Makový mužíček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohádkové vyprávění o kouzelném chlapečkovi, který se narodil stařence a stařečkovi z makovice, a když vyrostl, uspával děti. Pro předškoláky a děti do 10 let. Všichni žijí spokojeně v chudé chaloupce u lesa. Makový mužíček se postupně seznamuje s okolními zvířátky a dědeček ho učí důležité věci. Když potom chlapeček povyroste, lítá na svojí makovičce za dětmi a uspává je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24903/makovy-muzicek-24903.jpg 4.347
Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Makový mužíček

Přidat komentář
Richisa
28.02.2019

Krásná pohádka, která minimálně svým jazykem pohladí na duši.

Jana283
06.07.2017

Pro mne je František Nepil jeden z nejlepších autorů dětských knih. Při četbě jeho líbezných a vtipných příběhů se pobaví i předčítající rodič. Stejně tak jsou krásné CD (a ještě i kazety) jeho příběhů, které načetl svým nezaměnitelným hlasem pro děti i dospělé.


witiko
03.04.2017

Ne, tak tahle knížka mi vyloženě nesedla. Zkoušel jsem ji číst dětem, ale je strašně upovídaná, přičemž polovinu z každé druhé kapitoly se jenom bába hádá s dědkem. Nepřišlo mi to ani vtipné ani kouzelné. Nádherné ilustrace tu dalece přesahují text.

Jadla
01.06.2016

Měly jsme ji se sestrou jako gramofonovou desku, naučily jsme se gramofon samy pouštět a dokola, pořád znovu ji poslouchaly. Teď mám sama malou holčičku, a když jsem jí chtěla tutéž desku pustit, zjistila jsem, že je tak opotřebovaná a poškrábaná, že skoro nehraje. Tak jsme v antikvariátu ukořistili knížku a čteme před spaním. Je báječná!

petra1394
25.05.2016

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších knih mého dětství :)) Vlastně úplně ta nej.

Doporučujeme

Z deníku kocoura Modroočka
Z deníku kocoura Modroočka
Pohádky z Tisíce a jedné noci
Pohádky z Tisíce a jedné noci
Šťastně až navěky
Šťastně až navěky
Fimfárum
Fimfárum