Milostné rošády

Milostné rošády

Zatímco autorovy slavné hororové povídky (shrnuté např. ve výboru Líbej mě, líbej) charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři povídky ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou – povídky o „bezbolestné bolesti“, v různých hávech obměňující české přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3242/milostne-rosady-R4V-3242.jpg 4.4347

Switch Bitch (1965)

Literatura světová, Humor, Povídky
Vydáno:, Odeon

Kariol

Teda, tahle knížka překvapila. Fakt že jo. Sice jsem měla pocit, že jsem některé příběhy již četla, ale ono je to vlastně jedno. Překvapilo mě, jak kvalitně a vtipně, s pointou, se dá něco takového napsat. Tohle bych doporučila všem, které omrzí Fifty shades a další kraviny. Fakt je to lepší, i proto, že je to střídmější.

LideCtete

Poprvé jsem knihu četla v pozdně telecím věku, takže jsem například konec povídky Velká rošáda zcela nepochopila... :-D Asi to musí přijít s věkem. Ale už tehdy se to četlo prakticky samo - Roald Dahl je bez debaty mistr slova a pointy.

Lessana

Štyri milé, zručne a pútavým štýlom napísané, vtipné (zasmejete sa určite aj nahlas a od chuti; ja osobne najviac na Veľkej rošáde) grotesky čpejúce štekliacou erotikou, ktoré "prívlastok" z názvu edície - Čtení na dovolenou presne vystihuje :).

petra1394

U téhle knihy jsem se často smála i nahlas. Je to super oddechové čtení. První povídka Host do domu byla vážně vtipná, hlavně na konci jsem vyprskla smíchy. Strýček Oswald je mi prostě sympatický, i když v reálném životě by mi rozhodně jeho přístup k ženám sympatický nebyl. Nejvíc mě pobavila povídka Velká rošáda, ten konec byl prostě super :D Celý den jsem uvažovala nad tím, jak bych danou situaci pak vyřešila já. Nicméně povídka Vyvrcholení mě hodně zasáhla. Čekala jsem další podobně vtipnou příhodu, ale místo toho jsem se na konci cítila hrozně. Člověk si říká, jaká to je náhoda potkat starou lásku a že to tak má být, ale nakonec.. No a poslední povídka, Čubka, byla opět v hlavní roli se strýčkem Oswaldem, takže nezklamala :)

PanTomina

Tuto knihu doslova nemůžu vystát, ačkoliv nějaké kvality jistě nesporně má. Ovšem četba o tom, kterak si nabrnknout bokovku a neskutečně vtipně dělat debily ze svých blízkých, takové téma je mému naturelu na hony vzdálené. Trpěl jsem a nebavil se, ale dočetl. Jedna hvězda je myslím až až.

kuky921
26.11.2016

Výborné povídky, nejlepší byla hned ta první .... trochu na téma, čím kdo zachází, tím také...
Třetí povídka je trochu drsnější...

kocourjulie
04.10.2016

Jedna z nejoddychovějších knih, které jsem četla. Nádhera :-)

Plebik
30.08.2016

Četba této knihy byla jedním slovem vtipná. Knihu čtu když se chci odreagovat a musím říct že zabírá skvěle.

Crimble
14.07.2016

Je to zábavné, svižné, především skvěle vypointované. Malinkatý mínus za občas rozvleklejší úvody povídek a subjektivně nesympatickou postavu strýčka Oswalda. Moje první setkání s Dahlem, určitě ne poslední.

inikori
25.05.2016

Přečíst se to dalo a myslím, že si ji budu i pamatovat :)

Rade
21.05.2016

Typický Roald Dahl s překvapivými, tentokrát lehce erotickými pointami. Oddechovka jak se patří, snad s výjimkou konce jedné z povídek, tam člověku úsměv trochu zamrzl...

Hanka_Bohmova
16.04.2016

Za strýčka Oswalda ještě půl hvězdičky navíc :)

MilujuV.Huga
15.03.2016

Z knihy:

- Bylo mi blaze a zlíbal bych celý svět.
- žabikuch
- Čím jsem spokojenější, tím jezdím pomaleji.
- Jsem na svého strýce hrdý. Věděl, jak prožít život.

f.enjoy69
12.02.2016

Příjemná oddychovka, Dahl a jeho povedený strýček nezklamali a zaperlili. Pro mě jednoznačně nejpovedenější byla druhá povídka, super nápad! :)

Knišíl
31.10.2015

Má první zkušenost s dílem pana Dahla je očekávaně pozitivní. Styl textu je přizpůsoben mainstreamu s genialitou těch nejlepších autorů. První povídka Host do domu na mě zapůsobila svou až thrillerovou atmosférou a postava strýčka Oswalda je i přes všechny špatné vlastnosti velmi zajímavou postavou. Do posledních slov první povídky jsem netušil, jak dopadne, pro mě nejlepší povídka sbírky - *****. Velká rošáda - druhá povídka, velmi zajímavé téma výměny manželek a ten závěr jsem absolutně nečekal - ****. Vyvrcholení, třetí a nejdepresivnější povídka, kdybych věděl, jak dopadne, nečetl bych, alespoň ne v mém momentálním psychickém rozpoložení - ***(z mé strany berte jako mírné podhodnocení). Čubka - poslední povídka, znovu strýček Oswald, tentokráte se připletl do jednoho z největších objevů historie. Nejoriginálnější povídka - ****. Suma sumárum **** pro knihu, jenž doporučuji, jen prosím nečekejte nějaké explicitní popisy sexu. Nejsem puritán, ale myslím, že právě v této knize se s tím Dahl vypořádal s určitou grácií.

wooloong
04.08.2015

Výborně vypointované nápadité příběhy.

embi
13.07.2015

Znala jsem pohádkovou tvorbu a toto byly moje první povídky. Hned budu shánět další a začnu strýčkem Oswaldem! Vybroušené pointy, u kterých jsem propukala v salvy smíchu (Velká rošáda) i mě lehce mrazilo (Vyvrcholení). Přispěl tomu i kvalitní překlad!

Eva1Ave
05.04.2015

uzasne a krasne neuveritelne povidky..., mohu na 100% doporucit

luky08
12.03.2015

Tato kniha mě před lety přivedla k Dahlovi a stala jsem se sběratelkou jeho knih. Mistr pointy! Zábava zaručena pro toho, kdo ocení anglický humor.
Zajímavý je Dahlův život, ze kterého čerpá inspiraci pro svoje příběhy. Působení v africe, pak druhá světová válka. I v manželství s herečkou Patricií Nealovou toho hodně zakusil, přesto jí zůstal po třicet let oporou. Vzdávám mu čest jako spisovateli i jako člověku.

verunali
28.12.2014

Dahl vždy dokonalý a překvapující do posledního slova.

kejty91
28.11.2014

dalo se to číst se zájmem ale rozhodně to nebylo to nejlepší co jsem četla v této oblasti, podle mě Lady F. je na daleko vyšším levelu než milostné rošády.

Pole
13.10.2014

Skvělé čtyři povídky, dokonale vypointované. Opravdu jsem se na konci každé z nich pobavila. Rozhodně doporučuji! Jsem zvědavá na další autorovy knihy pro dospělé. Skoro se až stydím, že jsem Roalda Dahla objevila až přes dětské knihy...

Helianthus
13.08.2014

vtipné, velmi čtivé a nečekané pointy. Kniha se mi moc líbila a mohu jen doporučit.

miuk
17.06.2014

Vtipné čtení s dokonalou pointou.

vygum
24.03.2014

ctive, vtipne...Roald Dahl je sazka na jistotu

Vikina333
22.02.2014

vtipné a některé nezapomenutelné příběhy.. moc hezké..

Moška
22.10.2013

K této knížce se pravidelně vracím. A nechávám se znovu překvapit, jak i jinak lze popsat prosté erotično a ještě se u toho pobavit. Rozhodně se nejedná o nic "šedivého". :-D Miluju Dahlovy pointy.

playada
10.10.2013

Mně se to líbilo. Mělo to vtip a lehké erotično nikomu neuškodí ;-).

AllieM
22.08.2013

Přečteno zhruba za dvě hodiny, perfektní povídky, jejichž kvalita je ovšem trochu nevyrovnaná - za mě byla nejlepší hned ta první.

danuska
12.08.2013

Príjemné poviedky, oddychové čítanie.