Makový mužíček

Pohádkové vyprávění o kouzelném chlapečkovi, který se narodil stařence a stařečkovi z makovice, a když vyrostl, uspával děti. Pro předškoláky a děti do 10 let. Všichni žijí spokojeně v chudé chaloupce u lesa. Makový mužíček se postupně seznamuje s okolními zvířátky a dědeček ho učí důležité věci. Když potom chlapeček povyroste, lítá na svojí makovičce za dětmi a uspává je....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24903/makovy-muzicek-24903.jpg 4.347
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub, Albatros (ČR)

Kniha Makový mužíček

Richisa
28.02.2019

Krásná pohádka, která minimálně svým jazykem pohladí na duši.

Jana283
06.07.2017

Pro mne je František Nepil jeden z nejlepších autorů dětských knih. Při četbě jeho líbezných a vtipných příběhů se pobaví i předčítající rodič. Stejně tak jsou krásné CD (a ještě i kazety) jeho příběhů, které načetl svým nezaměnitelným hlasem pro děti i dospělé.

witiko
03.04.2017

Ne, tak tahle knížka mi vyloženě nesedla. Zkoušel jsem ji číst dětem, ale je strašně upovídaná, přičemž polovinu z každé druhé kapitoly se jenom bába hádá s dědkem. Nepřišlo mi to ani vtipné ani kouzelné. Nádherné ilustrace tu dalece přesahují text.

Jadla
01.06.2016

Měly jsme ji se sestrou jako gramofonovou desku, naučily jsme se gramofon samy pouštět a dokola, pořád znovu ji poslouchaly. Teď mám sama malou holčičku, a když jsem jí chtěla tutéž desku pustit, zjistila jsem, že je tak opotřebovaná a poškrábaná, že skoro nehraje. Tak jsme v antikvariátu ukořistili knížku a čteme před spaním. Je báječná!

petra1394
25.05.2016

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších knih mého dětství :)) Vlastně úplně ta nej.

Z deníku kocoura Modroočka
Z deníku kocoura Modroočka