Milostné rošády

Zatímco autorovy slavné hororové povídky (shrnuté např. ve výboru Líbej mě, líbej) charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři povídky ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou – povídky o „bezbolestné bolesti“, v různých hávech obměňující české přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3242/milostne-rosady-R4V-3242.jpg 4.3404

Switch Bitch (1965)

Literatura světová, Humor, Povídky
Vydáno:, Odeon

Kniha Milostné rošády

Schonecke69

************************

ajasin

Čtyři povídky, s mírně lechtivým obsahem, s dobrou, vtipnou a nečekanou pointou. Já se pobavila.

Michal___

Naj: Návštevník, Suka, Prešmyčka, Záverečný akt

wersl
09.11.2018

Fantaskní, lechtivé a velice humorné příběhy. Opět jsem se pozastavoval nad mírou tvůrčí kreativity a překotnou pointou jednotlivých příběhů.

Clea3112
08.11.2018

Příjemné úsměvné čtení, když si potřebujete odpočinout.

jxr
24.10.2018

Skvělé, vtipné, dobře se čtoucí povídky, které čtenáře vtáhnou do děje hned první větou, a které mají překvapivý konec...zatím mne všechny knížky od Dahla potěšily a mohu proto říct, že toto je styl, který mám rád...těším se na další

L.Helena
28.09.2018

Poprvé jsem četla již před léty a ráda jsem si přečetla znovu. Oceňuji vtipnost, rozmanitost a hlavně překvapivou pointu všech jeho povídek, nejen těchto čtyř.

Kristy78
10.08.2018

Oddychové letní čtení. Jednou stačí ;)

BarkaS
22.07.2018

Zábavné čtení na dovolenou, které přináší trochu víc než leckterá v současnosti vydaná literatura.

jaroiva
06.06.2018

První dvě povídky se mi líbily moc. Druhé dvě už míň.
Takový mini dekameron, řekla bych. Víceméně vtipné povídky k rychlému přečtení a není dál co řešit.

Kaik
11.04.2018

Čtyři humorné povídky na milostné téma. Některé pointy byly dost originální. Musím říct, že Dahlův hravý styl mi sedl, četbu jsem si užil, dobře se při ní bavil, a navíc mám splněný další bod čtenářské výzvy. :)

chamyl
23.03.2018

Ač zjišťujíc, že jsem podle některých zdejších komentářů zřejmě vcelku nechápavý a sexuálně frustrovaný člověk, tak přiznávám, že jsem se bavil. Není to sice žádné nezapomenutelné dílo, ale příjemně ubíhající čtení vtipných anekdot s lechtivou tématikou.
Takže za mne ano, takto má vypadat oddychová literatura.

Chesterton
10.02.2018

Nečetla jsem, poslouchala audio a ani myslím nedoposlechla:(
PanTomina je ten se kterým souzním:)) asi jsem příliš prudérní? Jinak patří R. Dahl k mým oblíbeným autorům od Karlíka po Příběhy nečekaných konců:))

Jolina
06.10.2017

Půl na půl. U některých povídek jsem se smála, některé povídky jsem dočítala z pocitu, že když už mám rozečteno, tak dočtu. Komičnost většiny hlavních hrdinů, kdy ani hlavní hrdina nečeká, že pro něj událost takto skončí, mě přišla hořkosladká. Ale pro mě ty jeho dětské knížky jsou nápaditější...

Kariol
17.07.2017

Teda, tahle knížka překvapila. Fakt že jo. Sice jsem měla pocit, že jsem některé příběhy již četla, ale ono je to vlastně jedno. Překvapilo mě, jak kvalitně a vtipně, s pointou, se dá něco takového napsat. Tohle bych doporučila všem, které omrzí Fifty shades a další kraviny. Fakt je to lepší, i proto, že je to střídmější.

LideCtete
12.03.2017

Poprvé jsem knihu četla v pozdně telecím věku, takže jsem například konec povídky Velká rošáda zcela nepochopila... :-D Asi to musí přijít s věkem. Ale už tehdy se to četlo prakticky samo - Roald Dahl je bez debaty mistr slova a pointy.

Lessana
22.02.2017

Štyri milé, zručne a pútavým štýlom napísané, vtipné (zasmejete sa určite aj nahlas a od chuti; ja osobne najviac na Veľkej rošáde) grotesky čpejúce štekliacou erotikou, ktoré "prívlastok" z názvu edície - Čtení na dovolenou presne vystihuje :).

petra1394
15.02.2017

U téhle knihy jsem se často smála i nahlas. Je to super oddechové čtení. První povídka Host do domu byla vážně vtipná, hlavně na konci jsem vyprskla smíchy. Strýček Oswald je mi prostě sympatický, i když v reálném životě by mi rozhodně jeho přístup k ženám sympatický nebyl. Nejvíc mě pobavila povídka Velká rošáda, ten konec byl prostě super :D Celý den jsem uvažovala nad tím, jak bych danou situaci pak vyřešila já. Nicméně povídka Vyvrcholení mě hodně zasáhla. Čekala jsem další podobně vtipnou příhodu, ale místo toho jsem se na konci cítila hrozně. Člověk si říká, jaká to je náhoda potkat starou lásku a že to tak má být, ale nakonec.. No a poslední povídka, Čubka, byla opět v hlavní roli se strýčkem Oswaldem, takže nezklamala :)

PanTomina
09.01.2017

Tuto knihu doslova nemůžu vystát, ačkoliv nějaké kvality jistě nesporně má. Ovšem četba o tom, kterak si nabrnknout bokovku a neskutečně vtipně dělat debily ze svých blízkých, takové téma je mému naturelu na hony vzdálené. Trpěl jsem a nebavil se, ale dočetl. Jedna hvězda je myslím až až.

kuky921
26.11.2016

Výborné povídky, nejlepší byla hned ta první .... trochu na téma, čím kdo zachází, tím také...
Třetí povídka je trochu drsnější...

kocourjulie
04.10.2016

Jedna z nejoddychovějších knih, které jsem četla. Nádhera :-)

Plebik
30.08.2016

Četba této knihy byla jedním slovem vtipná. Knihu čtu když se chci odreagovat a musím říct že zabírá skvěle.

Crimble
14.07.2016

Je to zábavné, svižné, především skvěle vypointované. Malinkatý mínus za občas rozvleklejší úvody povídek a subjektivně nesympatickou postavu strýčka Oswalda. Moje první setkání s Dahlem, určitě ne poslední.

inikori
25.05.2016

Přečíst se to dalo a myslím, že si ji budu i pamatovat :)

Rade
21.05.2016

Typický Roald Dahl s překvapivými, tentokrát lehce erotickými pointami. Oddechovka jak se patří, snad s výjimkou konce jedné z povídek, tam člověku úsměv trochu zamrzl...

MilujuV.Huga
15.03.2016

Z knihy:

- Bylo mi blaze a zlíbal bych celý svět.
- žabikuch
- Čím jsem spokojenější, tím jezdím pomaleji.
- Jsem na svého strýce hrdý. Věděl, jak prožít život.

f.enjoy69
12.02.2016

Příjemná oddychovka, Dahl a jeho povedený strýček nezklamali a zaperlili. Pro mě jednoznačně nejpovedenější byla druhá povídka, super nápad! :)

Knišíl
31.10.2015

Má první zkušenost s dílem pana Dahla je očekávaně pozitivní. Styl textu je přizpůsoben mainstreamu s genialitou těch nejlepších autorů. První povídka Host do domu na mě zapůsobila svou až thrillerovou atmosférou a postava strýčka Oswalda je i přes všechny špatné vlastnosti velmi zajímavou postavou. Do posledních slov první povídky jsem netušil, jak dopadne, pro mě nejlepší povídka sbírky - *****. Velká rošáda - druhá povídka, velmi zajímavé téma výměny manželek a ten závěr jsem absolutně nečekal - ****. Vyvrcholení, třetí a nejdepresivnější povídka, kdybych věděl, jak dopadne, nečetl bych, alespoň ne v mém momentálním psychickém rozpoložení - ***(z mé strany berte jako mírné podhodnocení). Čubka - poslední povídka, znovu strýček Oswald, tentokráte se připletl do jednoho z největších objevů historie. Nejoriginálnější povídka - ****. Suma sumárum **** pro knihu, jenž doporučuji, jen prosím nečekejte nějaké explicitní popisy sexu. Nejsem puritán, ale myslím, že právě v této knize se s tím Dahl vypořádal s určitou grácií.

wooloong
04.08.2015

Výborně vypointované nápadité příběhy.

embi
13.07.2015

Znala jsem pohádkovou tvorbu a toto byly moje první povídky. Hned budu shánět další a začnu strýčkem Oswaldem! Vybroušené pointy, u kterých jsem propukala v salvy smíchu (Velká rošáda) i mě lehce mrazilo (Vyvrcholení). Přispěl tomu i kvalitní překlad!

sex humor povídky

Roald Dahl