Horrorstör

Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech. Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230391/horrorstor-5me-230391.jpg 3.6180
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Plus

Kniha Horrorstör

Knišíl

Ze začátku jsem bral Hendrixovo dílo jako jakousi parodii na hororová klišé se satirickými podtóny. Bavil jsem se, a když přišlo v druhé polovině to co přišlo, knihu jsem rozhodně nezahodil jako slátaninu, již od začátku je zřejmé, že se jedná o béčkový knižní horor, a jestli to takhle autor zamýšlel, tak mu není co vytknout. Možná se dalo více pracovat s počáteční (cca prvních 100 stran) atmosférou a tajemnem, protože explicitní odhalení podle mě vždy hororu trochu ubližuje. Umím si představit zábavnou filmovou verzi, a upřímně, kdyby existovala, spíš bych se podíval na ni, než četl tuhle knížku. Autor se snaží strašit způsobem vhodnějším pro televizní obrazovku, a ono psychologické strašení příznačné pro mistry literárního hororu příliš nevyužívá, nebo alespoň v mém případě jsem tento pro literaturu vhodnější typ strašení v knize nezaznamenal. Kniha má zajímavý design, který podle mě mohl hodně napomoct prodejním číslům, každopádně ač uznávám originální podobu knihy, sám dle designu obsah knihy nehodnotím, nejedná-li se samozřejmě o knihu obrázkovou či komiks. Avšak máte-li rádi nevšední (fyzické zpracování) knihy a jste oddaným fanouškem hororového žánru klidně si jednu či dvě * přidejte. Stojí za pokus přečíst, zároveň se alespoň v mém případě nejedná o must-to-read v literárním a dokonce ani v hororovém žánru.

pismenkovyJoe

První půlka knihy mi přišla, že z toho nakonec bude snad i komedie. Po půli se to zlomilo a začalo být napínavé, udělal jsem si tedy duchařskou atmosféru, pustil do sluchátek hororovou hudbu a docela slušně mě to vtáhlo :) Myslím, že je to povedené, druhá polovina knihy docela sype, příběh není zbytečně roztahaný a přesto si moje fantazie pohrála na výbornou. Za 19,- z levných knih to byl asi můj nejlepší knižní kup co se týče nové knihy :) A příští návštěva v IKEA bude docela jiná než ty předchozí.

Verousek

Z knihy Horrorstöre mám trochu smíšené pocity. Jako asi každého, i mě zaujal obal knihy – není tady o čem spekulovat, kniha, která vypadá jako katalog prostě zaujme. Celkově je kniha provedena hezky, pojetí je nápadité. Právě asi tohle je při hodnocení ta složka, kterou bych chtěla vyzdvihnout. Jsou tady zajímavé jednotlivé detaily, například úvod každé kapitoly (hlavně od druhé půlky knihy), který je až ironickým zpodobněním toho, jak obchod funguje a co nabízí. Také velmi kladně hodnotím to, že kniha se nějak prezentuje, ale nabízí něco jiného, stejně jako u příběhu, ve kterém je budova i s jiným než jen s očekávaným obsahem. Příběh už je ale něco naprosto jiného. Po prvních pár stranách jsem si říkala, že to začíná relativně dobře, ale pak bohužel přišlo menší zklamání. S postupem stran obsah ztrácí kvalitu a závěr už je relativně chabým vyvrcholením něčeho, co začalo slibně. Některé momenty vyznívají hodně ironicky, i když by pravděpodobně neměly. Právě tyto všechny věci na mě při hodnocení působí tak, že jsem zmatená, protože kniha vypadá velmi dobře, představuje určitý nápad, ale autor rozhodně nevyužil veškerý potenciál, takže spousta věcí zde vyznívá naprázdno, nebo dokonce kazí dojem z díla. Knihu bych určitě doporučila, protože je zajímavým představením nápadu, nicméně je nutno brát v úvahu slabší obsahovou složku.

sorceress15

Za mě super. Kniha, která vypadá jako katalog obchodu s nábytkem mi přijde originální. Nikdy jsem nic takové nečetla a ten formát mě opravdu bavila a zaujal na první pohled. Děj byl taky super, i když nebyl tak hororový, abych se musela bát, ale to mi nezkazilo zážitek ze čtení a já si to opravdu užila.

Vakalik
25.12.2018

Horrorstör je kniha koncipovaná jako katalog Ikea. Děj se odehrává v obchodním domě s nábytkem. Zpočátku je mi hlavní hrdinka velice sympatická. Amy nenávidí svoji práci a je ironická. Kniha začíná velice slibně. Bohužel se to zvrtne hned po pár prvních stránkách. Celá kniha mi přijde jako poměrně nepovedená honička jakýchsi stvůr a hlavních hrdinů mezi sedačkami a skříněmi. Z tématu šlo vytěžit mnohem víc. Konec prozrazovat nebudu. Ale není nějak překvapivý. Hodně bodů dávám obalu a designu knihy.

jefff
17.11.2018

Žádná velká knižní revoluce se nekoná, ale jako jednohubkový horor okořeněný povedeným vizuálem funguje Horrorstör na jedničku. Je to akční, do jisté míry i atmosférické a originální. Slušný kousek.

Cryptkeeper
31.10.2018

Nápad nebyl špatný,ale přišlo mi,že víc bylo dbáno na grafickou stránku knihy,než na její atmosféru. Místy napínavé,čtivé,no za pár dní si na tuto knihu ani nevzpomenu:)

Orlok
10.10.2018

Knihu jsem vybrala na základě recenze a hodnotím pozitivně.