Malé černé a devět žen

od:

Malé černé a devět žen

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozcho... celý text

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.
 
Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady.
Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/338476/male-cerne-a-devet-zen-V9R-338476.jpg 4.235
Originální název:

Nine Women, One Dress (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Alča I.
10. srpna

Nebyl to můj šálek čtení. Jednoduché povídky. Spíše na dovolenou

kopretitinka
07. srpna

Barvitě propletený příběh, ve kterém "malé černé" hrají menší či větší roli. Kapitoly jsou velmi krátké, tudíž má děj spád a i když máte za sebou děti ječící v bazénu, odbíháte, aby se Vám jeden či druhý neutopili, dokážete se ke knize bez problémů vrátit a navázat na děj. Kniha se četla velmi dobře.
Zaplať Pán Bůh, že měla spisovatelka tak dokonalý nápad, a rozložila děj do krátkých dějových úseků a čtenáře vždy nechala v menším napětí "jak to s nimi bude dál". Tím zajistila maximální soustředění. Dobře promyšlené. Kéž by i ostatní "letní" knihy byly psány takovýmto nápaditým způsobem. Za mě je to ideální kniha pro letní bazénové či plážové čtení.

JezinkaJ
04. srpna

Kdo by nechtěl "malé černé"?
Tenhle terminus technicus ze světa ženské módy je takový pojem, že tematicky utáhne celou knihu. Četla jsem si a bavila se. Autorčin vtipný nápad, provazovat osudy lidí přes šaty, pokládám za dost originální.
Přesně typ knihy na pohodovou letní dovolenou, pro ženy a dívky. :-)

Olga.S
03. srpna

Tenhle žánr nečtu, ale zaujala mě obálka knihy a název. Velmi lehké a vtipné čtení. A ten konec? Slova návrháře ,,malých černých" mě jednoduše dostaly.

vladka1695
13. července

Skvělé, vtipné, super čtení!

Hanin
13. července

Ideální knížka na dovolenou. I když romantické příběhy moc nevyhledávám, tentokrát jsem si čtení docela užila :-)

alzbeta4340
13. června

Mozaika drobných příběhů, které spojuje jeden model "malých černých". Některé osudy mě zaujaly více než jiné, ale celkově je to velice příjemné čtení. A určitě by to byl i zajímavý film. Jinak je to taková "dárková" kniha. Vhodná jako dárek pro většinu žen a dívek, většinu zaujme a ostatní neurazí.

bookcase
30. května

Jedním slovem úžasné, důmyslně vymyšlené provázání příběhů s šaty.

certik003
29. května

Knížka se mi moc hezky četla, vtáhla mě do děje od první kapitoly. Trochu mi připomíná knížku Bábovky.

veronika0382
25. května

Tohle byla opravdu oddechovka jak má být. Rozhodně vás pobaví! ... více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

alcerka
05. května

Chcete-li si přečíst příběh(y), kde vše dobře dopadne, rozhodně sáhněte po této knížce. :-)

evonra
02. května

Malé černé by neměly chybět v žádném šatníku, to se jistě, dámy, shodneme :-)

Pokud chcete strávit pár hodin ve společnosti zajímavých žen, a to hned devíti, sáhněte po této překvapivě příjemné oddechovce. Romantika, humor, lehké svěží čtení je zaručeno.

Blaufik
21. dubna

Malé černé a devět žen je opravdu lehká a humorná kniha s množstvím postav, jejichž příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem si její čtení naprosto užívala, a to s úsměvem na tváři.
Všem, kdo mají rádi kouzelné příběhy s romantickým podtextem mohu knihu jedině doporučit.

Více v mé recenzi v záložkách.

Veve721
18. dubna

Některým ženským osudům bylo věnováno méně stran než jiným, ale všechno do sebe nakonec dokonale zapadlo a vytvořilo zajímavý příběh. Sice bych ocenila pár kapitol navíc, které by rozšířily dějovou linku Shireen s Medinou, protože číst o jejich životě by mě vážně bavilo, ale na druhou stranu by mohly být pro spisovatelku námětem pro další díl. ;)

Chválím čtivost, i to, že se děj uměle nenatahoval, neplýtvalo se stránkami a zbytečně nepopisovalo všechno okolo. Rozhodně jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla a jednička mezi ženskými romanťárnami. Doporučuju všem ženám, ať už mají rády romantiku nebo reálné povídky ze života. Tato knížka kombinuje to nejlepší z obou.

Recenze: http://supermixer.blog.cz/1703/k-male-cerne-a-devet-zen-jane-l-rosenova