petra1394 petra1394 komentáře u knih

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Kniha ve mně nechala pár otazníků. Nicméně je to moje první kniha pana Renčína a určitě si přečtu něco dalšího. Velké plus dávám za ten doslov!

10.01.2019 4 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Obvykle tenhle typ knih nečtu, ale před Vánoci jsem chtěla zkusit něco oddechového s Vánoční tématikou a vzhledem k tomu, že mám ráda film Láska nebeská, tak jsem sáhla po téhle. Některé postavy mi byly ze začátku protivné, některé jsem si oblíbila, ty oblíbené mě potom začaly štvát a našla jsem si oblíbence jiné a nakonec jsem chápala všechny. Každý měl pro své chování své důvody a žádná z postav nejednala iracionálně. Všechny jsem nakonec svým způsobem chápala, každá postava byla jedinečná a měla jasně vymezený charakter. Kolikrát se mi už v knize stalo, že hlavní postavy byly naprosto bezcharakterní a kdyby za větami nebyla jejich jména, asi bych nevěděla, kdo to mluví. To ale není případ této knihy. Hodně se mi líbila a - - - SPOILER - - - škoda toho smutného konce.

20.12.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

O jednu hvězdu méně za poslední kapitolu! Člověk si k těm postavám udělá nějaký vztah a nakonec toto? :D To už bylo moc. Nicméně hodně mi to ze začátku, možná i do větší poloviny, připomínalo Poslední paní Parrishovou, nicméně pointa byla úplně někde jinde, ne-li přesně opačně. Kniha to byla výborná a napínavá, kolikrát jsem ji nemohla odložit, ale ta poslední kapitola achjo. To se dalo přece ukončit i bez toho. Nicméně čtení nelituju a mohla bych ji doporučit dále.

04.12.2018 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak tohle byla totální jízda od začátku do konce! Jsem nadšená. Napínavé jak ksandy, přečetla jsem ji na jeden zátah. Výborně a logicky zpracovaný děj, i když šlo o docela typickou zápletku (5 lidí na opuštěném odpočívadle a kdo z nich je ozbrojeným únoscem malé holky v autě na parkovišti?). Nenudila jsem se ani na chvíli. Doporučuju všemi deseti!

24.11.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

No, nebylo to špatné. Ale nic pro mě. Těžko se mi ze začátku začítalo a thrillerem bych to asi určitě nenazvala, možná až na posledních pár kapitol.

11.11.2018 3 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

Knihu jsem koupila úplnou náhodou v levných knihách a líbil se mi nápad. Opravdu to není nějaká zombie apokalypsa, ale spíše se příběh zabývá pocity pozůstalých, když se jim jejich mrtví vrací. Bylo to fascinující a těžko uchopitelné téma, některé zvláštní představy mi úplně nesedly. Vyhovovalo by mi, kdyby se ani nikdo nepokusil obživnutí vysvětlit, což se v jednom odstavci stalo a byla to prostě blbost a překroucení faktů, přitom se stačilo zeptat kteréhokoliv studenta gymnázia, které by vám řekl, že ATP není enzym a že normální vědec by si ho nikdy s bakterií nespletl :D Bylo to každopádně zvláštní a hodně zajímavé téma.

30.10.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle bylo úžasné. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem se od knihy tak moc nemohla odtrhnout, že jsem četla i za cenu pouhých 4 hodin spánku :D Část Amber je zajímavá, ale část Daphne celou knihu ještě x násobě vygraduje. Možná ten konec byl už trochu moc (SPOILER - ohledně neplacení daní atd., to s tím Douglasem bylo už moc překombinované), ale jinak bych dala i 6 hvězdiček, kdybych mohla :)

21.10.2018 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Perfektní :)

17.10.2018 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Tak tohle mě bavilo :)

11.10.2018 5 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Tak tohle mě bavilo! Asi nejvíc z toho, co jsem zatím od Urbana četla (Hastrman, Sedmikostelí). Klára mi přišla ze začátku strašně divná, ale pak mě bavila nejvíc. Sice jsem nepochopila úplně všechno, ale to není tak podstatné, řekla bych :D Styl psaní mi sedl

05.10.2018 5 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

No ty kráso, dělejte si prdel z plastelíny pane Youngu :D

01.10.2018 2 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Super! Knihu jsem od půlky přečetla na jeden zátah, moc se mi líbila a to mám radši knihy, kde figurují samotní vystřelovatelé než právníci. Bylo to fakt super, doporučuji

24.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O dost lepší, než první díl. Jen se mi zdá, že ten závěr tak nějak celý obstaral Fawkes, protože nebýt jeho příletu s Moudrým kloboukem a mečem, nebýt toho, že oslepil baziliška, uzdravil Harrymu ránu, hodil mu k nohám deník Toma Raddela a pak ještě všem pomohl dostat se z Tajemné komnaty, tak vůbec nevím, jak by to s Harrym dopadlo :D A ještě poslední věc - proč rval Harry ten deník do své špinavé ponožky? :D :D

18.09.2018 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

No, co k tomu říct :D Ze začátku mě to bavilo, ale ke konci to podle mě přestalo bavit i samotného autora :D Jestli tohle napsal Wilde, tak já jsem čínský bůh hoven. Adios!

13.09.2018 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Já nevím, na ostrov Lewis to prostě nemá, i když líbilo se mi odůvodnění, proč vůbec u těla zůstávaly indicie k dalším. Měla jsem strach, že jsou tam jen aby to bylo zajímavé :D Nicméně...nevím jestli půjdu do dalšího dílu, možná časem?

12.09.2018 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Takže... Co to sakra bylo? Četlo se to skvěle, od začátku mě chytla výborná atmosféra. Hlavně přidanou hodnotu mělo pro mě to, že jako student PřF na Karlovce jsem všechna místa výborně znala. Určitě kniha bude působit jinak na někoho, kdo Prahu nezná, takhle to pro mě mělo přidanou hodnotu. Někdo tady psal, že mu vadila ta vidění a halucinace, protože je nedokázal odlišit od skutečného děje, ale to mi nepřišlo. Už jsem na ně zvyklá z Hastrmana. Nicméně hvězdičku musím strhnout za ten konec, protože... Cože? :D Vůbec jsem nečekala, že se to může začít ubírat tímhle směrem :D Možná jsem čekala něco víc fantaskního, méně uvěřitelného, více nereálného, mystického.. Dokonce mě i mrzelo, že skoro všechny zvláštní a nevysvětlitelné záležitosti nakonec vysvětleny byly. Jo, tahle kniha byla až moc racionální vzhledem k tématu. A taky pořád nevím, jestli mi byla hlavní postava sympatická. Když jsem četla jeho myšlenky, přišel mi trochu jako kretén, ale když vedl rozhovor, bavil mě. Nicméně Urban je asi moje nová srdcovka

16.08.2018 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

No, na to, jak jsem byla z Petera Maye nadšená po dočení trilogie z ostrova Lewis, přišlo docela zklamání. Téma se mi líbilo, ráda čtu o problematice včel, ale celé to bylo takové..nevím, jak to napsat. Hlavní záhada tkvěla v tom, že chlap si nemůže celou knihu vzpomenout kdo je a co tam dělá a na konci si vzpomene a celý problém vyřeší. Nějak mi to nešlo do kupy, lepší by bylo řešit buď jen ztracenou paměť a nebo ohrožení včel a nebezpečí kolem výzkumu, ale dohromady to bylo takové nesourodé. Nevím nevím, asi nemůžu doporučit ke čtení dál :(

09.08.2018 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje dojmy se shodují přesně s tím, jak je vyjádřil komentář od PWM pode mnou. Knihu jsem taky četla poprvé teď ve 23 letech, kdežto na filmu jsem byla při samotné premiéře a od té doby jsem ho viděla ještě hodně krát. A líbil se mi víc než kniha, což se mi stalo zatím poprvé. Chci si přečíst další díly, ale myslím si přesně to, co vyjádřil komentář pode mnou, takže bych se jen opakovala. Zklamala mě nejvíce scéna, kdy se v závěru snaží Harry, Ron a Hermiona dostat ke Kameni - celé se to sebehlo tak nějak rychle, bez napínání a ani jsem o hlavní postavy neměla strach, přičemž u filmu jsem ani nedutala. Neřekla bych, že kniha byla zklamání, ale čekala jsem víc. Minimálně, že předčí film, jako je u knih zvykem.

31.07.2018 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha autora a byla jsem nadšená. Na detektivku/thriller měla trochu větší počet stran, ale přesto jsem si do týdne přečetla a to jsem měla čas jen při cestování do práce/z práce. Nebylo potřeba žádných krváků (trochu změna oproti mému oblíbenému Carterovi) a přesto byl děj strhující a napínavý. Doporučuji všemi deseti!!

26.07.2018 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Za celý děj bych dala dvě hvězdičky. Je to totiž takové typické hororové klišé o minulosti místa, na kterém stojí nějaká budova a v ní se odráží přízraky minulosti. Třetí hvězdu dávám za styl vyprávění. Bylo totiž poutavé, místy vtipné a mělo hlavu a patu. Tenhle chlap by měl psát dál, ale spíš něco v jiném stylu. Taky musím pochválit zpracování obálky a celkově knihy - to, že opravdu vypadá jako katalog. Mamka mi s "tím katalogem" dokonce podložila dveře, takže účel designu obálky splněn na 100 %. I vnitřek je krásně zpracovaný. Škoda jen, že stejné úsilí nevložili i do propracování děje.

12.07.2018 3 z 5