petra1394 petra1394 komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Z knihy jsem nadšená, i když závěr byl pro mě nepodstatný, jelikož nejlepší na knize bylo to napětí během vyšetřování. Vlastně nevím jestli jsem byla zvědavá víc na vraha nebo na Taylorovo jméno, přičemž jsem se občas i hlasitě zasmala, když ho Winter oslovoval náhodnými jmény :D Líbí se mi, že obě autorovy knihy si nejsou v ničem ve struktuře podobné a obě knihy jsou velmi originální.

03.11.2016 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Bomba!! Při školním shonu přečteno za 3 dny a teď jdu rovnou na další díl, opravdu super :) Trochu mi vyprávění Wintera připadalo jako typická mluva detektivů z amerických povídek z 50. let, což bylo zajímavé. Winter mi nebyl nějak zvlášť sympatický, ale příběh fakt paráda!

28.10.2016 5 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Řeknu to asi takhle - celá ta kniha je hlubší, než se na první pohled zdá :)

23.10.2016 5 z 5

Black Mask: Antologie detektivních příběhů Black Mask: Antologie detektivních příběhů Otto Penzler

Za mě nejlepší povídky: Čekání na Rustyho, Mrtvola nekopala a Vražda po slabikách.

18.09.2016 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

O knize jsem se dozvěděla z video recenze slečny, která shrnula nejlepší knihy, které za rok přečetla a na závěr řekla, že pokud by z té kupy měla vybrat jednu jedinou a doporučit ji, byla by to tahle. Tudíž má očekávání byla asi veliká, raději čtu detektivky a od téhle jsem si slibova dojemné love story se slzami na konci, ale kde nic, tu nic. Příběh byl určitě zajímavý a posledních 150 stran jsem nakonec přečetla před spaním do dvou do rána, velmi mě bavilo odkrývání rodinného tajemství a kniha byla místy i napínavá. Více mě bavil příběh Evie, ale samozřejmě jeden bez druhého by příběhy asi nefungovaly. 1 hvězdu srážím za ohromný kýč s duchy (vidět je, jak někde tiše stojí, je jedna věc, ale závěrečný fyzický kontakt už byl na mě moc). Strhla bych ještě jednu za úplně zbytečné postavy v Lucyiném příběhu (Charlotte, kněz s manželkou, Chrisovy děti, Juliette,...), ale přečíst se to dalo. Hvězdu strhávám až za totálně bezcharakterní postavy Ralpha a Tonyho. Příběh by mě možná zasáhl více, kdyby se do mě postavy aspon trochu vryly, ale Ralph a Tony mi charakterem přišli úplně totožní. Docela dost věcí bylo předvídatelných, ale bylo to fajn oddechové početní. Nicméně takové terno to pro mě nebylo :)

05.09.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Komentář pode mnou (MirKop) obsahuje spoiler..

14.08.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Fajn detektivka, možná o něco slabší než předchozí díly. Docela dlouho vyšetřovatelé tápou ve vodě a až skoro ke konci je odhalen pachatel a najednou jde vše ráz na ráz. Škoda jen, že Joona byl tak mimo, možná by se celá kniha obešla i bez něj a do popředí se mohla dostat postava Margot.

10.08.2016 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavé jak kšandy!!

12.07.2016 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Už teď vím, že ji přečtu znova. Zaklapla jsem ji a hned se mi začalo stýskat po Yossarianovi, kaplanovi, majoru Majorovi, Natelym.. prostě ji musím přečíst ještě jednou! U některých pasáží jsem se musela nahlas smát i v kupé ve vlaku. Je to veselé i smutné, absurdní i pravdivé.

05.07.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Přečteno za jeden den! Trochu mě to mrzí, nestihla jsem se s postavami tolik sžít, ale prostě se nedalo odtrhnout :)) Skvělý nápad, konec mě nezklamal. Trochu jsem se bála, aby zakončení nebylo příliš předvídatelné a obyčejné, ale musím říct, že mě to potěšilo. Byla i místa, kdy jsem při čtení překvapením otevřela pusu a při popisu rozpojení jsem si po každém odstavci musela dát pauzu, abych to vstřebala. Skvělá kniha :)

30.06.2016 5 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Knihu jsem nezvládla před několika lety dočíst, hrozně mě to nudilo.. Snad se k ní ale vrátím, protože námět je velmi originální a Woolfová prostě JE výjimečná spisovatelka!

31.05.2016

Makový mužíček Makový mužíček František Nepil

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších knih mého dětství :)) Vlastně úplně ta nej.

25.05.2016 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Knihu jsem dostala na Vánoce z recese, prohlídla jsem ji, zasmála se a od té doby leží v knihovně :D jediný recept, který mě zaujal a nebyla to úplně šlichta, byla asi ta okurková limonáda..

25.05.2016 odpad!

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Je vůbec možné hodnotit "knihu" starou skoro 4 tisíce let? Jistě, že člověk si radši přečte Harryho Pottera, ale to, že vůbec máme možnost si ji přečíst...

25.05.2016 5 z 5

Svět podle Alex Svět podle Alex Kathryn Lamb

Knihu jsem četla asi když mi bylo 11 a stále si pamatuju některé pasáže :D Alexina máma a její fuchsiově růžová, platformy, Marsky na snídani, její velký zadek.. Teď už bych samozřejmě knihu hodnotila jinak, ale mému 11 letému já se velmi líbila.

22.05.2016

Černý kraj Černý kraj Alex Grecian

Scotland Yard se mi popravdě líbil mnohem víc, tahle kniha měla až moc rychlý spád (celý příběh se vešel do 250 stran), což se někomu může vlastně líbit. Mně by nevadilo, kdyby byla kniha i 2x delší a propracovanější, celé se to pro mě semlelo tak nějak rychle. Ale samotný příběh se mi líbil, kniha je čtivá a ráda ji doporučím dál. :)

23.04.2016 4 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Autor mě sám oslovil, zda bych o jeho knihu neměla zájem. Vzhledem k tomu, že je stejně starý jako já a navíc pocházíme ze stejných končin, řekla jsem si, že knihu musím mít. Autor mi ji ještě ten den velmi ochotně donesl i s věnováním. Vzhledem k tomu, že vím, že autor je velmi milý kluk, tak se mi tahle recenze píše docela špatně.

Vím, že jde o prvotinu, ale autor studuje českou filologii, takže ty pravopisné chyby (konkrétně šlo vždy o problém ve shodě podmětu s přísudkem) byly upravdu do očí bijící a občas i docela matoucí, protože jsem dlouho nevěděla, o kom je řeč, než mi došlo, že jde o chybu. Rovněž pod hororovým žánrem si představuji úplně něco jiného, povídky měly skvělý původní nápad, ale pak tam autor zamotal věci, které to jen zhoršily. Například u první povídky jsem vůbec nepochopila zápletku s čarodějnicemi, u druhé jsem přestala chápat hned po tom, co Léfi promluvila.

Další věc je, že povídka je docela krátký útvar a pokud to není nutné, neobtěžuje se zdlouhavými popisy okolí. Což autor dodržel, ale vyloženě otravné byly nesmyslné zmínky o Polreichovi, Kabátech, Vojtkovi, Polívkovi, Danu Brownovi, Bonpari atd., které s dějem neměly nic společného. Chápu, že se nám tím autor chtěl přiblížit, ale působilo to opravdu krkolomě, když vlastně ani nevíme, jak vypadá auto, ve kterém postava sedí, ale víme, že poslouchá Kabáty a z rádia řve Pepa Vojtek. Kamarádka, která knihu čte taky, si dělá srandu, že autor dostal za tuhle reklamu zaplaceno.

A poslední věc...opravdu je nutné aby téměr každá povídka obsahovala masturbaci a ztopořené penisy??

Povídku Andyho pán jsem už ani nedočetla, protože byla hrozně rozvleklá a hodně střelená (speciální droga pro psy, díky které jim může veterinář promlouvat do hlavy??vážně?:D). Zkusím ještě přečíst Temné znamení, což podle recenzí bude asi nejlepší povídka, ale za mě docela velké zklamání..

21.03.2016 2 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Škoda té nafouklé reklamní bubliny. Jasné, že se kniha pak lépe prodávala, ale zas tak špatně napsaná nebyla, aby bylo nutné vymýšlet takové báchorky o neexistujícím autorovi a o tom, jak knihu svázal vlastní kůží a kdesi cosi. Škoda. To je asi jediná chyba na celé knize.

20.03.2016 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Naprosto kouzelná knížka :)) A je přece o magii, takže lepší pochvala, než to, že je kouzelná, snad ani není. Nádherně napsaná, prostě paráda! Někomu ty poznámky pod čarou vadily, ale mně to přijde jako skvělá věc. Pokud je číst nechcete, tak nemusíte a v ději o nic nepřijdete a kniha tak není zbytečně rozvleklá. Mně se ale velmi líbily a vždycky jsem se na nějakou další poznámku těšila.

20.03.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasové!!

17.03.2016 5 z 5