petra1394 petra1394 komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Tak tohle bylo skvělé!! Už jsem byla trochu přesycena Rhymem a Sachsovou a tohle byla hodně příjemná změna. Když jsem si poprvé přečetla poslední kapitolu, tak jsem si říkala, co je to za divný konec..? Ale Deaver jako vždy několikrát hodně otočil. Připomínalo mi to film Memento, který se taky vracel v ději a každá další scéna vysvětlila tu předchozí. Bylo to prostě skvělé.

04.07.2018 5 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

No, popravdě jsem z knihy trochu zmatená, ale Fitzeka mám ráda, tak nemůžu dát méně hvězd. Ale závěr bych si představovala trochu jinak.

01.07.2018 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Určitě musím ocenit zvláštní styl vyprávění a celkový nápad - věřit matce nebo otci? Každopádně většinu knihy jde teda o vyprávění, které mě moc nepřesvědčilo, hlavně používání pojmů jako "spiknutí", "mí nepřátelé" a podobně. Občas už mě to i trochu nudilo. Samotný zvrat a vysvětlení přijde až na konci, přičemž na to, jak byla prostřední část roztahaná, se ten konec seběhl docela dost rychle. Osobně bych to vyprávění matky zkrátila a naopak závěr protáhla. Nicméně konec mi vyhovoval a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale to asi tím, že jsem narozdil od ostatních neměla žádná očekávání.

Každopádně shrnu to tím, že kniha měla obrovský potenciál, který autor využil jen z poloviny.

23.06.2018 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Hlavní postava mi od začátku nebyla moc sympatická, závěr jsem si domyslela sama (ono tam toho ani moc vymyslet nejde), ale joo, bylo to fajn. Pěkné počtení z Levných knih :D Plná částka za tuhle knihu by mě asi mrzela.

18.06.2018 3 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Četla jsem jako dvojknihu hned po Rosemary má děťátko. Rosemary se mi líbila mnohem víc, bylo tam víc napětí a sama jsem nevěděla do poslední chvíle jaká je teda pravda, ale tady mi bylo jasné, že něco špatně určitě je. A navíc jsem se ani nedozvěděla co konkrétně :D Nicméně super počtení, kouknu i na film.

08.06.2018 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Tak tohle bylo BOŽÍ! Vůbec jsem nečekala, že až tak mě to chytne, dokonce v práci jsem chodila pořád pít vodu, abych si u toho mohla přečíst 2 věty :D Byla jsem napnutá jak kšandy a pořád nevěděla, které verzi věřit díky perfektně zpracovaným postavám. Klobouk dolů, tohle mě prostě bavilo od začátku do konce, do poslední věty!

07.06.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Za mě doposud nejlepší díl. Četla jsem postupně jak jdou knihy za sebou a toto mě bavilo snad ze všech nejvíc. I když je vrah téměř od začátku známý, kniha byla skvělá. Těším se na zbývající díly, ale toto bylo vážně famózní

09.05.2018 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha byla super, krásné téma včel propojené s tématem vztahu rodičů a dětí. Jen hvězdu strhávám za příšerný překlad Omegy. Když pominu chyby, tak nejvíc mě naštvalo špatné užití slov. Když se mluvilo o Thomasu Savageovi (snad jsem dobře pochopila, že je to syn George) a jeho knize O slepém včelaři vydané v roce 2037, tak jak je možné, že jeho otec postavil úl v roce 1852? Kde se stala chyba?

05.04.2018 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Asi už těch Deaverů bylo moc. První jsem četla Prázdné křeslo, které bylo super, pak Tanečníka, který je snad ještě lepší. Pak byly Hodiny, které mi už ke konci přišly trochu překombinované a pak toto? Přišlo mi to hodně podobné, tisíc závěrů a pokaždé to bylo jinak. Dočetla jsem tak nějak z donucení a pustila se na C. Cartera Dvojitý kříž a to je teprv nářez :) Podle mě mnohem lepší, i ti vyšetřovatelé mají trochu víc šmrncu a vtipu než Rhyme se Sachsovou.

07.03.2018 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tato trilogie byla jedna z nejlepších věcí, co jsem vůbec četla. Vím, že se mi do ní moc nechtělo, když jsem zjistila, že to není úplně detektivka, ale spíš román týkající se mezilidských vztahů a minulosti. Já blbec jsem to čtení odkládala snad rok, ale třeba byla správná chvíle začít se čtením až teď :) Prostředí a příroda mě nadchlo natolik, že bych se tam ráda jednou podívala. Tento díl se mi asi líbil o trochu méně než druhý, který je podle mě z celé trilogie nej, ale stále to není důvod ubírat byť jen jednu hvězdičku, protože tyto knihy jsou všechny jednoduše skvělé.

12.01.2018 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

!!KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!! Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Konec byl trochu překombinovaný, nejvíce se mi líbila úplně původní verze Hodináře, a to nespokojený občan/naštvaný kamarád. Tahle verze mě pobavila nejvíc a možná u toho autor mohl zůstat - více dopodrobna rozepsat, jak jednotlivé "vraždy" naplánoval a takhle knihu zakončit. Pak už toho bylo na mě trochu moc, ale přesto moc pěkný příběh, líbilo se mi, že Hodináře nakonec nechytili - Rhyme nemusí být pořád Bůh, že jo :D Každopádně pořád musím hodnotit 5 hvězdami :)

08.01.2018 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Řekla bych, že trochu jiné než první díl, ale pořád stejně skvěle napsané. Tady už nejde tolik o minulost Fina a Marsaili, ale někoho jiného. Dokonce jde mnohem více o onu "detektivní zápletku",než v prvním díle, kde nakonec nebyla tak podstatná. Tady důležitá byla a tento díl se více podobal detektivce. Nechápu, proč jsem tuto trilogii tolik odkládala, když je to jedna z nejlepších věcí, kterou jsem za tento rok četla :) Doporučuji všemi deseti a už otevírám třetí díl :)

19.12.2017 5 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

O malinko horší než první díl, ale jinak mě tato oddechová "blbost" opět hrozně chytla a přečetla jsem ji ani ne za týden :D Tenhle díl je jiný v tom, že se tentokrát z velké části odehrává v Hongkongu, taky se v knize nachází hodně úryvků z novin, mailů a chatu. Udělalo to knihu zajímavější a opět se těším na další díl! :)

19.11.2017 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Boží!!

27.10.2017 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Vzala jsem si s sebou knihu na 4 denní pobyt do Prahy a hlavně jako čtení do vlaku. Když jsem knihu ve vlaku otevřela, zděsila jsem se, že toto budu muset asi vážně číst :D Dialogy mi místy přišly docela hloupé, ale co já vím, třeba se tak skutečně Němci mezi sebou baví.. :D Jednoduchá a hodně předvídatelná knížka, ale víte co? Na zpáteční cestě vlakem jsem ke konci vysmrkala 3 kapesníky :D Od půlky už jsem knihu nemohla dát z ruky. Je to taková příjemná blbost :)

27.10.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Boží!!

08.07.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

No, mnohem zajímavější mi přišel závěr co se týče Espérandieua než samotného případu :D Bylo to fajn čtení, ale ten konec...nevím nevím.

03.03.2017 3 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

U téhle knihy jsem se často smála i nahlas. Je to super oddechové čtení. První povídka Host do domu byla vážně vtipná, hlavně na konci jsem vyprskla smíchy. Strýček Oswald je mi prostě sympatický, i když v reálném životě by mi rozhodně jeho přístup k ženám sympatický nebyl. Nejvíc mě pobavila povídka Velká rošáda, ten konec byl prostě super :D Celý den jsem uvažovala nad tím, jak bych danou situaci pak vyřešila já. Nicméně povídka Vyvrcholení mě hodně zasáhla. Čekala jsem další podobně vtipnou příhodu, ale místo toho jsem se na konci cítila hrozně. Člověk si říká, jaká to je náhoda potkat starou lásku a že to tak má být, ale nakonec.. No a poslední povídka, Čubka, byla opět v hlavní roli se strýčkem Oswaldem, takže nezklamala :)

15.02.2017 5 z 5

Na burse Forsytů Na burse Forsytů John Galsworthy

Povídky mě velmi bavily, konečně jsem se dozvěděla i něco o starých Forsytech a něco o Soamesovi a první světové válce, jelikož ta byla v posledním díle přeskočena. Už se těším na moderní komedii :)

16.11.2016 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak tohle bylo něco ohromného, vůbec nevím kde začít. Tak skvělou knihu jsem dlouho nečetla, určitě je to jedna z nejlepších knih, ke kterým jsem se tento rok dostala. Nebyl to jen obyčejný thriller, ale měl něco navíc, což čtenáři dojde už na první straně. Pro upřesnění cituji zase z jiné strany: "A nedělejte si starosti. Nezpronevěřil jsem daně, jen jsem zabil člověka. Co se mi tak velkého může stát?" Kniha sice nemá ani 300 stran, ale byla to opravdu jízda od začátku do konce a srdce mi buší ještě teď, jelikož knihu jsem dočetla před chvílí. Aspoň že ten pitevní protokol na konci ze mě to napětí trochu setřásl, ale stejně je to velmi kvalitní dílo a tyčící se vysoko nad ostatními thrillery.

07.11.2016 5 z 5