Bohatá čínská přítelkyně

Bohatá čínská přítelkyně

Kewin Kwan, který se proslavil knihou Šíleně bohatí Asiaté, se vrací na scénu s románem plným štiplavého humoru. Zavede vás do prostředí kariérismu, tajných e-mailů, afér ze světa umění a po uši zamilovaných milionářů. Především ale budete svědky skandálního příběhu o tom, co se stane, když Rachel Chu, snoubenka muže, který je snad nejlepší partií Asie, najde svého biologického otce. Rachel Chu se má zítra provdat za Nicholase Younga, dědice jmění, které patří mezi největší v Asii. Má dokonalý briliant vybroušený do tvaru Asscher a jejím svatebním šatům se nevrovná nic, co najdete v pařížských buticích. Její snoubenec je ochoten obětovat celé své dědictví, jen aby si ji mohl vzít. Na jejím místě by snad každá byla v sedmém nebi. Rachel se však nemůže smířit s tím, že na svatbě bude chybět její biologický otec – muž, kterého nikdy nepoznala. Vše se ale náhle změní. Šokující odhalení vtáhne Rachel do světa šanghajského luxusu, který se vymyká všemu, co do té doby poznala. V něm se seznámíme s Carltonem – frajírkem, který bourá jedno Ferrari za druhým a jehož manýry si v ničem nezadají s princem Harrym. Poznáme také Colette, kterou kvůli vztahu se slavným mužem všude pronásledují zuřiví paparazzi. A nakonec je tu člověk, kterého Rachel celý život toužila poznat – její otec. Mezitím jedna z nejobdivovanějších mladých dam Singapuru, Astrid Leong, se zděšením zjišťuje, že být provdaná za novopečeného miliardáře má i svou stinnou stánku. Čínská bohatá přítelkyně je zběsilou jízdou po nejluxusnějších asijských klubech, burzách a milionářských sídlech. Zavede nás do elitních kruhů kontinentální Číny. Představí nám postavy, jejichž věrohodnost bere dech, a umožní nám nahlédnout pod pokličku toho, jaké je to být šíleně bohatý po čínsku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241648/cinska-bohata-pritelkyne-SDV-241648.jpg 3.716

Šíleně bohatí Asiati (2.)

China Rich Girlfriend (2015)

Vydáno:, Omega

petra1394
19. listopadu

O malinko horší než první díl, ale jinak mě tato oddechová "blbost" opět hrozně chytla a přečetla jsem ji ani ne za týden :D Tenhle díl je jiný v tom, že se tentokrát z velké části odehrává v Hongkongu, taky se v knize nachází hodně úryvků z novin, mailů a chatu. Udělalo to knihu zajímavější a opět se těším na další díl! :)

Linda007

O něco horší, než první díl. Kniha se dobře a rychle čte. Komu se líbil první díl, tak doporučuji přečíst i druhý díl, ať víte, jak to s postavami dopadlo.

BarkaS
19.08.2016

Kewin Kwan je sám (minimálně stylem psaní) trochu "banán". Tak nazývají podle jeho samého Číňané žijící v domovině Číňany poameričtěné nebo evropské, protože jsou zvenku žlutí, uvnitř bílí. Ani tohle ani Šíleně bohaté Asiaty nepovažuju za humornou literaturu. Podle mě je ta spíš smutná sonda do života bohatých, ale pokryteckých a vlastně nešťastných lidí. Každopádně stojí za to přečíst, dozvíte se letos o jiné kultuře (řadu věcí jsem gůglila a reálie celkem sedí). Co mi znovu vadilo, bylo, že poznámky a vysvětlivky nejsou pod čarou, ale na konci knihy (a tak je potřeba často listovat na konec).

TerkaM
04.07.2016

Řeknu to takhle - byla to parádní knížka, milionkrát jsem se u ní zasmála a lidi se otáčeli, čemu se směji, ale dle mého skromného názoru si myslím, že na Šíleně bohaté Asiaty neměla, tady jsem se občas přistihla, že přemýšlím, co se tam bude dít, když už Rachel prakticky hrozně rychle našla svého otce.

Také mě trochu mrzí větší absence Eleanor a celkově Nickovy rodiny (s výjimkou Astrid). Já vím, že po prvním díle jsem ji měla za mrchu, ale docela mi zde chyběla... ona Rachelina rodina je už trochu jiná vrstva bohatých Asiatů.

Trochu víc se to vleklo, ale četlo se to skvěle, o tom žádná a já už se moc těším na ten třetí díl, který autor podle všeho chystá! :)

Kompletní recenze již brzy na blogu, ale pokud jste četli Asiaty, tenhle díl je pro vás povinnost. :)

veronika9143
20.06.2016

Sice jsem nečetla předcházející knihu, ale myslím, že je to opravdu volné pokračování, takže to tolik nevadí. Je napsaná vtipně s ukrytým luxusem. Můžu doporučit, bude se určiě líbit. Taková oddechová četba. http://cteme-s-laskou.blogspot.cz/2016/06/bohata-cinska-pritelkyne.html

Kevin Kwan

Kevin Kwan