za prd, nicméně nečekala jsem ani nic složitého, erotické scény ještě větší katastrofa. Udělat se 12 krát za noc? No pardon, možná jsem neměla štěstí na partnera, ale i tak mi to přijde dost nereálné :D Asi jsem zvyklá na jiný typ literatury. Zkušenost zajímavá, ale stačilo mi.

30.05.2019

Sběratel Sběratel John Fowles

Přiznám se, že autora jsem neznala, narazila jsem na knížku v Levných knihách a zaujala mě anotace, tak jsem ji za nějakých 49 Kč koupila. Půlku jsem přečetla na jeden zátah a zbytek mi trval asi 3 večery. Byla to neskutečná psychologická hra dvou postav, každá jasně vyhraněná a propracovaná, zvlášť teda náš Kaliban (sběratel). Na konci mě ovládl ironický smích. Nicméně je to skvělá věc a chystám se na další věci tohoto autora.

13.05.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Váhala jsem mezi 3-4 hvězdičkami. Autorovi se nedá vytknout atmosféra - četla jsem obě knihy a v první skvěle popsal zimní tísnivou atmosféru, v této se mu zase výborně povedlo vykreslit dusivou pouštní beznaděj. Obě knihy se mi v hlavě promítaly jako film. Nicméně musím říct, že ta první byla o mnoho lepší. Mnohem víc napínavá a tak nějak mě držela víc. Téhle knize něco chybělo, postavy byly sice sympatické, ale tak nějak jsem se s celým dějem nesžila. Nezdál se mi tak propracovaný jako ten první.

31.03.2019 3 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.
Tipy na podobné knihy:

Ch. Potok - Vyvolení, Putování - Dějiny Židů
C. Falconer - Zběsilost

20.03.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Očekávání jsem měla vzhledem k hodnocení velká a dá se říct, že nezklamala, nicméně mi chyběl na konci ten wow dojem. Musím pochválit tu pasáž z deníku, bála jsem se, že to budou jen prasarny a že si chce akorát Opičák vylít srdíčko, ale dávalo to smysl. Nicméně ke kladným postavám jsem si nevytvořila úplně vztah, přišly mi takové nijaké. Ty záporné byly vykresleny mnohem lépe. A jediné, co mi opravdu rvalo oči z důlků, bylo oslovení "Clairuško". What the fuck? Pokaždé, když jsem to viděla, stály mi vlasy na hlavě :D Škoda, že to nebylo strachy nebo napětím. Něco tomu k dokonalosti chybělo.

01.03.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Líbil se mi styl zpracování - dodalo to knize na zajímavosti. Myslím především otázky z dotazníku na začátku každé kapitoly. Občas se mi stalo, že jsem si zapomněla přečíst, jestli mluví Jane nebo Emma a měla jsem v tom pak trochu chaos, ale to bude spíš mou nepozorností. Děj byl zajímavý a otevřel více témat a za to dávám 4. hvězdičku.

20.02.2019 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, protože bohužel tohle byl za mě nejslabší díl ze série (čtu postupně od prvního dílu, takže hodnotím jen po tuhle knihu). Nějak mě ten děj nevtáhl, celé to bylo takové o ničem, ale ten konec to trochu zachránil. Ten byl vlastně na tom všem nejlepší, ale jinak mě Carter tentokrát trochu zklamal.

08.02.2019 4 z 5

Osudová volba Osudová volba Chris Beakey

Knihu jsem si koupila zaprvé kvůli obálky a zadruhé kvůli doporučení z knižní lakacky od Irči z Knihánkova. Víc jsem o knize nevěděla a byla jsem docela mile překvapena. Děj odsejpal, druhou polovinu jsem musela dočíst najednou. Líbilo se mi, že děj nebyl jen o jedné rodině a každý si nesl svůj příběh. Srandovní mi ale přišlo, jak všichni jezdili v jednom kuse do hor a zase zpět a to po více kusech :D

29.01.2019 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

První jsem viděla hru v národním, potom film a jelikož jsem mezi oběma našla dost rozporů, přečetla jsem si knihu a teď jich mám ještě víc :-D Jsem překvapená, jak moc jiný byl film, který bych označila za jeden z nejlepších českých hororů. A taky jsem překvapená, jak moc jiná byla kniha, kterou bych nazvala takovou groteskní ironickou děsivou komedií. A jiný byl i samotný závěr a to teda hodně. Nicméně si myslím, že v tomhle případě se film a kniha vůbec nedají srovnat, protože podobný mají snad jen námět.

25.01.2019 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Můj první Dominik Dán a určitě ne poslední :)

18.01.2019 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Jednička je prostě jednička. V tomhle díle mi chyběly rozhovory Arthura a Forda, které byly až na samém konci, jinak se vše točilo kolem Zafoda a Arthur v prvních devíti desetinách knihy prohodil asi tak 5 slov. Nicméně konec to zachránil :)

17.01.2019 4 z 5