petra1394 petra1394 komentáře u knih

Sláma i hedvábí: Život na japonském maloměstě před sto lety Sláma i hedvábí: Život na japonském maloměstě před sto lety Džuniči Saga

Úžasná kniha. Tolik zajímavých informací! Vůbec jsem netušila, jak nyní vyspělá země byla ještě nedávno úplně jiným světem.

29.06.2022 5 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Úplně úžasná kniha!!!! Našla jsem tam pro mě tolik nových informací, opravdu skvělý návod jak ke svým zeleným společníkům přistupovat. V porovnání s knihou od holek z Pokojovek je tahle pro mě mnohem užitečnější, bohužel. Doporučuju všemi deseti a navíc se prodává za skvělou cenu

25.03.2022 5 z 5

Ztracený princ Margarín Ztracený princ Margarín Mark Twain (p)

To je tak překrásná kniha. Koupila jsem ji původně pro dceru kamarádky, ale náhodou jsem se do ní začetla a hned zkraje mi bylo jasné, že tuhle si nechám a objednám ještě jednu. Je to má první zkušenost s Markem Twainem a věřím, že ne poslední. A ty ilustrace? Nádhera!

05.02.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Kniha se nakonec vybarvila lehce jinak, než jsem na začátku čekala a to je moc dobře. Doporučuju! Přečteno jedním dechem díky krátkým a napínavým kapitolám.

28.12.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Boží! Moje první kniha od Patrika Hartla a určitě ne poslední :))

16.09.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Od Fitzeka jsem četla thriller Izovaný a pamatuju si ho jako jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. Potom jsem četla ještě Balík (nebo Balíček?), to už mě tolik nenadchlo, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci. Tenhle příběh byl napínavý, opravdu jsem nemohla přestat číst. Nicméně postavy mi přišly takové ploché, možná i ten překlad nevolil nejlepší slova, prostě mi to občas přišlo takové umělé, nepřirozené. "Chci se psát na tvém utrpení" přece normálně člověk, natož třeba psychopat, normálně neřekne :-D Ale až na tu zvláštní umělost se mi to líbilo!
Jo a za to originální poděkování přidávám pomyslnou pátou hvězdu. To bylo prostě boží :-)

01.08.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Proboha!!!! Moje srdce!! Pro Krista pána!!

11.02.2021 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Achjo to byla blbost :-(

24.01.2021 2 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Dočetla jsem to jen proto, abych se přesvědčila, že mé teorie jsou správné. Když pominu zápletku, kterou odhalí každý, kdo trochu přemýšlí, přišla mi šíleně přitažená za vlasy celá podstata knihy co se týká mazání paměti. Nevěrohodné a předvídatelné.

16.08.2020 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct, že jsem byla z rozuzlení, na které jsem přišla dřív než bylo vyjeveno, docela zklamaná. Ve výsledku docela hloupá zápletka.

20.07.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jako rodák z Karvinska nemůžu jinak než 5 hvězd. Děkuji, že taková kniha je. Díky paní autorko.

20.07.2020 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Hm. Z knihy jsem byla prvně nadšená, bavily mě hrátky se čtenářem a hlavním hrdinou, kdy nikdo z nás nevěděl, co se vlastně děje a já musela číst dál, abych zjistila, o co jde. Hlavní postava Nicka Urfa mi byla velmi sympatická, asi bych v mnoha chvílích reagovala stejně, a proto mě kniha tak bavila. Jeho postava byla uvěřitelná a reagovala na situace právě tak uvěřitelně a lidsky, že jsem v jeho jednání viděla smysl a měla pro něj 100% pochopení (nemám ráda, když postava dělá do očí bijící nerozumná rozhodnutí a já to musím jen číst a nadávat). Hlavní hrdina je v podstatě sympatický a inteligentní mladý muž, který má své mouchy, nicméně za celý děj prošel změnou k lepšímu. Okolnosti kolem něj ale byly tak zvláštní, že já ani nevím, co k tomu říct. Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to celé vůči němu dost nefér, někdy ty jejich podivné hry zašly už příliš daleko. Vždycky jsem si myslela, že vím, co se děje, ale po čtvrté "pravdě" jsem to vzdala. Ten konec mě v podstatě zklamal. Čekala jsem trochu vysvětlení, co že to teda mělo celé znamenat, ale to se nedělo. Proč tohle cizí lidé vůbec dělali? Co z toho celého vlastně měli? Za to ubírám jednu hvězdu. Konec byl taky nakonec tak zvláštně obyčejný, oba s Nickem jsme čekali něco velkolepého a ono to nakonec bylo tak obyčejné. Byl to román o lásce? Já nevím. Vím jen, že se to moc dobře četlo, že to bylo opravdu výborně napsáno. I erotické scény byly vždy vkusně a moc hezky napsané, nikdy jsem neměla pocit, že jsou tam na sílu vecpané, což v 80 % často působí.

Nicméně nejlépe to za mě vyjádřil asi komentář SteveP1 :-)

14.06.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Hodně věcí jsem znala už z přednášky, ale i přesto jsem se zasmála poměrně hodně krát :-D

09.04.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Achjo, pro mě neuvěřitelné zklamání. Od začátku mě ta kniha štvala a to jsem od Cartera s nadšením přečetla všechny. Kapitánka Blakeová mě vytáčela neustále tím, jak se všemu divila (jako by sakra nebyla kapitánem celého LA policejního sboru a neviděla toho v životě dost), Garcia se choval jak malé děcko a s ničím konstruktivním za celou dobu nepřišel, od začátku jsem tušila celý vývoj situace dřív, než geniální Hunter, taky bylo strašně nenápadné, jak byla v ději najednou zmíněna dcera té agentky a jediné, co to zachránilo, byla poslední kapitola a to jen proto, že doufám, že to bude stejně dobré jako Zloba. Tohle mě vážně štvalo a do čtení jsem se musela nutit.

24.03.2020 2 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Nemám slov. Wow!

01.03.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, která mi svým způsobem otevřela oči, protože jsem hlavní postavu soudila ze začátku stejně nespravedlivě jako ostatní. A taky je to jedna z velmi mála knih, která mi zlomila srdce.

13.02.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Už jsem na tohle téma četla lepší. Ale jako oddechové čtení na dovolenou super :)

01.02.2020 3 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

V prvé řadě obdivuji jakousi skromnost autorů. Z tohoto tématu, z Pásma, by se dalo vytěžit mnohem mnohem více. Umím si představit, že kdyby někdo s touto myšlenkou přišel dnes, kniha by měla 400 stran + další dva díly, jeden film v Hollywoodu a my všichni bychom byli Pásmem přehlceni. Věděli bychom od A do Z jak vlastně vzniklo, co vše se tam děje, kdo všechno tam je, jak to funguje, co je s Agnes, co je s ostatními z Pásma, jak žijí lidé z dané oblasti atd atd. A my to nevíme, lámeme si nad tím hlavu, chceme od autorů vědět víc a nemůžeme! Výborné dílo, mohlo z toho být mnohem více, ale autoři si svou skromnou myšlenku nechali pro sebe. Doporučuji!

07.01.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Už to byla trochu nuda a to čtu Cartera s velkými rozestupy. Nevím, jestli mě ještě dokáže překvapit.

18.11.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

O něco málo horší než první díl, ale pořád je to příběh, kterým jsem se ráda nechala dojmout.

14.10.2019 5 z 5