Malé černé a devět žen

Malé černé a devět žen obálka knihy
Mé hodnocení:

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady. Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338476/male-cerne-a-devet-zen-SSj-338476.jpg 4.2121
Vydáno, Metafora

Nine Women, One Dress, 2016

Kniha Malé černé a devět žen

petra1394

Achjo to byla blbost :-(

menalinda

Hezké,docela milé čtení. Jako rychlá jednohubka.

alva1
27.09.2020

Od této knihy jsem nic neočekávala a byla jsem překvapená. Během čtení jsem měla úsměv na tváři a užila si milé, pohodové a příjemné chvilky.

karin4338
22.09.2020

Námet s spôsob písania je velmi zaujímavý a unikátny. Na druhú stranu prechádzanie deju, čo kapitola, to postava, písané v prvej osobe, bolo pre mňa dosť rušivé a neprehľadné.
V celku dobrá knižka, nenáročná a najviac ma zaujal ústredný motív, malé čierne, ktorý sa prelína v živote rôznych ľudí New Yorku.

janasim
18.08.2020

To jako vážně?! Jen 137 čtenářů na DK tuto knihu četlo? To je taková škoda! Se mnou šla tato kniha i na Praděd. Bylo to naprosté pohlazení po duši. Nejen že se kniha krásně četla, ale jednotlivá vyprávění do sebe tak skvěle zapadala, jako kdyby to byl jeden příběh. Postavy byly sympaťáci, kterým jsem skutečně fandila, prostředí obchodního domu se mi taky moc líbilo. Jako bych sledovala filmové plátno. A koktejlky....bože, ty tak lehce vše spojovaly... Opravdu velmi doporučuji!

perpe2a
19.07.2020

Moc hezký ženský román o tom, jak jedny "malé černé" šaty putují osudy 9 různých žen. Bylo to milé, čtivé a rozhodně pohodové čtení pro ženy. Doporučuji moc.

knihovniceVS
18.07.2020

Letní čtení. Lehounké jak cukrová vata, stejně složité, stejně růžové a stejně sladké.
Z mé strany zmýlená, nic mi to nedalo, nic mi to nevzalo :-)

ladyka
11.06.2020

Milá nenáročná oddychovka skládající se z krátkých a svižných kapitol, které se týkají vždy jiné postavy. Střípky příběhů jednotlivých protagonistů spojují právě ony "malé černé" a povedeně tak tvoří jakousi mozaiku. I přes značný počet hrdinů se v příběhu neztratíte. Roztomilý počin!