Šíleně bohatí Asiati

Když Newyorčanka Rachel Chu souhlasila, že na léto odletí se svým přítelem a snad i budoucím manželem do Singapuru, představovala si, že s ním stráví příjemnou dovolenou ve skromném rodinném domě. Nick jí ale zapomněl sdělit několik důležitých detailů – že dům, ve kterém vyrůstal, připomíná palác; že v dětství cestoval častěji soukromým letadlem než autem; že je zkrátka jednou z nejlepších partií v zemi. Jakmile Rachel vystoupí z letadla, pochopí, že když se ukazuje na veřejnosti po Nickově boku, okamžitě se stává terčem zkoumavých podhledů, závisti a intrik. Její klidná dovolená se brzy mění v překážkovou dráhu, na které se musí vypořádat se starou i novou garniturou bohatých, s až příliš zvědavými příbuznými a se zákulisními praktikami lidí, jejichž hlavní starostí je šplhat vzhůru po společenském žebříčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241649/big_silene-bohati-asiate-GGV-241649.jpg 3.770

Šíleně bohatí Asiati 1.

Vydáno: , Omega

Crazy Rich Asians, 2013

Kniha Šíleně bohatí Asiati

Anett48
26.08.2021

Tak tohle jsem si hodně užila! Bylo to trošku jako korejskej seriál v knižní podobě. Bohatej kluk, průměrná holka, nepřející ďábelská matka... Tohle já prostě můžu.

PaniWiga
17.03.2021

Když pominu zbytečně mnoho nepřeložených výrazů, nutících čtenáře neustále listovat na konec knihy k vysvětlivkám (jak už někdo navrhoval, vysvětlivky na spodní části stránky by se hodily více) a fakt, že kniha vážně není humoristická, jak slibuje anotace, pak zůstane docela čtivá oddechová literatura. Není to žádné veledílo, ale k odreagování posloužila skvěle.

pavlusa025
11.08.2020

Spousta nepřeložených výrazů. Jinak fajn čtení...

mina_harker
29.03.2020

Nějak mě to neoslovilo. Na humoristický román (jak knihu označilo nakladatelství) tam bylo až příliš záštiplných lidí a špatných rodinných vztahů.

Edlik
26.02.2020

Co dodat...?
Tady si nejsem úplně jistý jestli je lepší kniha nebo film. U obého se občas zasmějete. U knihy mi trochu chybí více dořešeny závěr. Ale co mi vadí hodně je spousta chyb, překlepů atd... Tímto trpí většina knih z Omegy. Také se mi nelíbilo obrovské množství nepřeložených výrazu pro které je potřeba neustále listovat nakonec a občas i číslování těchto poznámek nebylo správně. Co je naopak dobré jsou rodinné "stromy" které velmi pomáhají v orientaci ve velkém množství postav.

spencer
12.02.2020

Knížce bych dala 3,5*. Poprvé v životě jsem moc ráda, že jsem si jako první pustila film. Nebýt filmu, nejspíš bych knihu v prvních 100 stránkách odložila. Autor to se vším vysvětlováním myslel dobře, ale bohužel jsem se v té spoustě jmen a odboček ztrácela.
Moc mě navíc mrzelo uspořádání vysvětlivek, které byly až na konci knihy a po čase už mě nebavilo neustále listovat tam a zpátky a bylo by o moc jednodušší, kdyby se nacházely v dolní části každé stránky.
Jinak, pokud vás příběh zaujal, ale z nějakého důvodu vás čtení odradilo, zkuste se podívat na film, který je opravdu zpracován jednodušeji a vtipněji:)

Cornelie
05.01.2020

Pokud se člověk přenese přes prvních pár stran kdy se na vás hrne změť jmen a začněte se trochu orientovat začne být kniha velice čtiva. Obal knihy moc neláká přesto doporučuji. V polovině knihy jsem náhodně zjistila, že podle knihy byl natočen film. Kniha dotčena, chystám se na film, ale jen proto, abych zjistila jak se s tím poprali a jak moc se shoduje s mou fantazií :-).

Tala
10.11.2019

Úžasná knížka, pro mě rozhodně jedna z nejlepších. Nevím, jak je na tom český překlad, ale anglický originál je opravdu skvělý. Líbil se mi styl psaní, změny POV i postavy.