Malé černé a devět žen

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady. Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/338476/male-cerne-a-devet-zen-SSj-338476.jpg 4.392
Vydáno, Metafora

Nine Women, One Dress, 2016

Kniha Malé černé a devět žen

Booky84

Úžasná kniha - krásné příběhy propojené díky šatům. Chytlavé, vůbec jsem se nemohla odtrhnout.

MartinaF

Milé, něžné, přesně takový styl čtení zbožňuji a naplňuje mě to tou správnou atmosférou a dokáže vyloudit úsměv na tváři (a taky slzu dojetí). Autorka krásně propojila všechny příběhy dohromady. Co všechno způsobí jedny černé koktejlky ve velikosti S? Velké a nečekané zvraty. Příběh vřele doporučuji.

Gabetka

Filmovým stylem pojatá kniha, ve které se protnou osudy několika lidí, je napsána opravdu skvěle. Vyprávění vás během jedné kapitoly dokáže seznámit s postavou tak zajímavě, že si přejete, aby jí bylo věnováno mnohem víc prostoru. V postavách není zmatek, každá je svým způsobem ojedinělá. Jde samozřejmě o červenou knihovnu, ve které ten dobrý konec musí přijít, ale je to tak nenásilné, že to na vaší tváři dokáže vykouzlit úsměv. Pokud jsou vašimi oblíbenými filmy Láska nebeská apod., tak neváhejte a čtěte, je to dokonalé odreagování.

tereza1198

Tak miloučkou knihu jsem dlouho nečetla. Je to romantika, ale není to přeslazené a velmi příjemně se čte. Ženy různého věku jsou všechny spojeny šaty, které z každé nositelky dostanou to nejlepší. Velký dík prodavačům, kteří zde zamotají hodně životů. A jedna připomínka - celou dobu jsem si říkala, že musí být docela síla koupit si šaty, které nosilo a vrátilo bůhví kolik lidí přede mnou.

LaCucaracha

Knihám pro ženy se vyhýbám, není to nic pro mě. Tuhle knížku jsem koupila mamce k Vánocům, tak jsem si řekla, že ji zkusím. A byla jsem velmi pozitivně překvapena. Když už literatura pro ženy, tak určitě v takovémto podání. Napsané je to moc dobře, chytne to, jazyk je dobrý, děj dobře propletený a zároveň se spojujícími prvky, prostě takhle psát umí opravdu dobrý spisovatel. Ale protože jde o ženský román, tak je samozřejmě všechno podáno s předvídatelným vývojem a patřičným happy endem. Jenže to k tomu patří, nechci číst červenou knihovnu, aby to špatně skončilo. (I když ne všechny linie ten happy end mají.) Abych to shrnula: kniha je super, až mě překvapilo, jak mě bavila. A kdyby podle ní natočili film, mohl by se z fleku jmenovat Láska nebeská II, je to úplně stejný styl (a že Láska nebeská je ve svém žánru taky jednička).

Měňavka
06.11.2018

Velice milé čtení na nedělní relax u kávy.

Allla9
28.09.2018

Hezké a příjemné čtení. Příběhy devíti žen propojují jedny černé šaty.

AlčaH
14.09.2018

Knihu jsem si půjčila v knihovně a rozhodně to byla dobrá volba. :) Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. :) Pozitivní, odpočinkové čtení, které pobaví i dojme. :)

Autor knihy

Jane L. Rosen
americká

Kniha Malé černé a devět žen je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x