petra1394 petra1394 komentáře u knih

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Kniha ve mně vyvolala odpor k Sternenhochovi. Ze začátku působil sympaticky, ale pak jsem si jen říkala, co je to vůbec za ubožáka..? Vážně jsem cítila nenávist vůči hlavní postavě a vlastně nenávidím tu knihu celou a právě proto dávám 4 hvězdy. Asi to tak má být.

17.03.2016 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Opět jsem se při čtení dostala na zajímavá místa a dozvěděla se zase něco z historie, ale mrzí mě, že kniha má stále stejné schéma. Langdon + nějaká ženská + psychovrah = zápletka. Konec byl samozřejmě opět milým překvapením, ale da Vinciho kódu se podle mě už nic nevyrovná.

17.03.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Co k tomu říct. Přečtěte si to, nebudete litovat. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy v životě četla (hodnotím s odstupem 2 let). Úžasná věc, tahle kniha.

Dracula Dracula Bram Stoker

Ze začátku byla kniha opravdu strašidelná, hlavně popis pobytu na Draculově sídle. Pak už jsem ji dočetla víceméně z povinnosti, ale dokážu si představit, jak v době, kdy vyšla, působila nanejvýš strašidelně a nedivím se tomu, že z ní horory čerpají do teď. Za tu originalitu a nadčasovost dávám 4 hvězdy, opravdu nelituji, že jsem ji četla, ale to, jak v té knize všichni plakali a vyjadřovali si své city, mě už někdy opravdu otrávilo a některé ty výlevy citů jsem prostě přeskakovala. Každopádně je to velké dílo a jsem ráda, že jsem si ten původní originální příběh přečetla.

12.03.2016 4 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Úžasná kniha, úžasná! :)) Zrovna jsem dočetla všechny díly Sherlocka Holmese a v nostalgii jsem hledala něco podobného, nějaký případ ze starého Londýna a ono hele, na co nenarazím v obchodě. Scotland Yard, příběhy z druhé strany mince (kdo četl Sherlocka, pochopí). Přečetla jsem ji jedním dechem a moc se těším na další knihu Černý kraj, která by měla vyjít 21. 3. Už odpočítávám dny!

Proměna Proměna Franz Kafka

To byla tak zvláštní kniha, že vlastně ani nevím, co napsat. Musíte si ji přečíst, určitě nebudete litovat, ale nečekejte zápletku a super vyvrcholení. Je tam spousta prostoru, jak si určité momenty vyložit, koho si pod tím "broukem" metaforicky představit. Je to celé tak trochu lhostejné, možná i docela noční můra, která se vám v noci může zdát. Určitě nad ní budete dlouho přemýšlet.

12.03.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem četla na střední a stalo se mi opravdu poprvé, že bych se zamilovala do postavy z knížky (tím myslím samozřejmě pana Darcyho). Nádherná nezapomenutelná knížka, ke které se ještě jednou určitě ráda vrátím.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala v rámci povinné četby. Nadchla mě natolik, že jsem se rozhodla přečíst i navazující Nanu. Určitě je to jedna z knih, kterou si budu pamatovat, jelikož takhle syrově podaný příběh o úpadku jsem nikdy nečetla. Není to kniha, ke které bych se ještě jednou s nadšením vrátia, jelikož její trpký příběh a jeho pachuť si jasně pamatuji i několik let po přečtení.