Malé černé a devět žen

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady. Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338476/big_male-cerne-a-devet-zen-SSj-338476.jpg 4.2134

Vydáno: , Metafora

Nine Women, One Dress, 2016

Kniha Malé černé a devět žen

L.Helena

Místy úsměvné, občas trošku nuda, ale celkově docela laskavé čtení o tom , jak jedny šaty ovlivní život několika lidí.

Mermaida
19.05.2021

Tohle bylo milé a čtivé - lehké a oddechové. Kdy jedny malé černé "koktejlky " putovaly mezi devíti ženami a tak nějak zlehka měnily "osud" (nejen těchto žen).
Měla jsem trochu obavy, že se budu ztrácet v nadměrném počtu postav, ale příběh do sebe hezky zapadl a udělal z něho příjemně "sladký" celek.

broskev28
14.04.2021

Výborná oddechová knížka, především pro ženy a dívky.
Široký záběr, zajímavý literární styl, krátké kapitolky, všudypřítomná humorná odlehčení, zkrátka ideální četba třeba před spaním. Děkuju všem pozitivním komentářům, na jejichž základě jsme si knížku koupili do obecní knihovny, jmenovitě především komentářům LaCucaracha, zoew a Litocha. Naše čtenářky často vyhledávají "červenou knihovnu", ale i ta může být různé kvality.
Tahle kniha patří určitě k těm lepším, takže doporučuju.

"Zkoušela jsem si najít vlastního muže. Když už ale k vašemu srdci někdo promlouvá, je těžké dát ho někomu jinému. Abych odtrhla oči od Artura, musel by mě někdo praštit po hlavě baseballovou pálkou, a abych řekla pravdu, nikdo s dostatečným švihem se neobjevil."

petra1394
24.01.2021

Achjo to byla blbost :-(

menalinda
24.01.2021

Hezké,docela milé čtení. Jako rychlá jednohubka.

alva1
27.09.2020

Od této knihy jsem nic neočekávala a byla jsem překvapená. Během čtení jsem měla úsměv na tváři a užila si milé, pohodové a příjemné chvilky.

karin4338
22.09.2020

Námet s spôsob písania je velmi zaujímavý a unikátny. Na druhú stranu prechádzanie deju, čo kapitola, to postava, písané v prvej osobe, bolo pre mňa dosť rušivé a neprehľadné.
V celku dobrá knižka, nenáročná a najviac ma zaujal ústredný motív, malé čierne, ktorý sa prelína v živote rôznych ľudí New Yorku.

janasim
18.08.2020

To jako vážně?! Jen 137 čtenářů na DK tuto knihu četlo? To je taková škoda! Se mnou šla tato kniha i na Praděd. Bylo to naprosté pohlazení po duši. Nejen že se kniha krásně četla, ale jednotlivá vyprávění do sebe tak skvěle zapadala, jako kdyby to byl jeden příběh. Postavy byly sympaťáci, kterým jsem skutečně fandila, prostředí obchodního domu se mi taky moc líbilo. Jako bych sledovala filmové plátno. A koktejlky....bože, ty tak lehce vše spojovaly... Opravdu velmi doporučuji!